Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Małego Kotła


piotrekdriver

Rekomendowane odpowiedzi

panowie dzieki za odpowiedzi jestewm skłonny kupić piec uniwersalny są takie gdzie można palić weglem i miałem mają dodatlowe dysze doprowadzające powietrze, tylko nie wiem na którą firme się zdecydować i czy jesli uniwersalny to brać ze sterownikiem i dmuchawą czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planowany do zakupu kocioł ma możliwość w przyszłości zamontowania miarkownika, to jak masz kasę , weź ze sterownikiem i dmuchawą, po 1 miesiącu palenia dokupisz miarkownik i będziesz palił z miarkownikem,

a sterownik będzie sterował pompą lub pompami, a wentylator będzie na półce leżał lub służył tylko do rozpalania.

Tylko nie bierz z rusztem wodnym - to dla małego kotła oznacza produkcję sadzy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem ci że bez rusztu wodnego.

A tam jest taki ruszt, a jak miarkownik podłączysz ?

 

Byłem na stronie Seko - tam jest taki kocioł z górnym spalaniem, jeżeli odpuścisz palenie miałem to będzie ok, kocioł z dolnym spalaniem EKO IIN - jest niestety trochę przewymiarowany ale ma wszystko.

Ja na twoim miejscu pokombinowałbym z montażem wentylatora w drzwiczkach , nie zależnie od przysłony powietrza.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz czas do zakupu to polecam kolegę Przemka i jego wyroby, a reszta jest przeważnie przewymiarowana.

Tu popatrz : http://www.fuego.pl/Kotly_z_nadmuchem_idc=id_3.html

lub tu http://www.fuego.pl/Moc_do_15_kW_idc=3_8.html

Tam większość to niestety z rusztem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak poczytaj o wadach i zaletach górniaków i ds i zdecyduj który wolisz .jesli wybierzesz ds to pogadaj z Przemkiem dla mnie w tej chwili robi kocioł a pale w chwili obecnej w górniaku . jesli górniaki to może żeliwniak Camino a moze Przemek zrobi Ci górniaka bo wiem że żadnych wyzwań sie nie boi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może i ja coś dodam od siebie.Też się zastanawiałem nad wyborem pieca na taki sam metraż i oczywiście nieocieplony dom zakupiłem Zebiec KWK12 i sterownik z dmuchawą ,po miesiącu dmuchawa poszła do szafy i palę na miarkowniku .Palę już drugi sezon i nie narzekam.Palę tylko węglem typu orzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kamen znana mi marka (produkowane w moim mieście), nawet nie dawno byłem tam ww fabryce pooglądać kociołki, ogólnie marka dobra, znam osoby które użytkują i chwalą, ważne, że wykonany ze stali kotłowej P265GH, to gwarantuje trwałość, tylko nie pal w nim od dołu Kamen WG to górniak, w teorii można palić od dołu ale wiąże się to z masą nieporządanych skutków takich jak smolenie,kopcenie,brudzenie kotła noi znacznie krótszy czas palenia jednego zasypu. Tak jak pisze Darecki, jeśli nie zamierzas palić miałem to tylko i wyłącznie miarkownik ciągu i naturalny ciąg, gwarantuje Ci że lepiej na tym wyjdziesz :).

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.