Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet Peltorus 40Kw Z Lublińca I Duże Spalanie


góral1972

Rekomendowane odpowiedzi

jesli juz cos przerabiać w konstrukcji kotła to dospawanie połek poziomych i wywalenie zawirowywaczy ,ale wg mnie to trzeba porzadnie ustawić palnik albo wrecz wymienic palnik z automatyką bo nie rozumiem po co producent daje mozlowosc ustwaiania dawki powietrza i paliwa dla peletu od tego jest modulacja a minimalne i maksymalne parametry sa zapisane przez producenta ,tu cos jest niedopracowane deliktnie mówiać ,wg mnie najlepiej byłoby pozyczyć palnik i strownik od rickenbachera czy tez orlanskiego gdyby ktos miał mozliwosć pozyczyc palnik ze sterownikiem i wtedy zobaczyc co sie dzieje bo ustawienie dawki i powietrza bez analizy spalin to jest karkołomne

 

Wygląda na to, że jest problem z odbiorem ciepła ze spalin. Jeśli od strony spalin kocioł jest czysty to proponowałbym przepłukać/odkamienić kocioł. To zanim zacznie się demolkę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się palnik nie zmieścić, ale pomysł dobry,

Najwyżej można palnik trochę wyciągnąć na dorobionym kołnierzu 

witaj Sambor,

własnie zamówiłem nowe zawirowywacze tak jak sugerowałeś,będę je miał w sobotę no i zobaczymy.

Tymczasem wstawiłem blachę z nawierconymi otworami no i temp.spalin spadła o ok.30 st ale zobacze jutro rano czy nie dymi się na kotłownię.

zmniejszyłem dawkę paliwa i trochę powietrza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 miesiąca do 2 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik powinien mieć (i pewnie ma) opcję "maksymalna moc pracy kotła" (20-100%), co pozwala na automatyczną zmianę dawkowania paliwa i powietrza bez potrzeby wchodzenia do menu serwisowego i ustawiania tam obu wartości, sterownik sam przeliczy wszystko co potrzeba.

Co do wymiennika, to przy małym skręcie zawirowywaczy i takiej powierzchni spaliny najprawdopodobniej przelatują w większości tymi rurkami bliżej komina, a w miarę narastania pyłu dopiero szukają innej drogi. W moim kociołku jest tylko 6 rur, a i tak temperatura mierzona na blachach różni się o około 20 'C między tą rurą w której spaliny mają najkrótszą i najszybszą drogę do komina, a tą, w której mają najdalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba częściej np co 2 tygodnie - wiem że to upierdliwe ale czysty wymiennik pozwala na lepszy odbiór ciepła i niższą temp spalin.

witaj Sambor,

otóż założyłem wczoraj wieczorem zawirowywacze nowe bardziej skręcone ,dwa razy bardziej niż wcześniej i temp.spalin spadła do 150-155stop.

wieczorem,czyli po dobie pracy sprawdzę spalanie ale chyba powinno być mniejsze

założyłem cały komplet 36 szt.

może mogłem skręcić jeszcze bardziej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Sambor,

spalanie  po założeniu zawirowywaczy oscyluje w granicach 40-45kg przy obecnych temperaturach 

zobaczymy po kilku dniach i wtedy napiszę co jest grane

tymczasem serdecznie dziękuję za poradę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę że pomogło, ale teraz będziesz musiał częściej czyścić wymiennik.

Mocniej skręcony zawirowywacz silniej się zapycha.

Będzie potrzebna korekta dawek paliwa.

Pozdr.

witaj Sambor,

po następnej dobie i przy obecnych temperaturach spalanie na poziomie 35-40 kg i temperatura spalin oscyluje w granicach 145 stopni,

kocioł pracuje długo na mocy minimalnej

aha,udało mi się uzyskać na zaworze trójdrogowym temp.powrotu 48-52 stopnie

myślę,że dzięki Tobie doszedłem do jakiegoś pozytywnego rezultatu,

dziękuję Ci serdecznie 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Sambor,

otóż po paru dniach palenia kocioł spala w granicach 45kg/doba ,

pracuje cały czas na modulacji i na mocy minimalnej,rzadko sie przełącza na moc max.

Może lepiej żeby kocioł dochodził do zadanej i wyłączał się?

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak może pracować cały czas  to niech tak pracuje, tu rozchodzi się aby nie było dużego spalania - to musisz wypraktykować sam.

Jeżeli będziesz grzał tylko CWU to warto na max, jeżeli grzejesz też budynek to grzej tyle ile potrzeba do ogrzania, nie więcej gdyż wtedy grzejesz  komin.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.