Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz Z Mieszaczem Przy Kotle Kondensacyjnym


nevar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy takim rozdzielaczu plus siłowniki też temperatura powinna być wyższa o 20 stopni. Niby pomieszczenia dogrzane podłoga nie jest ciepła. ee875a0f8507400ffd4a53ae16928ce0.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał1 napisał:

Na piecu mam ustawione 50stC temperatury podłogi tak jak pisałem wcześniej. Piec Fondital Antea KRB 24. Czy jestem w stanie to tak wyregulować by temperatura podłogi wzrosła? Może poniesienie temperatury pieca na 55stC pomoże?

 

Radzę jeszcze trochę cierpliwie poczekać to dopiero pierwszy sezon , musi się to troszkę wygrzać , możesz się trochę pobawić tym górnym zaworem możeszgo spróbować go troszkę przykręcić można to zrobic tym czarnym pokrętłem lub zdjąć pokrętło i pod nim jest możliwość dławienia tego zaworu podobnie jak w grzejnikach . :)

Pogotowie podłogowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za odpowiedź.

Po ostatnim odpowietrzaniu temperatury trochę się poprawiły temperatura podłogi w salonie i łazienkach 24stC korytarz 20stC. Na piecu ustawiłem 52stC na rozdzielaczu 30stC. Spalanie gazu spadło z 14 na 10m3. Natomiast komfort cieplny poprawił się chciałbyj jednak by temperatury wzrosły jeszcze o ok.2stC.

Zawór o którym piszesz to ten z prawej strony na górnej belce z czerwoną nasadką?

Dziś zauważyłem że rotametr na salon przestał wskazywać przepływ czy powinienem się tym przejmować czy pozostawić tak jak jest?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz siłowników na jednej z belek rozdzielacza(bo siłownik może odciąć daną pętle  jak pomieszczenie dogrzane i wtedy rotametr nie będzie wskazywał przepływu) oraz  jak pompa od podłogówki w tym momencie pracowała to powinieneś się przejmować)

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze wskazaniem pojawił się po ostatnim odpowietrzaniu. Spróbuję to dziś ponownie odpowietrzyć.

Mam jeszcze pytanie do jednej z pętli powyżej rozdzielacza (WC piętro) ogrzewanie podłogowe działa  jednak rotametr od początku nie wskazywał przepływu. Czy jest to spowodowane tym że podłogówka jest powyżej rozdzielacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach gdzie pętla jest wyżej niż rozdzielacz powinno się dawać na powrocie z tej pętli na trójniku odpowietrznik ręczny,można takie coś umieścić np.w skrzynce z rozdzielaczem grzejnikowym,jak jest taka możliwość ,a jak nie to w ścianie z małymi drzwiczkami rewizyjnymi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w łazience wszystko mam już zabudowane. Grzejniki na pietrze nie maja swojego rozdzielacza.

Na jakim poziomie powinien być taki odpowietrznik (powyżej czy poniżej rozdzielacza?) instalator pod rozdzielaczem (w piwnicy) pozostawił mi rurkę opisaną jako odpowietrzenie WC Piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 16.02.2014 o 17:12, sambor napisał:

Już pisałem o tej przeróbce rozdzielacza- wyrzucasz całą lewą stronę, dodatkowo odkręcasz na max zawór na górnej belce.

Zamieniasz miejscami zasilanie z powrotem w kotłowni lub zamieniasz belki zasilacza górna z dolną i to wszystko.

To co ci zostanie z rozdzielacza to wstawisz do działu sprzedam na tym forum lub odłożysz na półkę ;)

Kuć nic nie trzeba

post-18578-0-56595900-1392567104_thumb.jpg

Pytanie do Sambora,jeżeli zamienię górną belkę z dolną wyżucę głowicę i ją zaślepię czy mogę zostawić pompę w rozdzielaczu i ją wyłaczyć zakręcic dolny i górny zawór od pomy i puscic obieg przez bajpas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czy możesz mi wytłumaczyć jak mam przerobić ten rozdzielacz rozumiem że mam zamienić belki górna na dół dolna do góry,wywalić głowicę odkręcić zawór zasilania na maxa cała lewa strona do wywalenia czyli cały zestaw mieszajacy razem z pompą i bajpasem odkręcam i zaslepiam po lewej stronie ale wtedy jak ta woda będzie przepływać pomiedzy górną a dolną belką teraz jest tak że woda przepływa przez pompę i bajpas a jak zaślepię lewą stronę góre i dół to jak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy 110m3+43m2 garaz i kotłownia wszędzie podłogówka 1 drabinka w łazience w garazu i kotłowni grzejniki ,chcę zasilać to prosto z kotła a nie przez mieszacz bo teraz według instrukcji muszę podać 20 stopni więcej z kotła na rozdzielacz.

Oczekuje tego że jak z kotła dam temp 40 stopni to tyle samo pójdzie w podłogę teraz jak mam to przez rozdzielacz to na podłoge idzie temp.około 27-28 stopni.

Instalacja rozdzielacz tece z pompą mieszajacą 9 sekcji,grzejniki zasilane bezposrednio z kotła,drabinka w łazience,grzejnik w kotłowni,grzejnik w garazu nie używany kocioł termet ecocondens gold plus 20 czy pompa z kotła da rade na całą podogówkę?

2019-12-21 14.43.59.jpg

2019-12-14 16.49.29.jpg

2019-12-15 15.18.30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak średnica rur do tego rozdzielacza i jaka ich długość - zmierz a nie zgaduj.

Jak pętle do 100m rury to termet powinien pociągnąć.

Sprawdź dodatkowo gdzie są zera na rotametrach- na dole czy na górze "szklanki"

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.