Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Ślimakowy Kaskadowy


stepane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo proszę o pomoc, wybierając kocioł mam dwie opcje: Podajnik ślimakowy retortowy lub Podajnik ślimakowy kaskadowy samoczyszczący. Ten drugi może być do miału i ekogroszku (również tego gorszej jakości) , peletu i owsa a pierwszy (retortowy) jedynie ekogroszek.

I tyle wiem.

Skłaniam sie do wyboru kaskadowego, bo kupuje dopiero kocioł i nie wiem na jaki ekogroszek trafię no i wachlarz wyboru paliwa lepszy.

Jednak nie moge nigdzie trafić na informację czy kaskadowy nie jest tym gorszym w obsłudze, awaryjności itp. Czy ktoś wie o nim więcej?

 

A czy ktoś z forumowiczów obsługuje Eko Max 3 ? Jakie opinie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o jakim wyrobie mówisz.

 

Pewnie to jakiś chwyt marketingowy opisujący jakiś rodzaj rynny czy koryta, które w tym roku ma szansę być hitem sezonu.

Ważne, aby taka rynna spalała czysto. Do tego potrzebne powietrze wtórne. Potrzebne też zabezpieczenie przed pożarem zbiornika przy chęci spalania pellet

 

 

Dla mnie palnik kaskadowy w sensie technicznym oznacza taki układ palnika, w który pchane paliwo spadnie po jakimś czasie niżej i zostanie dalej pchane do przodu.

 

Coś takiego widziałem tylko w kotle thermostahl z użyciem jednej przekładni i łańcucha napędzającego dwa ślimaki. Model bioplex.

Nie sądzę, aby inny producent stosował ich rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bardzo proszę o pomoc, wybierając kocioł mam dwie opcje: Podajnik ślimakowy retortowy lub Podajnik ślimakowy kaskadowy samoczyszczący. Ten drugi może być do miału i ekogroszku (również tego gorszej jakości) , peletu i owsa a pierwszy (retortowy) jedynie ekogroszek.

I tyle wiem.

Skłaniam sie do wyboru kaskadowego, bo kupuje dopiero kocioł i nie wiem na jaki ekogroszek trafię no i wachlarz wyboru paliwa lepszy.

Jednak nie moge nigdzie trafić na informację czy kaskadowy nie jest tym gorszym w obsłudze, awaryjności itp. Czy ktoś wie o nim więcej?

 

A czy ktoś z forumowiczów obsługuje Eko Max 3 ? Jakie opinie?

Pozdrawiam

Witam,

 

Palnik poziomy (samoczyszczący) wydaje mi się być lepszą konstrukcją niż retorta.

Podajnik tu nic do rzeczy nie ma. Zauważ, że możesz kupić cały zestaw np. z palnikiem rynnowym a do tego dokupić tylko końcówkę (palnik) retortową. I zamieniać jak Ci pasuje (podajnika wogóle nie ruszając) - możesz się wtedy sam przekonać co jest lepsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.