Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co


robert1305

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w wykonaniu instalacji CO. Projektant zrobił mi projekt instalacji w którym cała instalacja idzie w jednej lince, problem jest w tym iż taka instalacja przechodzi przez schowek gdzie jest ponad 20 zakrętów.

Z kolei firma która wykonywała instalacje gazową poradziła mi abym wykonał instalacje górą nad sufitem podwieszanym i w prawie każdym pomieszczeniu schodził instalacją w dół po ścianie. A kolejna zaprzyjaźniona firma instalacyjna zaproponowała mi rozwiązanie aby ominąć ten schowek wykonać początek instalacji w podłodze.

I są 3 różne firmy i 3 różne pomysły i w końcu zgłupiałem. Który sposób byłby najlepszy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Pex w podłodze do każdego grzejnika osobna nitka.

Wszystkie nitki schodzą się do rozdzielacza na tej samej kondygnacji.

Masz więcej pięter to na każdym piętrze rozdzielacz.

Następnie rozdzielacze łączysz równolegle i podłączasz do źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno WC ma być bez ogrzewania? Poza tym kocioł gazowy to każde rozwiązanie jest możliwe do wykonania. Jeżeli od projektanta dostałeś rysunek w formie jak zamieściłeś to się chłop specjalnie nie napracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrób, mając na uwadze zróżnicowanie średnic rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WC będzie grzejnik drabinkowy, nie nanosiłem go ponieważ z jego podłaczeniem nie będzie problemu.

Prowadzenie rur w podłodze, mysłałem aby wyciąć część podłogi drewnianej, rury dać w izolacji i ponownie położyc deski a na deski płyty OSB.

Witaj!!

Jeden z przykładów jak rozwiązuje się takie problemy jak twój.

http://www.herz.com....oducts/img047(4).pdf

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.