Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Anlen® Aktywator Spalania Węgla


an_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w internecie stronę polecającą ten dodatek do opału,czy ktoś z bywalców tego Forum stosuje  lub stosował ten produkt.Byłbym wdzięczny a na pewno nie tylko ja ,za opinie na jego temat

http://anlen.pl/anlen-aktywator-spalania-wegla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem sprzedawcą AnLen, a jednocześnie użytkownikiem. Używam AnLen od miesiąca, moją opinię znajdzecie: http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/opinie-anlen-wegiel/roman-z-prudnika-piec-zasypowy-camino-z-1979-r/ .

Proszę zadawajcie mi pytania, chętnie odpowiem. Rozumiem sceptycyzm, ale odrzucać od razu tylko dlatego, że tak mi się wydaje to nie jest poważne.

To jest nowość i trzeba trochę wyjaśnień, dlatego jestem tu dla Was.

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cudownym specyfikami to jest tak - że trudno utrafić ile , a przecież piszą - 1,5kg/1000kg 

Jak zeżre kocioł to jest za dane za dużo , jak nie ma efektów to dane za mało -

Tak źle i tak nie dobrze - 

 

Jakbym czytał rady starej znachorki - będziesz piękna i młoda jeżeli dokładnie o północy wypijesz 13 i pół kropli tego eliksiru - i dziewczyna próbuje - bo ponoć skuteczne ale to wszystko jej wina - jak nie dokładnie ta pora to nie ta ilość.

 

I taką bajeczką można to podsumować.

Zacznę od gwarancji. Dajemy gwarancję na wszystko co jest napisane na stronie www.anlen.pl . I nie ma tam słowa napisane o żrących właściwościach AnLen. Efekty zawsze są, i oczywiście trzeba zadać minimum 0,15% do załadowywanej masy paliwa, za dużo - szkoda pieniędzy, ale nic nie szkodzi.

Czy jakbyś prał 20 lat bez mydła i dowiedziałbyś się, że ktoś stosuje mydło, czy podobnie byś nie powątpiewał?

Roman

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś "cudowny" specyfik kupujesz 1000kg ekogroszku dosypujesz 1,5kg tego specyfiku i masz "cudownym" sposobem 1250kg ekoroszku.

an_mat bądź realistą.

Aaaa zapomniałem dodać że "te specjalne minareały" bazują na cukrze pudrze :lol:

W procesie spalania występują 3 reakcje chemiczne; jedna, która nas interesuje, wysokoenergetyczna zajmuje ok 70 %, pozostałe, niskoenergetyczne to reszta. A gdybyśmy te niskoenergetyczne "przydusili" prawie do zera, nie zostałoby miejsce na 25% więcej ... ?

Powyższe przybliża ten art.: http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/spalanie-wegla-w-odniesieniu-technologii-anlen/

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne garnki zdrowotne po 5000zł , 

Ja rozumiem - Swięta, przejedzenie ale anlen - to brzmi jak coś na kaca :D

Nie za 5 tysi, tylko za 60 zł.

Umówmy się tak, jeżeli inwestycja za 60 zł przepali 1000 kg Pańskiego opału i nic Pan nie zauważy co jest napisane na www.anlen.pl sam osobiście zwrócę Pańską inwestycje.

Czy sprzedawca garnków zdrowotnych za 5000zł też Panu takie warunki daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to jest dobre do spalania w warstwie węgla zasypowe DS - sam producent pisze o warstwie ok 13cm   i jak to  zastosować np do kotła z podajnikiem? - tam pójdzie osobno węgiel i osobno ten "cud "

 

A ja mam kocioł do zgazowania pelletu i mimo 2 szt zainstalowanych legalizowanych ciepłomierzy   i wspaniałomyślnej oferty producenta nie zaryzykuję swojego kotła, z reszta po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję An Len od dwóch tygodni w kotle Viadrus u26 na miarkowniku mechanicznym.Zima a w zasadzie jej brak nie pozwala na normalne palenie.Palę orzechem II z wieczorka kocioł bez żadnych ulepszeń.Przy paleniu od góry nie widzę rewelacji stałopalność porównywalna do palenia z i bez An Lenu.Przy paleniu tradycyjnym wydaje się spalanie na plus przy użyciu An Lenu. Ale cena tego środka to około 10 % ceny 1 T węgla. Nie zauważyłem by wszelkie oszczędności przekroczyły cenę zakupu An Len.Może  nie umiem jeszcze  wykorzystać w pełni zalet aktywatora. Przy paleniu od góry może należało by zastosować aktyeator do koksu spalając węgiel?

Proszę o wypowiedź Romana z Prudnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem sprzedawcą AnLen, a jednocześnie użytkownikiem. Używam AnLen od miesiąca, moją opinię znajdzecie: http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/opinie-anlen-wegiel/roman-z-prudnika-piec-zasypowy-camino-z-1979-r/ .

Proszę zadawajcie mi pytania, chętnie odpowiem. Rozumiem sceptycyzm, ale odrzucać od razu tylko dlatego, że tak mi się wydaje to nie jest poważne.

To jest nowość i trzeba trochę wyjaśnień, dlatego jestem tu dla Was.

Roman

 

Roman jesteś sprzedawcą i tak jak każdy sprzedawca chwalisz sprzedawany produkt ale masz do tego pełne prawo.

Opisujesz swoje doświadcznia ze swoim kotłem Kamino który ma już 33 lata.Teraz  zapytam tak?

Skąd masz pewność że te składniki użyte w produkcie nie przyspieszają zużycie kotła (określę to tak coś jak szybsza korozja).Takie skutki nie pokażą się w ciągu miesiąca.

Druga sprawa produkt jest "świerzy" na rynku GWARANTUJESZ za ten produkt ale z gwarancją bywa różnie w obecnych czasach.

Jak długo ten Anlen był testowany na kotłach stalowych tudzież żeliwnych?

Jak kotły wyglądają po 10 latach użytkowania z tym specyfikiem?

Na razie potraktuję ten produkt jako "regionalny" bo w większości opinii są z woj.Opolskiego

 

Ja pozostanę przy tradycyjnym spalaniu węgla bez "tuningujących" dodatków do opału.

Tak jak powyżej pisał Kolega Sambor nie zaryzykuje kotła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROŚBA

Zakładająć ten wontek na tym Forum chcę poznać konkretne  opinie osób które stosują AnLen i nie chciałbym żeby temat był "zaśmiecany" wypowiedziami ludzi którzy nie mieli do czyniena z tym produktem.

 

Do RomanAnLen.

Czy po wymieszaniu AnLen z ekogroszkiem (np.w kasterce) i wsypaniu go do zasobnika kotła z podajnikiem ślimakowym nie będzie tak że AnLen jako proszek osiądzie na dnie zasobnika i przez to nie będzie odpowiedniej proporcji mieszanki  węgie-AnLen

 

Proszę Cię RomanAnLen o odpowiedź na zadane przez oman7 pytania bo są intresujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek zawiera zapewne w sobie związki podobne do sadpalu lub innych tego typu produktów, które ograniczają powstawanie sadzy co wiąże się z lepszym odbiorem ciepła. Ja np raz na jakiś czas do czyszczenia kominka na żar sypie łyżeczkę soli stołowej która tak samo jak sadapal wypala ładnie sadze. Oznak korozji jak na razie nie widać. Producentowi zależy na reklamie wystarczy ze każdy z nas choć raz na próbę kupi aktywator spalania to kasa mu wpadnie a będą tacy co będą w to wierzyli i stosowali ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek zawiera zapewne w sobie związki podobne do sadpalu lub innych tego typu produktów, które ograniczają powstawanie sadzy co wiąże się z lepszym odbiorem ciepła. ,,,,

 

Nie.

 

Producent i wynalazca tego środka opisuje działanie tego środka w odmienny sposób.

Według opisów na stronie producenta środek ten powoduje blokowanie utleniania (spalania) węgla  poniżej temperatury 600 *C.

 

Czy to polega na prawdzie, tego nie wiem.

Może Roman będzie uprzejmy, wyjaśnić Nam nieco więcej.

 

ps.

Przy okazji pytanie do Romana.

 

Czy dosypanie AnLenu do próbki węgla przy oznaczaniu ciepła spalania i wyliczaniu wartości opałowej metodą kalorymetryczną wykaże wyższą wartość opałową węgla i mniejszą ilość popiołu ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem sprzedawcą AnLen, a jednocześnie użytkownikiem. Używam AnLen od miesiąca, moją opinię znajdzecie: http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/opinie-anlen-wegiel/roman-z-prudnika-piec-zasypowy-camino-z-1979-r/ .

To jest nowość i trzeba trochę wyjaśnień, dlatego jestem tu dla Was.

"Pali się, ale się nie spala" Taak, uśmiałem się jak koń swego czasu :D

 

Tu nie ma nad czym debatować. Wynalazca z dyplomem AGH powinien być w stanie wyjaśnić działanie tego środka w sposób, który dla osoby z przeciętną znajomością chemii będzie logiczny i spójny.

 

Jeszcze lepiej, gdyby wziął na pakę dwa kotły i kilka worków specyfiku, podjechał do akredytowanego laboratorium i zlecił badania parametrów pracy tych kotłów bez dodatku i z dodatkiem specyfiku w całym zakresie mocy. Po czym pokazał światu wyniki - o, tu jest mniejsze zużycie paliwa, tam jest mniejsza emisja tlenku węgla i oto niezbity dowód, że to działa.

Naprawdę ja sam chętnie bym sobie zafundował "palenie bez spalania" kosztem ekstra 60zł/t węgla, gdybym miał taki dowód, że to daje coś więcej niż złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprzedawcy rozesłanie kilku próbek do chętnych na testowanie i wtedy możemy podzielić się opiniami a tak to jest jałowa dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na stronie internetowej sprzedawcy są odnośniki z wypowiedziami wielu zadowolonych klientów (28 osób ), którzy taki środek od jakiegoś czasu stosują.

 

Zastanawia mnie tylko jedno.

Specyfik został opracowany na potrzeby "wielkiego przemysłu" (nie wiem czy poprawnie to ująłem), a wypowiedzi są tylko klientów indywidualnych.

Żadnych odnośników do poważnych odbiorców tego specyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na stronie internetowej sprzedawcy są odnośniki z wypowiedziami wielu zadowolonych klientów (28 osób ), którzy taki środek od jakiegoś czasu stosują.

 

Zastanawia mnie tylko jedno.

Specyfik został opracowany na potrzeby "wielkiego przemysłu" (nie wiem czy poprawnie to ująłem), a wypowiedzi są tylko klientów indywidualnych.

Żadnych odnośników do poważnych odbiorców tego specyfiku.

Na forum jest wielu którzy mają więcej niż jeden góra dwa posty i są bardziej wiarygodni niż wypowiedzi na stronie sprzedawcy . Jeżeli ten rodukt jest chociaż w części tak dobry jak piszą na stronie to nie ma się czego obawiać można tylko zyskać grono odbiorców i rzetelną reklamę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Panowie,

 

Chciałbym ustosunkować się po kolei do pojawiających się na forum pytań i wątpliwości.

 

Do Yareka: Prace nad technologią AnLen z przeznaczeniem do zastosowań w domowych isntalacjach grzewczych zostały zakończone w 2012 roku. Od stycznia'2013 do sierpnia'2013 trwały testy na 9 kotłach w 6 różnych firmach. Testy prowadzone były wspólnie z zewnętrznymi firmami audytowymi. Zakończenie fazy testów pozwoliło wprowadzić technologię na rynek. Detaliczną sprzedaż AnLen prowadzimy od listopada'2013. W tej sytuacji informacje o technologii AnLen nie były dostępne przed 3 laty.

Na rynku od 2008 roku obecna jest technologia AnVer przeznaczona dla przemysłu ciężkiego (odlewnie, huty, produkcja wełny mineralnej itp.) i stosowana jest obecnie na całym świecie, w Polsce od 3 lat używa technologii AnVer odlewnia żeliwa ZETKAMA SA- największa we Wschodniej Europie odlewnia produkująca korpusy zaworów (najbardziej odpowiedzialne cieńkościenne odlewy). Być może właśnie o  technologii AnVer Pan czytał.

Prace nad obiema technologiami trwały ponad 18 lat. W tym czasie nie stwirdziliśmy żadnych negatywnych oddziaływań na urządzenia grzewcze, a wręcz przeciwnie zaobserwowaliśmy wydłużenie żywotności urządzeń.

 

Do Sambor: Po wymieszaniu węgla z AnLen po czasie około 5 sekund nie ma możliwości oderwania się środka od paliwa. Wynika to z faktu przeciwnego naładowania elektrostatycznego środka i węgla. Nie występuje więc zjawisko osypywania środka z paliwa.

 

Do Andrzej_M: W artykule o ekogroszku po prostu stwierdzone są fakty. Nie odnoszę się do tego pytania ponieważ nie dotyczy działania AnLen z ekogroszkiem. Tym artykułem chciałem zwrócić uwagę na różnice między rzeczywistymi parametrami paliwa, a tymi deklarowanymi przez sprzedawców. Proszę zwróć uwagę na komentarz http://anlen.pl/opinie-uzytkownikow/opinie-anlen-wegiel/norbert-z-jemielnicy/ gdzie opisane jest spalanie "niepalnego" paliwa. AnLen daje bardzo duże mozliwości, trzeba tylko umieć z nich skorzystać.

 

Do Dalex: Z doświadczenia wiemy, że spalanie węgla z AnLen zasadniczo różni się od spalania węgla bez AnLen. Węgiel "czysty" nie pali się w warunkach, w których zachodzi normalne spalanie dla węgla z AnLen. W Pana sytuacji proponujemy ograniczyć jeszcze ilość powietrza. Prawidłowa turbulencja (ilość i ciśnienie powietrza) jest dobrana wtedy gdy temperatura na kotle nie zmienia się przez dłuższy czas. Zbyt dużo powietrza = rozbieganie urządzenia, zbyt mało powietrza = spadek temperatury.

 

Do Oman7: Patrz na odpowiedź dla Yarek (powyżej). Warto zwrócić uwagę na ilość aktywatora 1,5 grama na 1 kilogram paliwa. To nie jest nawet zanieczyszczenie, a taka ilość nie ma wpływu na zniszczenie kotła. Dodatkowo aktywato nie pali się, a jego pozostałości przechodzą do popiołu.

 

Do An_mat: Proszę zwróć uwagę na odpowiedź do Sambor. AnLen ma przeciwny ładunek elektryczny w stosunku do węgla, dzięki czemu "przykleja" się do paliwa. Nasypanie większej ilości AnLen w jedno miejsce powoduje odpadnięcie warstwy nie znajdującej się bezpośrednio przy węglu, jednak w czasie mieszania ta nadmiarowa ilość natychmiast przykleja się do innych "wolnych" węgli.

 

Do Bladyy78: Chciałbym stanowczo odciąć się od jakichkolwiek insynuacji, że AnLen jest podobny do jakiegokolwiek dostępnego na rynku "suplementu diety dla kotłów" w postaci SadPalu itp. Jego działanie oparte jest na diametralnie innych zasadach dlatego nie powoduje żadnej korozji. Jest całkowicie obojętny chemicznie w stosunku do materiałów, z których wykonana są urządzenia grzewcze.

 

Do Andrzej_M: AnLen blokuje endotermiczną reakcję  Boudouarda, która zachodzi w przedziale temeratur od 400 do 800 stopni Celsjusza. Jest to reakcja bardzo niepożądana ze wzgledu "wysysanie" ciepła i węgla z płonącego stosu paliwa. Obecnie wszyscy uważają, że w spalanym stosie paliwa stałego zachodzi tylko reakcja C+O2=CO2+Q (ciepło), tymczasem mamy tam również bardzo niekorzystną reakcję C+CO2+Q (ciepło)=2CO. AnLen tłumi tą reakcję dzięki czemu temperatura stosu podnosi się o około 200 stopni Celsjusza i dysponujemy większą ilością węgla dla potrzeb reakcji korzystnej z naszego punktu widzenia reakcji: C+O2=CO2+Q (ciepło).

 

Do Juzef: Za subiektywne odczucia i nieumiejętne sformułowania klientów nie ponosimy odpowiedzialności, patrz "Pali się, ale nie spala". Fakty są takie, ze pali się i spala bardzo, bardzo wolno dzięki dostępowi większej ilości węgla po przez przytłumienie reakcji Boudourda. Nie cenzurujemy wypowiedzi naszych klientów.

Juzef wskaż kotły na których możemy pokazać jak działa AnLen. Wskaż ich jak najwięcej i różnorodnych. Przyjedziemy w dowolne miejsce w kraju i zaprezentujemy skuteczność i efektywność technologii AnLen. Stawiamy jednak warunek: kup 10 worków AnLen dla potwierdzenia poważnego traktowania nas przez Ciebie. My traktujemy każdego klienta poważnie.

Na tych samych zasadach przyjedziemy do każdej innej zainteresowanej osoby.

 

Do Andrzej_M: Dysponujemy dwiema technologiami AnVer i AnLen. Technologia AnVer przeznaczona jest dla przemysłu. Na bazie doświadczeń z AnVer storzona zastała technologia AnLen przeznaczona dla niskotemperaturowych kotłów grzewczych. Obecnie największa ilość opinii w naturalny sposób jest z terenu województwa opolskiego. Tu mieszkamy, tu najszybciej zdobywamy klientów, jednak mamy też coraz szersze grono klientów poza opolszczyzną.

 

Do Lysy1l: Dla Twojego szerokiego asortymentu węgli mamy stosowne aplikacje AnLen, patrz strona www.anlen.pl

 

Do Amber36: Twoja opinia również może znaleźć się na stronie www.anlen.pl jeżeli rozpoczniesz "przygodę z AnLen". Szanujemy wszystkie opinie.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie zapytania. Zawsze chętnie odpowiem na wszystkie Wasze wątpliwości i pytania bezpośrednio związane z technologią AnLen.

 

Pozdrawiam wszystkich

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Juzef: Za subiektywne odczucia i nieumiejętne sformułowania klientów nie ponosimy odpowiedzialności, patrz "Pali się, ale nie spala".

Rozumiem. Tak tylko się podśmiewałem ;)

 

Juzef wskaż kotły na których możemy pokazać jak działa AnLen. Wskaż ich jak najwięcej i różnorodnych. Przyjedziemy w dowolne miejsce w kraju i zaprezentujemy skuteczność i efektywność technologii AnLen. Stawiamy jednak warunek: kup 10 worków AnLen dla potwierdzenia poważnego traktowania nas przez Ciebie. My traktujemy każdego klienta poważnie.

Na tych samych zasadach przyjedziemy do każdej innej zainteresowanej osoby.

Ja nie chcę zaspokojenia mojego subiektywnego odczucia. To sobie mogę załatwić sam i pewnie dojście do widocznego efektu kosztowałoby mnie 1-2 worki pudru najwyżej.

Zróbcie badania, tak by każdy mogł zobaczyć liczby i nie być niedowiarkiem, lecz wiedzącym. Nawet nie musi być akredytowane laboratorium. Wjedźcie komus na kotłownię z analizatorem spalin, na pierwszym lepszym śmieciuchu spróbujcie z proszkiem i bez - i przedstawcie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak to jest w przypadku spalania w kotle DS i ładowania bufora. Wiadomo że priorytet to jak najszybsze i jak najekonomiczniejsze naładowanie bufora czy to na drewnie czy to na węglu. Wiadomo że w kotle DS bez przeróbek jest problem ze smołą w komorze zasypowej, samo dopalanie jeżeli chodzi o mój akurat jest spoko wymiennik czysty, kocioł wchodzi w miarę szybko na wysokie obroty ale smoła w komorze zasypowej mnie dobija. Czy ten środek może spowodować dodatkowe oszczędności w paliwie przy spalaniu i tak już wysokich temperaturach min.80* i czy może pomóc w pozbyciu się smoły w komorze zasypowej.

 

Jak spalać pełen zasyp kotła czy to węglem czy to drewnem z tym środkiem tzn. jak sterować powietrzem w kotle, kocioł posiada 3 rodzaje powietrza, PG z dołu-klapka od miarkownika lub drzwi popielnika, PW z drzwiczek załadunkowych oraz powietrze dopalające wprowadzone w grodź palnika szamotowego. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chłopaki ,  że temat chwycił i niektórych zainteresował.

 

Na pytanie Juzefa

 

Podobne prace naukowe  na ten temat są prowadzone w Polsce np. Pani Martyna Tomaszewicz  na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej prowadzi/ła  pracę doktorancką

„Badania nad przebiegiem procesu zgazowania paliw stałych w reakcji Boudouarda-Bella” tu link do skrótu - strona 81 http://doktoris.us.edu.pl/stypendysci/Charakterystyka_prac_badawczych_Stypendystow.pdf

Cytat ze skrótu pracy:

„Ze względu na powolny charakter, reakcja zgazowania pierwiastka węgla za pomocą CO2

nazywana reakcją Boudouarda-Bella, stanowi czynnik ograniczający całkowitą szybkość procesu; stąd zdolność reakcyjna węgli względem tego reagenta ma krytyczne znaczenie podczas oceny przydatności i  przy doborze paliw do procesu zgazowania.”

Oraz są podane praktyczne zastosowania wyników badań

 

Po polskiemu – trzeba dosypać coś, co w temp paleniska wytworzy dużą ilość CO2 np. jakiś węglan – sodu lub potasu - choćby proszek do pieczenia zmieszany z nośnikiem , który ładnie oblepia paliwo- najczęściej stosowane są zeolity glinokrzemowe, mające zastosowanie w podobnych katalizatorach np. DESONOX do usuwania siarki ze spalin. 

 

Tu można przeczytać o tej metodzie http://www.min-pan.krakow.pl/Wydawnictwa/GSM23ZS/olszewska-marcewicz-kuba-1.pdf

 

Do tego dochodzi trochę tajemniczej otoczki – wiadomo patent ???

Może Roman poda nr patentu / zastrzeżenia.

I przyzwoita cena – ok. 10% tony węgla, który i tak wylatuje przez komin podczas zwykłego spalania.

 

 

Dalej - ten szuwaks ma sens w przypadku :

 

Przewymiarowanego kotła, niestabilnego paliwa - z przebiegu procesu wytwarzania onego dwutlenku węgla nadaje się głównie do kotłów GS - spalanie w warstwie, w atmosferze CO2 wytworzonej 

W kotle DS wytworzony CO2 może zagasić palenisko lub ulotnić się w górę, dodatkowo jest przewietrzany przez PP.

 

Do Romana - czy dodatek ma sens w kotle do spalania drewna?- raczej nie, ale może?

 

A pellet w kotle ze spalaniem zgazowującym?

 

Na pewno nie jest to "specific" do kotłów na HG.

 

Prośba - oceńcie, to  bo może nie wiecie co tracicie

 

PS1 Może jest pomysł na jakiś patencik ? :)

 

PS2 - jak widać jest to inny skład i inna rola niż SADPAL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie dlaczego przewymiarowany kocioł - reakcja hamuje spalanie , więc moc paleniska spadnie 

 

Co do zastosowań w przemyśle to czytałem że podobną rolę może spełniać recyrkulacja spalin powietrza podmuchowego stosowana do prób w kotle WR-25 i  OR- 32 - badania dr hab. inż. Andrzeja Szlęka z Instytutu Techniki Cieplnej 

Politechniki Śląskie w Gliwicach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak to jest w przypadku spalania w kotle DS i ładowania bufora. Wiadomo że priorytet to jak najszybsze i jak najekonomiczniejsze naładowanie bufora czy to na drewnie czy to na węglu. Wiadomo że w kotle DS bez przeróbek jest problem ze smołą w komorze zasypowej, samo dopalanie jeżeli chodzi o mój akurat jest spoko wymiennik czysty, kocioł wchodzi w miarę szybko na wysokie obroty ale smoła w komorze zasypowej mnie dobija. Czy ten środek może spowodować dodatkowe oszczędności w paliwie przy spalaniu i tak już wysokich temperaturach min.80* i czy może pomóc w pozbyciu się smoły w komorze zasypowej.

 

Jak spalać pełen zasyp kotła czy to węglem czy to drewnem z tym środkiem tzn. jak sterować powietrzem w kotle, kocioł posiada 3 rodzaje powietrza, PG z dołu-klapka od miarkownika lub drzwi popielnika, PW z drzwiczek załadunkowych oraz powietrze dopalające wprowadzone w grodź palnika szamotowego. Pozdro

 

W normalnych warunkach spalania drewna i węgla w kotle DS bez technologii AnLen masz rację. Lepka, smołowata, gęsta ciecz jest widoczna w komorze zasypowej. Powód – wilgotność drewna. Zawsze porównujemy jabłka z jabłkami, a nie jabłka z gruszkami. Stajemy do każdych warunków określonych jako warunki brzegowe. Twoja temperatura kotła na poziomie 80oC jest ok. Spalanie w technologii AnLen spowoduje na Twoim kotle wyczyszczenie komory spalania ze smołowatych osadów jak również uzyskasz te same wartości ciepła z dużo mniejszej ilości paliwa – średnio 20 %. Radzę zakupić AnLen węgiel i AnLen drewno gdyż jak wynika z twojego wpisu palisz i tym i tym. Dla laika aplikacja AnLen drewno i AnLen węgiel wyglądają tak samo lecz ich skład różni się. AnLen drewno działa już od 140oC natomiast AnLen węgiel dopiero od 300oC. 
Radzimy zawsze zasypać kocioł pełnym zasypem. Dla technologii AnLen spalanie pełnego zasypu to „muzyka” ale aby odnieść się precyzyjnie do ustawień powietrza proszę podaj mi dokładną nazwę i typ Twojego kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa wygląda tak. Ja sam w kociołku nie palę, na razie mieszkam i pracuje za granicą a domek buduję w Polsce. W kociołku pali teść i ciężko mu ogarnąć temat tych trzech rodzajów powietrza doprowadzanego do kotła. Na razie palone tylko drewnem pobudowlanym suchym 3 letnim, a smoła i tak jest. Na pewno w tym udział dozowania poszczególnych rodzajów powietrza. Za nim ja zacznę palić w kotle nie chciał bym żeby teść zasmolił kocioł na maxa, stąd moje pytanie o środek.

http://p2ar.jimdo.com/oferta-kotłów/kds/ ten z linku to dokładnie mój.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Panowie,

 

Chciałbym ustosunkować się po kolei do pojawiających się na forum pytań i wątpliwości. ,,,,

Dziękuje Romku za udzielenie wyczerpujących odpowiedzi, być może dalsza dyskusja przysporzy nowych pytań do Waszego Zespołu.

 

 

,,,, ps.

Przy okazji pytanie do Romana.

 

Czy dosypanie AnLenu do próbki węgla przy oznaczaniu ciepła spalania i wyliczaniu wartości opałowej metodą kalorymetryczną wykaże wyższą wartość opałową węgla i mniejszą ilość popiołu ?.

Jeżeli można przypomnieć o moim pytaniu.

Jestem niedowiarkiem, ponadto zagadnienia przetworzenia węgla w ciepło nie są mi dobrze znane, ale miałbym możliwość wysłania próbki węgla do laboratorium przy jakieś tam okazji badania węgla u mego znajomego, który prowadzi skład opału.

 

 

Teraz poważniejsze pytanie.

Czy to co jest na Waszej stronie internetowej na temat "Wpływ jakości ekogroszku na spalanie retortowe w kotłach z podajnikami ślimakowymi, a Technologia AnLen" jest Waszym autorstwem ?.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź. Poniżej dołączam zrzuty ekranu Waszej strony.

 

post-1266-0-83913100-1388364629_thumb.jpg

 

 

post-1266-0-48437100-1388364661_thumb.jpg

 

 

post-1266-0-81883200-1388364689_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.