Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Wieś, Do Wszystkiego


dukati

Rekomendowane odpowiedzi

przy 15kW na 140m2 to trzeba by chodzić co 3 godziny dokładać nawet paląc dobrym węglem i w budynku ocieplonym przy temperaturze powiedzmy -5stC ty chyba nie paliłeś w takim kotle więc sam nie wciskaj ciemnoty ludziom bo piszesz jak blokowy chłopak co nie ma pojęcia o paleniu w kotle

O jakim kotle mówisz? marka, model, jakieś konkrety bo zaczynasz biadolić jak stara baba. Zobacz sobie choćby na kocioł Kalvis 2.16 masz większą komorę w tym swoim 25kw. Nie porównuję tu dokona czy hefa o miniaturowych komorach które to słabo się do drewna nadają ale są przecież konstrukcje wykonane z myślą o drewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele dołożę i mam retort z dodatkowym wodnym paleniskiem w cenie Kalvisa to po pierwsze, po drugie ruszt żeliwny a więc gorsza sprawność faktyczna nie na papierze, daj jakiś inny przykład to dobrego kotła.

Kalvisa co prawda piecokuchnie sprzedawałem kilkanaście sztuk nic specjalnego, za drogie i "delikatne" (cienka blacha, klameczki lipne) ale wizualnie ładne Nie będę robił reklamy więc nie podaję nazwy firmy producenta kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 15kW na 140m2 to trzeba by chodzić co 3 godziny dokładać nawet paląc dobrym węglem i w budynku ocieplonym przy temperaturze powiedzmy -5stC ty chyba nie paliłeś w takim kotle więc sam nie wciskaj ciemnoty ludziom bo piszesz jak blokowy chłopak co nie ma pojęcia o paleniu w kotle

 

15 kW to jest tyle co potrzeba. 90% sezonu ten kocioł będzie chodził tylko z częścią wydajności. Doboru kotła nie robi się na podstawie doświadczenia w dokładaniu do pieca lecz na podstawie bilansu strat ciepła. Co do doświadczenia to myślę, że nawet nie widziałeś takich kotłowni które robiłem i uruchamiałem więc daruj sobie uwagi o blokowych chłopakach. W moim fachu współpracuję z zawodowcami, sprzedawcy co najwyżej dowożą mi towar na budowę, więc taka jest ich rola nie zaś dobieranie kotłów o mocy 25 kW do domku 140 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 140m2 14-16kw to się ogrzejesz jak nie będzie mrozu. Na 140m2 to min 20kw...Kocioł 25kW stawiam na 150m2 domu

Więc panie praktyku. Wypisuje pan takie banialuki, że strach je czytać. Kocioł 28 kW ogrzewa u mnie 230 metrów nieocieplonej powierzchni plus 140 litrów CWU, a tak naprawdę wystarczyłby 25 kW (ok. 20 kW przy piecu dolnego spalania). Spalanie cykliczne od góry. Temperatura spalania w okresach przejściowych 55-65 stopni, zimą 65-80 stopni. Stałopalność w zależności o warunków atmosferycznych, wielkości zasypu i zadanej temperatury do kilkunastu godzin. Generalnie w okresie zimowym wymagana dość wysoka temperatura. W zeszłym tygodniu w najchłodniejszym pokoju dołożyłem 15-to żeberkowy grzejnik z Armatury Kraków, poodkręcałem z duszą na ramieniu lekko skryzowane zawory starego typu na klatce schodowej i wejściu i teraz dopiero kociołek będzie pracował tak jak w książkach piszą. Według proporcji wynikającej z Twoich porad powinienem mieć kocioł o mocy ok.33-38 kW, czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie u mnie. 210m z 5cm styropianu na ścianach i kocioł 28kW na drewno, który ostatniej zimy ani razu nie przepracował całej doby, a większośc sezonu paliło się po 5 do 10h na dobę. Nietrudno załapać, że do ciągłego palenia z okładem wystarczyło by 13-15kW.

P.S. Istnieje marka Jeep, ale o Jepp to ja nie słyszałem. Nie ma takiej opcji, żeby przy 10km/h silnik 5,7 spalił mniej. Cokolwiek się uczyłem o silnikach, w przeciwieństwie do kotłów i znane mi są typowe charakterystyki jednostkowego zużycia paliwa w zależności od mocy. Ale według analogii kotłowej to według Ciebie jak wsadzisz ten Hemi do Malucha to też spali mniej niż te 650cm na dwu cylinderkach. No i oczywiście, masz na myśli stary Hemi, na gaźniku i przerywaczowym zapłonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc panie praktyku. Wypisuje pan takie banialuki, że strach je czytać. Kocioł 28 kW ogrzewa u mnie 230 metrów nieocieplonej powierzchni plus 140 litrów CWU, a tak naprawdę wystarczyłby 25 kW (ok. 20 kW przy piecu dolnego spalania). Spalanie cykliczne od góry. Temperatura spalania w okresach przejściowych 55-65 stopni, zimą 65-80 stopni. Stałopalność w zależności o warunków atmosferycznych, wielkości zasypu i zadanej temperatury do kilkunastu godzin. Generalnie w okresie zimowym wymagana dość wysoka temperatura. W zeszłym tygodniu w najchłodniejszym pokoju dołożyłem 15-to żeberkowy grzejnik z Armatury Kraków, poodkręcałem z duszą na ramieniu lekko skryzowane zawory starego typu na klatce schodowej i wejściu i teraz dopiero kociołek będzie pracował tak jak w książkach piszą. Według proporcji wynikającej z Twoich porad powinienem mieć kocioł o mocy ok.33-38 kW, czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

Ja bym zaproponował 30kW dolnego spalania ze sterownikiem i dmuchawą, zakładam że palisz węglem i drewnem powiedzmy 50/50, na zewnątrz np. -5stC Kocioł ustawiony na 50stC w domu masz około 24-25stC będziesz do niego chodził rano i wieczorem. Jak się boisz kondensatu to najprościej zrobić bajpas dogrzejesz kocioł i wydłużysz jego żywotność. Gwarantuję Ci że masz ciepło, mało spalisz i nie smolisz kotła i komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował 30kW dolnego spalania ze sterownikiem i dmuchawą, zakładam że palisz węglem i drewnem powiedzmy 50/50, na zewnątrz np. -5stC Kocioł ustawiony na 50stC w domu masz około 24-25stC będziesz do niego chodził rano i wieczorem. Jak się boisz kondensatu to najprościej zrobić bajpas dogrzejesz kocioł i wydłużysz jego żywotność. Gwarantuję Ci że masz ciepło, mało spalisz i nie smolisz kotła i komina

Palę dwoma rodzajami węgla, słabszy na okresy przejściowe, mocny zimą. Temperaturę o której piszesz utrzymuję bez żadnych problemów, do kotła chodzę rano i wieczorem. Wnętrze mojego komina znajdziesz na przykład tutaj: http://forum.info-og...740#entry146014

Zamiast sterownika i dmuchawy wystarcza mi miarkownik Regulusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę dwoma rodzajami węgla, słabszy na okresy przejściowe, mocny zimą. Temperaturę o której piszesz utrzymuję bez żadnych problemów, do kotła chodzę rano i wieczorem. Wnętrze mojego komina znajdziesz na przykład tutaj: http://forum.info-og...740#entry146014

masz kocioł górnego spalania oddajesz więcej ciepła do komina więc zawsze będziesz miał czysty komin ale taki kocioł nigdy nie będzie oszczędny napisałeś że palisz na 80stC to duże straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę dwoma rodzajami węgla, słabszy na okresy przejściowe, mocny zimą. Temperaturę o której piszesz utrzymuję bez żadnych problemów, do kotła chodzę rano i wieczorem. Wnętrze mojego komina znajdziesz na przykład tutaj: http://forum.info-og...740#entry146014

Zamiast sterownika i dmuchawy wystarcza mi miarkownik Regulusa.

witaj!!!

Pokaż mu komin-może zobaczy tam kondensat.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty taki tajemniczy, jak jesteś producentem to pokaż chociaż przekrój tych swoich potworów. Coś mi się nie chce wierzyć że kocioł który pracuje z 30% mocą nie jest zasyfiony smołą. Ja bym w życiu nie polecił nikomu kotła DS o mocy 30kW na 230m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam ale nie lubię jak się ciemnotę ludziom wciska, chociaż z drugiej strony mam zbyt na produkowane i sprzedawane przez siebie kotły bo jak się „wywiozą” słuchając takich doradców to szybciej do mnie przyjdą

 

Jeszcze jeden producent, który radzi tak samo jak inni producenci i sprzedawcy.

Gdzie was tak uczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty taki tajemniczy, jak jesteś producentem to pokaż chociaż przekrój tych swoich potworów. Coś mi się nie chce wierzyć że kocioł który pracuje z 30% mocą nie jest zasyfiony smołą. Ja bym w życiu nie polecił nikomu kotła DS o mocy 30kW na 230m2

A ja takie sprzedaję i nie ma w nich problemów o których piszesz. Trwa to tak od 20 lat. Kotły są oczywiście unowocześniane. Stosuje swoją metodologie i nie narzekam na brak klientów. Nazwy firmy nie podam bo będziecie bluźnić na tych forach na moje kotły, bo większość forumowiczów tu to pewnie sprzedawcy, przedstawiciele różnych producentów. Swoje kotły sprzedaje też zagranicą, na forum wszedłem trochę z ciekawości i śmiać mi się chce kotły swoje mam po badaniach ICHPW Zabrze i nie produkuję ich w garażu czy innym kurniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok masz badania w ICHPW Zabrze ale tam badania są na stanowisku a nie podczas pracy w konkretnym domu.

Czy próbowałeś podłączyć kocioł do instalacji domowej przez ciepłomierz ? i sprawdzić ile ten dom pobiera ciepła

Może się okazać że 80% ciepła wypuszczasz przed komin i mogą cię ścigać za wzrost ocieplenia globalnego

 

PS

Przemek Aplle też w garażu zaczynało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. swoją drogą już wiem jaką to firmę reprezentujesz, no i spoko ale sam wiesz że da się to zrobić lepiej.

Przemku, czyżby Sked? Bardzo łatwo się zorientowałem. Pytanie do Sambora - jak na to wpadłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to Ty pisałeś że mam manię śledczą, stąd pytanie do Ciebie ;).

Ten zwrot do Przemka "czyżby", to raczej tylko ozdobnik, bo jestem w 100% pewny, że chodzi o tą firmę.

Może pan Krzych mając cywilną odwagę to potwierdzi, a ja mu wtedy powiem jak na to wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.