Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Ślimakowym Sas Slim


grzegoo

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę więcej rąbka tajemnicy?

Właśnie siedzę i czytam temat "Jak To Jest Z Tą Sadzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedziałem sobie w kotłowni i wpadłem na myśl aby za pompą na CO dać trójnik i rurę wpiąć na powrót do kotła z zaworem i wówczas trochę ciepłej wody pójdzie na powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam informację o zaworze 4D, a ponieważ ciężko otrzymać na tym forum jakieś konkretne informację sam je zamieszczę które otrzymałem od profesjonalisty.

Być może komuś się to przyda.

 

priorytetem dla zaworu 4-drogowego zawsze jest temperatura wody wychodząca na instalację. Jeśli pompa jest zamontowana prawidłowo, tzn. za zaworem mieszającym, dużo zależy od jej wydajności. Możliwym jest, że pompa przy dużym otwarciu zaworu prawie całą wodę kieruje na instalację i podmieszanie na powrót do kotła jest znikome, co przedstawia termometr na powrocie kotła.

 

Dla kolegi CooleR

Nie wiem może wynika to z Twojej niewiedzy lub przeciwnie braku chęci podzielenia się tą wiedzą.

 

Zamontowanie drugiej pompy na powrocie kotła może zaburzyć przepływ przez zawór jeszcze bardziej. Natomiast przy odpowiednim doborze wydajności takiej pompy (mniejsza niż w przypadku pompy za zaworem) może faktycznie pomóc. Jest to jednak ryzykowne posunięcie, które może się nie sprawdzić, a wygeneruje dodatkowe koszty.

Proszę sprawdzić w pierwszej kolejności czy w przypadku zmniejszenia wydajności pompy cyrkulacyjnej sytuacja ulega poprawie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamieszczam informację o zaworze 4D, a ponieważ ciężko otrzymać na tym forum jakieś konkretne informację sam je zamieszczę które otrzymałem od profesjonalisty.

Być może komuś się to przyda.

 

priorytetem dla zaworu 4-drogowego zawsze jest temperatura wody wychodząca na instalację. Jeśli pompa jest zamontowana prawidłowo, tzn. za zaworem mieszającym, dużo zależy od jej wydajności. Możliwym jest, że pompa przy dużym otwarciu zaworu prawie całą wodę kieruje na instalację i podmieszanie na powrót do kotła jest znikome, co przedstawia termometr na powrocie kotła.

 

Dla kolegi CooleR

Nie wiem może wynika to z Twojej niewiedzy lub przeciwnie braku chęci podzielenia się tą wiedzą.

 

Zamontowanie drugiej pompy na powrocie kotła może zaburzyć przepływ przez zawór jeszcze bardziej. Natomiast przy odpowiednim doborze wydajności takiej pompy (mniejsza niż w przypadku pompy za zaworem) może faktycznie pomóc. Jest to jednak ryzykowne posunięcie, które może się nie sprawdzić, a wygeneruje dodatkowe koszty.

 

Proszę sprawdzić w pierwszej kolejności czy w przypadku zmniejszenia wydajności pompy cyrkulacyjnej sytuacja ulega poprawie.

 

 

cieszymy się ze profesjonalista rozwiązał Twoje problemy z temperatura powrotu :)

co do zaznaczonego prze zemnie fragmentu Twojej wypowiedzi, "nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a może i się da.... :)

Tak naprawdę to myślałem, że mam coś źle zrobione. Czytałem dużo o tych zaworach 4D i dużo jest informacji o tym, że chronią powrót kotła.

Być może jest to prawdą przy zastosowaniu w podłogówce.

U mnie jest jedna pompa na cały dom dwa piętra tak więc pompa musi swoje pociągnąć. Przy stosowaniu auto adapt w grzejnikach u góry były ciepłe pierwsze 3-4 żeberka reszta mocno chłodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz prawidłowo założony zawór ale źle dobraną średnicę do przepływów i stąd mogą wynikać problemy z dogrzaniem powrotu np.

często instalator zapomina że samo poprawne zamontowanie zaworu nie rozwiąże problemu jeśli nie ma on wymaganej dla danej instalacji średnicy.

 

następnym razem pytaj fachowców a na forum nie zawracaj głowy nikomu skoro ciężko Ci uzyskać informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegoo robisz złą robotę innym użytkownikom którzy szukają pomocy, już timon nawet traci cierpliwość a sambor tu nie zagląda. Skoro jesteś w kotłowni i nie wiesz do tej pory co wychladza ci powrót to nie oczekuje że ktoś jest duchem świętym i poda gotowe rozwiazanie.

Na obecną chwilę wiesz tyle, że temp powrotu z instalacji jest temp powrotu do kotła a Pan profesjonalista napisał ci że pompą może wyciągnąć całą wodę na instalację bez podmieszania powrotu. Ty twierdzisz że musiałes dać pompę na wysokie obroty po grzejniki nie grzały całą powierzchnią, może w tym znajdziesz jakąś podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegoo robisz złą robotę innym użytkownikom którzy szukają pomocy, już timon nawet traci cierpliwość a sambor tu nie zagląda. 

 

Zagląda, zagląda, ale nie chce być potraktowany przez "profesjonalistów" jak inni koledzy 

 

Dla kolegi CooleR

Nie wiem może wynika to z Twojej niewiedzy lub przeciwnie braku chęci podzielenia się tą wiedzą.

 

Pozdr.

PS

Moim zdaniem rura jest Cu28 a zawór 4-D 1" czyli obiegu  grawitacyjnego może nie być,  z resztą ja bym podłączył odwrotnie,

zasilanie z kotła i powrót, z grzejników  tak jak na poniższym rysunku lecz nie jestem "profesjonalistą", tylko forumowiczem  :)

post-18578-0-69276400-1416245017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 4-D 2"  oraz  za nim 3-D 1" przez oba zawory oraz wyłaczoną  pompę   Grundfosa   woda krąży grawitacyjnie nawet na 2 piętro do grzejnika drabinkowego łazienka  ale to moja instalacja a tu może być inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z Państwa podał mi wymiary zasobnika węgla w kotle SAS Slim 17 kW. Na stronie producenta jest rysunek z wymiarami ale tam szerokość kotła liczona jest od króćca spustowego. Bardzo proszę o wymiary bo kiedyś chciałbym go kupić a nie wiem czy zmieści się przez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz te drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.