Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Anlen® Aktywator Spalania Węgla


an_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawka, wyjaśnienie powinno brzmieć:
Drewno jest zbite. Zrębka ma inną gęstość jak również wilgotność. Zrębka jest biomasą.Odpowiedni środek to AnLen biomassa. Jest jeszcze istotnym jaka jest wilgotność zrębki. Jest to spowodowane inną wielkością dodatku AnLen. Rozróżnia się poniżej 12 % i powyżej 12 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak ktoś pali zrębką, macie coś do takiego paliwa?

 

 

Zrębki to drewno, więc AnLen do drewna kominkowego będzie odpowiedni.

 

Roman a jak to się ma do Twojej wypowiedzi :

 

,,,, Inicjacja AnLen rozpoczyna się po 11 minutach od momentu rozpoczęcia spalania paliwa, osiągając swoje maksimum po 14 minutach. ,,,,

 

ps.

Przy każdym moim zapytaniu będę ponawiał pytanie:

 

Czy artykuł na Waszej stronie internetowej na temat "Wpływ jakości ekogroszku na spalanie retortowe w kotłach z podajnikami ślimakowymi, a Technologia AnLen" jest Waszym autorstwem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czasem 11 minut  i 14 minut może być trochę problemu. W moim przypadku a i pewnie we wszystkich kotłach z podajnikiem spalających zrębkę czas spalania dawki to ok 20-40 sekund, nie minut. Czy ten środek  AnLen biomassa jest w stanie się tak szybko się zainicjować (podoba ni się to określenie).         

 

Poprawka, wyjaśnienie powinno brzmieć:
Drewno jest zbite. Zrębka ma inną gęstość jak również wilgotność. Zrębka jest biomasą.Odpowiedni środek to AnLen biomassa. Jest jeszcze istotnym jaka jest wilgotność zrębki. Jest to spowodowane inną wielkością dodatku AnLen. Rozróżnia się poniżej 12 % i powyżej 12 %. 

 

 Trochę tego nie rozumiem.

Zrębka to przecież kawałki drewna a nie pył drzewny, te kawałki są tak samo zbite tylko są trochę mniejsze. Mają tą samą gęstość tylko inny ciężar nasypowy. 

Na jakiej podstawie piszesz, że zrębka ma inną wilgotność, czy zrębka nie może mieć takiej samej wilgotności jak drewno opałowe czy też kominkowe??? Jeżeli do różnej wilgotności zrębki używa się różnej ilości dodatku to czy przy drewnie jest tak samo???

Jestem skłonny zaryzykować pieniądze i kupić cudo ale podstawowe informacje chcę zdobyć u źródła.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

To może zróbmy tak. Co prawda okszyknięto mnie już handlarzem i sprzedawcą tego środka ale pomimo wszystko chciał bym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia. Może wyślę komuś kto ma dobrze opomiarowany piec, słoik tego proszku i wyjaśnimy raz na zawsze czy to coś daje czy nie. Mi wydaje się, że działa ale może ulegam jakiejś sile sugestii :-(.

Jest ktoś chętny na otrzymanie słoika proszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

Rozumiemy, że jesteśmy niewygodnym partnerem ponieważ nasze długoletnie badania prowadzone na setkach kotłów pokazują, że AnLen działa zawsze i w każdym kotle, którego nie trzeba w żaden sposób przerabiać.  Stwierdziliśmy, że jedynie 2% z przebadanych kotłów posiadało wady konstrukcyjne, w tych przypadkach sugerowaliśmy zmiany, natomiast 98% to prawidłowo zbudowane urządzenia nie wymagające żadnej ingerencji użytkownika.  Jeszcze raz powtarzamy, że AnLen działa w każdym urządzeniu, a kluczem do sukcesu jest prawidłowo dobrana turbulencja. AnLen wywraca do góry nogami całe myślenie o spalaniu. Sambor opisał teorię przedstawioną przez prof. Wójcickiego jako granicę niemożliwości. AnLen sprawia, że granica niemożliwości właśnie została osiągnięta. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że całe lata Waszych dyskusji i doświadczeń właśnie przestają mieć rację bytu. Stąd też ten prześmiewczy ton i próba zdyskredytowania jednego z najważniejszych wynalazków w dziedzinie spalania paliw stałych.
Faktycznie w toku promocji popełniliśmy błąd formalny. W artykule "Wpływ jakości ekogroszku na spalanie retortowe w kotłach z podajnikami ślimakowymi, a Technologia AnLen®" chcieliśmy jak najbardziej przybliżyć trudności z jakimi zmagają się użytkownicy kotłów przy splaniu paliw stałych, a jednocześnie podkreślić, że AnLen usuwa prawie wszystkie te problemy. Opis trudności został doskonale przedstawiony w artykule umieszczonym na stronie http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/algorytm-spalania/. Jednak posądzanie nas o plagiat mija się z prawdą ponieważ nie naruszyliśmy niczyich praw autorskich, wyżej wymieniony artykuł nie był podpisany, a umieszczenie tekstów na jakimkolwiek blogu nie oznacza, że właściciel bloga jest właścicielem wszystkich tekstów. Artykuł opracowany przez nas został przygotowany na podstawie materiałów ogólnie dostępnych w internecie. Obydwa teksty są niepodpisane, co oznacza, że nie można mówić o plagiacie, patrz definicja (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat). Podsumowując nie ma mowy o plagiacie natomiast dobry zwyczaj wymagałby podania źródeł. Dlatego przepraszamy za nasze uchybienie. Sprostowaliśmy całą sprawę usuwając cały artykuł na prośbę mgr inż. Sławomira Janiszewskiego.
Szanowny Sambor, podziękowaliśmy pod Twoim wpisem, a więc źródłem, za wskazanie opracowania profesora Wójcickiego. W naszych pracach opieramy się głównie na amerykańskich normach ASTM, natomisat książka "Spalanie" okazała się jedynym polskojęzycznym źródłem opisującym interesujący nas temat. Stąd też nasze podziękowanie ponieważ uważaliśmy, że w Polsce nie ma tego typu opracowań.
Szanowni Panowie do współpracy zapraszamy wszystkich forumowiczów. Wiemy, że AnLen działa zawsze, a Wy możecie się o tym przekonać i razem z nami skuteczniej zmieniać zadymiony Polski krajobraz. Mamy wspólny cela ale różne techniki. Nasza technologia jest prosta w użyciu i bezpieczna, natomiast na stronie http://czysteogrzewanie.pl prowadzonej przez Juzefa znajdujemy krótką notatkę:
"Opisane tutaj porady mają w zamiarze być uniwersalne i pożyteczne dla każdego operatora domowej kotłowni, jednak Czytelnik podejmuje ew. próby ich naśladowania na własne ryzyko i z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Za wszelkie szkody mogące powstać w wyniku stosowania się (bądź nie) do zamieszczonych tutaj porad, autorzy nie biorą odpowiedzialności."
Tymczasem my bierzemy pełną odpowiedzialność za nasz produkt.

Forumowiczów zainteresowanych prostą w użyciu i bezpieczną technologią AnLen zachęcamy do dalszej dyskusji i wymiany doświadczeń. Przykład Maionesa mówi sam za siebie, posłuchał naszych rad, teraz oszczędza 36% węgla.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnLen biomasa

W naszej ofercie znajduje się ecopellet zadany środkiem AnLen biomasa w ilości 1,5kg na 1000 kg paliwa. Środek jest mieszany w mieszalniku Buchler przez 5 minut. Następnie z tak przygotowanej masy produkowany jest pellet na liniach firmy Buchler. Preferujemy zadanie środka AnLen biomasa w procesie produkcji brykietów lub pelletu ze względu na nasze doświadczenia, które potwierdzają zależność efektu działania AnLen biomasa od intensywności wymieszania. Im bardziej homogenicznie wymieszany środek tym wyższy efekt - podniesienie wartości opałowej nawet o 25%. W odróżnieniu od tego AnLen biomasa podawany bezpośrednio na sprasowaną biomasę (brykiet, pellet) pozwala uzyskać wzrost wartości opałowej tylko o 10%-13%.
AnLen biomasa znajduje się w naszej ofercie od samego początku jednak w formie zadanego środkiem pelletu, patrz opinia Macieja: http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/maciej-z-konradowej-kociol-na-pellet/
AnLen biomasa może być stosowany dla biomasy leśnej i rolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że całe lata Waszych dyskusji i doświadczeń właśnie przestają mieć rację bytu. Stąd też ten prześmiewczy ton i próba zdyskredytowania jednego z najważniejszych wynalazków w dziedzinie spalania paliw stałych.

Za wcześnie, by się pociąć z rozpaczy, bo do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć dowodów na wspaniałość owego wynalazku. Chyba nie sądzicie, że uwierzymy słowom producentów i sprzedawców, choćby chodziło o Einsteina spalania czy nawet Heideggera odpopielania.

 

Nie sądzę, byśmy się doczekali dowodów, bo Wam zdaje się zależy bardziej na przepychankach słownych. Czwarty raz to napiszę: dajcie wiarygodne wyniki badań jednego z tych setek kotłów, a większość z nas pewnie pójdzie zapić smutki do kotłowni, po czym nazajutrz zakupi zapas cudownego proszku, a czas tracony dotąd na dłubanie w kotłowni przeznaczy na odkrywanie innych dziedzin, w których nie ma jeszcze tak rewolucyjnych wynalazków. Będziemy mieli na to pieniądzę - 36% wydatków oszczędzone na opale minus cena mąki.

 

Faktycznie w toku promocji popełniliśmy błąd formalny.

Czytaj: naruszenie praw autorskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

 

Rozumiemy, że jesteśmy niewygodnym partnerem ponieważ nasze długoletnie badania prowadzone na setkach kotłów pokazują, że AnLen działa zawsze i w każdym kotle, którego nie trzeba w żaden sposób przerabiać.  Stwierdziliśmy, że jedynie 2% z przebadanych kotłów posiadało wady konstrukcyjne, w tych przypadkach sugerowaliśmy zmiany, natomiast 98% to prawidłowo zbudowane urządzenia nie wymagające żadnej ingerencji użytkownika.  Jeszcze raz powtarzamy, że AnLen działa w każdym urządzeniu, a kluczem do sukcesu jest prawidłowo dobrana turbulencja. AnLen wywraca do góry nogami całe myślenie o spalaniu. Sambor opisał teorię przedstawioną przez prof. Wójcickiego jako granicę niemożliwości. AnLen sprawia, że granica niemożliwości właśnie została osiągnięta. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że całe lata Waszych dyskusji i doświadczeń właśnie przestają mieć rację bytu. Stąd też ten prześmiewczy ton i próba zdyskredytowania jednego z najważniejszych wynalazków w dziedzinie spalania paliw stałych.

Faktycznie w toku promocji popełniliśmy błąd formalny. W artykule "Wpływ jakości ekogroszku na spalanie retortowe w kotłach z podajnikami ślimakowymi, a Technologia AnLen®" chcieliśmy jak najbardziej przybliżyć trudności z jakimi zmagają się użytkownicy kotłów przy splaniu paliw stałych, a jednocześnie podkreślić, że AnLen usuwa prawie wszystkie te problemy. Opis trudności został doskonale przedstawiony w artykule umieszczonym na stronie http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/algorytm-spalania/. Jednak posądzanie nas o plagiat mija się z prawdą ponieważ nie naruszyliśmy niczyich praw autorskich, wyżej wymieniony artykuł nie był podpisany, a umieszczenie tekstów na jakimkolwiek blogu nie oznacza, że właściciel bloga jest właścicielem wszystkich tekstów. Artykuł opracowany przez nas został przygotowany na podstawie materiałów ogólnie dostępnych w internecie. Obydwa teksty są niepodpisane, co oznacza, że nie można mówić o plagiacie, patrz definicja (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat). Podsumowując nie ma mowy o plagiacie natomiast dobry zwyczaj wymagałby podania źródeł. Dlatego przepraszamy za nasze uchybienie. Sprostowaliśmy całą sprawę usuwając cały artykuł na prośbę mgr inż. Sławomira Janiszewskiego.

Szanowny Sambor, podziękowaliśmy pod Twoim wpisem, a więc źródłem, za wskazanie opracowania profesora Wójcickiego. W naszych pracach opieramy się głównie na amerykańskich normach ASTM, natomisat książka "Spalanie" okazała się jedynym polskojęzycznym źródłem opisującym interesujący nas temat. Stąd też nasze podziękowanie ponieważ uważaliśmy, że w Polsce nie ma tego typu opracowań.

Szanowni Panowie do współpracy zapraszamy wszystkich forumowiczów. Wiemy, że AnLen działa zawsze, a Wy możecie się o tym przekonać i razem z nami skuteczniej zmieniać zadymiony Polski krajobraz. Mamy wspólny cela ale różne techniki. Nasza technologia jest prosta w użyciu i bezpieczna, natomiast na stronie http://czysteogrzewanie.pl prowadzonej przez Juzefa znajdujemy krótką notatkę:

"Opisane tutaj porady mają w zamiarze być uniwersalne i pożyteczne dla każdego operatora domowej kotłowni, jednak Czytelnik podejmuje ew. próby ich naśladowania na własne ryzyko i z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Za wszelkie szkody mogące powstać w wyniku stosowania się (bądź nie) do zamieszczonych tutaj porad, autorzy nie biorą odpowiedzialności."

Tymczasem my bierzemy pełną odpowiedzialność za nasz produkt.

 

Forumowiczów zainteresowanych prostą w użyciu i bezpieczną technologią AnLen zachęcamy do dalszej dyskusji i wymiany doświadczeń. Przykład Maionesa mówi sam za siebie, posłuchał naszych rad, teraz oszczędza 36% węgla.

 

 

Pierwsze słyszę że jesteście naszymi partnerami lub moim partnerem - w czym partnerami - ?

Odpowiedzcie - bo  może się okazać że to będzie dla was lub nas, lub mnie wielki zaszczyt!

 

Co do podziękowania za źródło uważam że powinniście wskazać Forum jako miejsce gdzie taka inf ukazała się pierwsza niż u was , na pewno byłoby to dla was bardziej wiarygodne , niż pokazanie samej okładki książki 

Ale to wymaga odwagi cywilnej a wy takowej nie macie i za dużo" popełniacie błędów formalnych".

 

Co do reszty , szczególnie spalania pelletu w palniku do jego zgazowania gdzie od podania do zapłonu i zgazowania mija ok 40-50sek nie wierzę.

 

A mój kolega zawsze twierdził że węgiel dobrze się pali jak się go trochę saletrą amonową zaprawi - popularnym nawozem - i jak zwykle miał rację - do puki chałupy nie wyj...ł w powietrze , ale wtedy był przekonany że to wina węgla- cosi ten węgiel ostatnio mocny miałem - trza było nowe okna wstawiać :D

 

Tą powiastkę Roman dedykuję tobie i twojemu szuwaksowi - może z czasem do tego też dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnLen biomasa

 

W naszej ofercie znajduje się ecopellet zadany środkiem AnLen biomasa w ilości 1,5kg na 1000 kg paliwa. Środek jest mieszany w mieszalniku Buchler przez 5 minut. Następnie z tak przygotowanej masy produkowany jest pellet na liniach firmy Buchler. Preferujemy zadanie środka AnLen biomasa w procesie produkcji brykietów lub pelletu ze względu na nasze doświadczenia, które potwierdzają zależność efektu działania AnLen biomasa od intensywności wymieszania. Im bardziej homogenicznie wymieszany środek tym wyższy efekt - podniesienie wartości opałowej nawet o 25%. W odróżnieniu od tego AnLen biomasa podawany bezpośrednio na sprasowaną biomasę (brykiet, pellet) pozwala uzyskać wzrost wartości opałowej tylko o 10%-13%.

AnLen biomasa znajduje się w naszej ofercie od samego początku jednak w formie zadanego środkiem pelletu, patrz opinia Macieja: http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/maciej-z-konradowej-kociol-na-pellet/

AnLen biomasa może być stosowany dla biomasy leśnej i rolnej.

To ja mam do zrębki pellet sypać??? Nie po to robię zrębkę aby teraz pellet za ponad 1200 zeta kupować. Za takie

pieniądze to ja pewnie ze 2 zimy opalę.

 

Żadnej kalkulacji: przyrost 10%-13%, koszt 60 złoty na tonę x ok 7 ton = 420 za sam proszek? nie dla mnie odpadam.Już wolę dokupić gotowej zrębki bukowej po 60 za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

To może zróbmy tak. Co prawda okszyknięto mnie już handlarzem i sprzedawcą tego środka ale pomimo wszystko chciał bym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia. Może wyślę komuś kto ma dobrze opomiarowany piec, słoik tego proszku i wyjaśnimy raz na zawsze czy to coś daje czy nie. Mi wydaje się, że działa ale może ulegam jakiejś sile sugestii :-(.

Jest ktoś chętny na otrzymanie słoika proszku?

Do przetestowania nie potrzeba słoika czy 1,5 kg tylko porcję  na np. 50 kg węgla co z całego opakowania da ilość dla 20 chętnych do przetestowania

Jeżeli ktoś myśli poważnie o klientach z tego forum to może ponieś koszt wysłania próbek i mieć już wtedy darmową i co najważniejsze rzetelną reklamę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla producenta tego super dopalacza nie był by chyba problem żeby najtańszym kosztem czyli pocztą polska wysłać 10-20 próbek tego super środka. Jeżeli on działa tak jak to opisujecie będziecie mieli reklamę najlepszą z możliwych. Jednak wątpię czy do tego dojdzie, bo jak ktoś jest centusiem, a swoje wypowiedzi opiera na informacjach skopiowanych z innych for czy blogów to jest osobą jak dla mnie nie wiarygodną.   Jako że ja palę w kominku proszę o próbkę Anlen kominek zapewne już posiadacie takie coś a jak nie to pewnie nie problem dla was żeby do kominka takie cudo wyprodukować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie chwile wolnego, więc wykorzystałem nadarzającą się sposobność by jeszcze raz spojrzeć na stronę omawianego tu aktywatora spalania.

Urzekł mnie bardzo eteryczny sposób promocji tego aktywatora spalania.  
Można to zobaczyć na jednym z filmów promujący nowy produkt tu : http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/akademia-spalania-w-technologii-anlen-rozpala-w-slaskiej-miejscowosci-solec-film/

Romku gdy będziesz miał kontakt z swoim szefem Panem Jerzym Sznerskim, (absolwentem Instytutu Technologii i Mechanizacji Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Polska oraz absolwent Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule RWTH ( Uniwersytet Nadreńsko-Westfalski ) w Aachen – Niemcy), to przekaż mu informację o odbywających się niebawem, bo 21 - 23 lutego 2014 corocznych targach Targi Budowlane Silesia Building Expo w Sosnowcu.

Zapewne uczestnictwo w tak renomowanych targach przysporzyło by firmie Sznerski Guss Sp. z o.o. oraz jego produktowi sporych efektów marketingowych.

Na tych targach na pewno spotkałby jednego z twórców bloga http://zawijan.wordpress.com/, którzy posądzają go o naruszenie praw autorskich.


Teraz parę słów do czytelników tego forum, zainteresowanych tym produktem.
Niestety na stronie internetowej produktu o handlowej nazwie AnLen nie znajdziemy już tego o czym mówi w filmie promocyjnym  Pan Jerzy Sznerski.  (2'54'' – 3'25'') http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/akademia-spalania-w-technologii-anlen-rozpala-w-slaskiej-miejscowosci-solec-film/

Dla przypomnienia wszystkim, o zależności ciśnienia powietrza w komorze powietrznej palnika względem obrotów wentylatora można przeczytać tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16706-anlen%C2%AE-aktywator-spalania-w%C4%99gla/page-2?do=findComment&comment=170421 , lub porównać z zapisem tutaj: http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/algorytm-spalania/


ps.
Na koniec  powtórzę pytanie, czy artykuł "Sterowniki kotłów retortowych z podajnikiem ślimakowym" jest Waszym autorstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, A swoją drogą to po raz kolejny spytam Romana o NR patentu lub zastrzeżenia produkcyjnego. ,,,,

 

Sambor z darmowych serwisów jedynie udało mi się dotrzeć do środka o nazwie handlowej Acticast

 

Numer zgłoszenia 382969 z dnia 2007-07-20

Symbol M.K.P. C21B 3/02

Zgłaszający SZNERSKI GUSS Sp. z o.o. , Przełęk

 

Tytuł zgłoszenia

Metoda podawania węglanu wapnia, magnezu i aluminium obniżającego temperaturę zapłonu koksu metalurgicznego (nazwa handlowa Acticast) w przemysłowym zastosowaniu przy produkcji ciekłego metalu i lawy w piecach szybowych opalanych koksem, stosowanych w metalurgii żelaza i przy topieniu skały w produkcji wełny mineralnej do izolacji termicznych i akustycznych.

 

Skrót opisu.

Węglan wapnia pochodzenia oceanicznego o nazwie handlowej Acticast jest drobnym proszkiem o konsystencji mąki. Ujawniono metody wprowadzania Acticastu do pieca szybowego poprzez posypywanie ręczne Acticastu na koks w zbiorniku wagi namiarowej w zbiorniku dobowym, podawanie podajnikiem wibracyjnym Acticastu na koks, iniekcję Acticastu w zbiorniku dobowym koksu, jak również iniekcję Acticastu do żeliwiaka poprzez dyszę żeliwiaka. W każdej z wymienionych metod wprowadzania Acticastu do żeliwiaka widoczne były efekty działania Acticastu odzwierciedlane w obniżeniu kosztów topienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki -  o tym słyszałem i sami się chwalili , ale to co innego i to działa inaczej.

Natomiast ja natrafiłem na patent nr 

PL 37662 B1 Pana Perani Placido z Włoch, który opracował prawie identyczną metodę w 1955 roku  http://tech.money.pl/przemysl/patenty/pl-37662-511543.html

 

Podobnie tu na stronie 14 jest podobny opis http://home.agh.edu.pl/~zmsz/pliki/Technologia_i_Podstawy_Sterowania_Procesami_Redukcji.pdf   jest to jeden z podstawowych procesów metalurgii żelaza 

Oraz tu  http://icimb.pl/opole/images/stories/PDF/prace_icimb_nr_1_art_9.pdf inne prace prowadzące do podobnych.wniosków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drążąc temat zapytam producenta kotłów - Przemysława jak jest u ciebie z gwarancją na kocioł w przypadku stosowania w nim "cudownych katalizatorów spalania " np sławetnego https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16706-anlen%C2%AE-aktywator-spalania-w%C4%99gla/page-6 lub jemu podobnych, nie pytam o Sadpal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drążąc temat zapytam producenta kotłów - Przemysława jak jest u ciebie z gwarancją na kocioł w przypadku stosowania w nim "cudownych katalizatorów spalania " np sławetnego https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16706-anlen®-aktywator-spalania-węgla/page-6 lub jemu podobnych, nie pytam o Sadpal. :)

He he  zabiłeś mnie tym pytaniem, ale skoro padło to muszę się ustosunkować.

Do puki producent tej magicznej mieszanki  nie da na piśmie deklaracji że bierze pełną odpowiedzialność za skutki uboczne stosowania tegoż specyfiku w kotłach stalowych NIE ZALECAM ICH STOSOWANIA :) . Po zapoznaniu się z treścią informacji podawanych na stronie dystrybutora jak i odpowiedzi Pana Romana udzielanych tu na forum mam śmiałość stwierdzić że jego wiedza na temat procesów zachodzących podczas spalania jest co najmniej słaba lub źle rozumowana.

 

Mam tylko nadzieję że nie jest to specyfik na bazie sacharozy (cukru) lub tlenków glinu  które mają właściwości utleniaczy co może skończyć się źle dla kotła.

 

Prawdopodobnie pytasz o reakcję w TYM kotle to podejrzewam że ze względu na specyficzną jego budowę ewentualny negatywny wpływ na ścianki kotła byłby niwelowany przez okładziny szamotowe ale lepiej nie ryzykować.

Bynajmniej ja partnerem w badaniu tegoż specyfiku nie byłem i trudno mi określić ew. wpływ na trwałość kotła ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bynajmniej nie daję wiary w jego cudowne działania, zdaję sobie sprawę jak dużym problemem jest stworzenie w kotłach niskotemperaturowych małej mocy warunków do optymalnego i ekonomicznego spalania  albowiem mam z tym problemem styczność na co dzień ale NIE SĄDZĘ aby posypanie węgla tym środkiem było panaceum w samym sobie.

Z tymi środkami jest jak z suplementacją podczas diety :) środek działa prawdopodobnie ale tylko przy zachowaniu odpowiedniej technologii spalania.

Nie zagłębiałem się zbytnio w ten temat z racji braku czasu dlatego też nie neguje jego działania jak i nie potwierdzam.

Zakupię opakowanie tegoż specyfiku do biomasy wymieszam ze zrębkom i po spaleniu kilkuset kg zdam relacje czy zauważyłem zmiany  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Do puki producent tej magicznej mieszanki  nie da na piśmie deklaracji że bierze pełną odpowiedzialność za skutki uboczne stosowania tegoż specyfiku w kotłach stalowych NIE ZALECAM ICH STOSOWANIA ,,,,

 

Przemek taka deklaracja jest tutaj: http://anlen.pl/pliki/uploads/2013/11/technisches-blatt-pl-von-anlen-nach-vwvws-ekogroszek.pdf nazwana została "Karta Charakterystyki".

 

Tutaj np.: http://anlen.pl/certyfikaty-przemyslowe-potwierdzajace-zwiekszenie-ilosci-wytworzonego-ciepla/ mamy "Certyfikaty przemysłowe potwierdzające zwiększenie ilości wytworzonego ciepła" w których inżynierowie tych firm potwierdzili wzrost ilości ciepła podczas procesu spalania biomasy.

 

 

ps.

Może to głupio i niepoważnie wygląda, ale moim zdaniem jest to medialna amatorszczyzna robiona przez chłopaków z Prudnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek.... na poczatku nawet uwierzyłem w ten "CUDOWNY PUDER" z kazdym jednak wątkiem...przejzałem na oczy i zauwazyłem iż Panu Romanowi chodzi tylko o dobrą reklamę aby sprzedać ten "cudowny proch"

Jak zobaczę Liczby, WIARYGODNE wyliczenia oszczednosci sypania tego szuwaksu na opał to byłbym w stanie zakupić ten magiczny środek.

Jak na razie jestem na NIE :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko o marketingu pojęcia nie miał to jeszcze pół biedy - po przeczytaniu karty charakterystyki produktu http://anlen.pl/pliki/uploads/2013/11/technisches-blatt-pl-von-anlen-nach-vwvws-ekogroszek.pdf zastanowił mnie fakt ,

 

wytwórca piszę najpierw o składzie - min.: tlenek wapna, tlenek magnezu - czyli środków niebezpiecznych - szczególnie tlenek wapna - to przecież wapno palone , środek higroskopijny, silnie reagujący z wodą  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tlenek_wapnia ,  http://www.sigmaaldrich.com/MSDS/MSDS/DisplayMSDSPage.do?country=US&language=en&productNumber=451711&brand=ALDRICH&PageToGoToURL=http%3A%2F%2Fwww.sigmaaldrich.com%2Fcatalog%2Fproduct%2Faldrich%2F451711%3Flang%3Den

 

oraz tlenek magnezu - substancja też nie obojętna dla ludzkiego zdrowia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Tlenek_magnezu,  http://hazmap.nlm.nih.gov/category-details?table=copytblagents&id=63  

A sprzedający pisze o tym jak o piasku , dopuszczając np gaszenie dowolną gaśnicą  - w tym wodą.

 

Może ktoś poleje ten szuwaks wodą to zobaczymy co będzie.

 

Dzisiaj na ich forum pojawił się wpis z porównaniem tego specyfiku do magnetyzerów do paliwa lub do instalacji CO i dwie wspaniałe odpowiedzi Romana - jedna do tego pytania, druga do pytania kolegi Andrzeja _M_ o gwarancję i rękojmię - obie pokrętne i nic nie wnoszące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wypowiedziałeś swoje zdanie. Jest nieco odmienne jak na wstępie zaznaczyłeś, ale to przecież nic zdrożnego.

 

 

,,,, Sam uważam że wiele z prezentowanych informacji nt specyfiku, jak i samego ich sposobu/formy, pieszczotliwie można nazwać (już ktoś użył takiego sformułowania) "medialną amatorszczyzną" ale...
No właśnie.
Jak do tej pory żaden (chyba) z guru/autorytetów niniejszego forum nie zdecydował się na osobiste potwierdzenie bądź zdementowanie właściwości specyfiku na podstawie własnych doświadczeń. ,,,,


Widzisz my nie jesteśmy żadnymi autorytetami, ot po prostu zwykli fascynaci tematu.
My tego we własnym zakresie, nawet gdybyśmy mieli spore chęci i doświadczenie, to nie wykażemy zalet czy wad tego aktywatora spalania.
 
Wiemy już od Romana przedstawiciela producenta, że nie można wykazać zwiększonej emisji ciepła węgla z domieszką AnLenu w laboratorium mierzącym i obliczającym ciepło spalania węgla.
Wiemy także, że środek o nazwie handlowej AnLen nie był w kraju badany przez żadne laboratorium posiadające odpowiednie akredytacje http://www.forum.anlen.pl/viewtopic.php?f=16&t=9 .
Wiemy także, że środek ten nie posiada w tej chwili żadnych gwarancji oferowanych z strony producenta http://www.forum.anlen.pl/viewtopic.php?f=23&t=6 .

 
 

,,,, Może byłoby dobrze powrócić do konkretów/merytoryki - sprawdzić (chyba stać Was na poświęcenie tych ponad 60-ciu paru złotych) i wtedy albo ze zdwojoną siłą wdeptać cudaka w ziemię albo odszczekać i potwierdzić pozytywne działanie. ,,,

 

Amanda nie wiem czy zauważyłeś, ale my poświęcamy swój czas i testujemy ten produkt.

 

Czy czytanie i analizowanie słowa pisanego, to nie jest właśnie testowanie produktu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.