Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaloryfer Grzeje Tylko Na "5"


justynawr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

z góry przepraszam, jeśli temat już się gdzieś pojawił - nie potrafiłam go odszukać, rozwiązania przez Google też nie znalazłam.

 

Mam taki problem - otóż kaloryfery w mieszkaniu (instalacja CO, własna kotłownia w budynku, nowe budownictwo) grzeją tylko, jeśli są ustawione na 5...poniżej 5 robią się zimne...to chyba nie jest normalne? Założyłam sama to pokrętło z cyferkami (termostat?)..może w tym momencie zepsułam?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz okno na pół godziny - powinny się rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że głowica jest niekompatybilna z zaworem, tj. naciska na trzpień zaworu zbyt wcześnie lub zwyczajnie jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór grzejnikowy i głowica termostatyczna powinny stanowić komplet. Jeśli zachowało się opakowanie głowicy, to sprawdź jakim temperaturom odpowiadają poszczególne nastawy, np. 1-18 sC, 2-20, 3-22, 4-24, 5-26 (często info jest na wewnetrznej stronie opakowania).

 

Ważny jest też sposób montażu głowicy, która nie może być w pionie i nie powinna być zasłonięta (zasłony, meble itp.). Działanie głowicy nie jest też zero-jedynkowe, tzn. nie jest tak, że poniżej temp ustawionej zawór otwiera sie na full, tylko dopiero zaczyna się otwierać. Dopiero dalszy spadek temp otoczenia prowadzi do jego pełnego otwarcia. Może sie okazać, że przewymiarowany grzejnik nigdy nie rozgrzeje sie po całości, ponieważ nawet jego niewielka powierzchnia rozgrzania wystarcza do utrzymania zadanej temp w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam głowicę Heimeier (była w komplecie) taką, jak na dołączonym zdjęciu. Temperatura w pokoju to jakieś 19-20 stopni przy głowicy ustawionej na 3, więc chyba w porządku...ale grzejnik jest ledwo letni u góry i zimny na dole...rozumiem, że tak ma być i jak temperatura w pomieszczeniu się obniży, to grzejnik zrobi się znowu ciepły, żeby dogrzać do 20 stopni?

post-54321-0-91478000-1380045112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Temperatura na piecu 20*C.
  • Temperatura na termometrze 21,9*C (Chociaż termometr dość stary i nie ufam mu). Odczuwalna jest mniejsza.
    To jest prawdopodobnie ten model. A firma na pewno jak na poniższym obrazku.

  Grzejnik na górze jest ciepły, na dole zimny. Był odpowietrzany. Zawór i  głowica są tej samej firmy, pewnie nawet nigdy nie ruszane od nowości. Chyba warto zwrócić uwagę, że poprzedni właściciel pomieszkiwał w tym mieszkaniu chyba około 2 mies w roku i to prawdopodobnie tylko lato, więc pewnie rzadko jeśli wgl. je odkręcał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.