Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wytwornica Pary


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas się wymigujesz z podaniem ilości wody jaką należy dostarczyć do belki siana ,więc założyłem może błędnie że taka porcja siana wchłonie 5 litrów wody więc do jej odparowania potrzeba około 3,75 kWh energii cieplnej .Ty chcesz to zrobić w 15 minut więc powinieneś zastosować grzałkę o mocy 15 kW . wszystkie obliczenia robione w pamięci więc sprawdz .

 

Specjalnie napełniłem małego Martina samą wodą  ,strumień pary porusza trawą na odległość 2 m ,grzałka 500 W ilość odparowanej wody 2 krople grawitacyjne w czasie 15 sekund. poz Hermogenes

 

ps Oczywiście siano sprasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siano musi być już bez sznurków, czyli luźne, wody będzie raczej mniej - 2-3l

Ja raczej jestem skłonny do zastosowania 2 grzałek po 2-2,5kW, prowizorycznie zastanawiam się nad czajnikami elektrycznymi lub czymś podobnym

Powyżej 6-7kW mam problem z zasilaniem domu.

 

Jakby ktoś chciał sam policzyć to tu jest ściąga jak to zrobić  ;) http://zapytaj.onet.pl/Category/006,002/2,11914173,Oblicz_ilosc_ciepla_potrzebna_na_ogrzanie_5_kg_wody_od_temperatury_40_stopni_C_i_zamiane_jej_na_pare_wodna_o_tempetaturze_120_stopni_C__cw_4200_Jkgstopni_C_qp_2260000_Jkg.html

 

Dla ciekawych zadanie w drugą stronę 

 

http://zapytaj.onet.pl/Category/006,002/2,24549742,Ile_energii_nalezy_dostarczyc_4_kg_pary_wodnej_o_temperaturze_150_stopni_celsjusza_aby_zamienic_ja_w_lod_o_temperaturze_20_stopni.html

 

Jak widać to wcale takie proste nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 -3 litry to mocy wystarczy , mój wynik wyszedł o 20% większy ,powód założyłem sprawność tej maszyny 80% .poz Hermogenes

 

Zaraz zobaczę co w drugą stronę jestem ciekawski .

 

W naturze proces ten przebiega prędzej niż obliczenie oczywiście za Uralem , a ciekawostką jest to że wrzątek  do ziemi nie doleci bez przemiany ; a zimna woda owszem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się "ftrancam", ale owies każdemu"koniu" należy przerobić na płatki, bo tak jest ekonomicznie. Siano "oparzyć", bo kultury bakterii? Czy nie należy pójść w stronę nowych technologii? Duża mikrowela, lub z kilku mikrofalówek wykonana "skrzynia"- parownik powinna działać szybciej, przecyzyjniej, może taniej,... Ponoć konserwatorzy zabytków są już posiadaniu mikrofalówki na korniki w obiektach muzealnych. Jeśli meble to i siano ,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... w mikroweli kręci się "talerz", może "koniu" siano powinno również się poruszać w postaci "sznura" lub "tasiemki", czyli zamiast ruchu obrotowego, ruch pasa transmisyjnego ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.