Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

Za ,,namową,, niektórych z Was przerobiłem wczoraj swoją instalację c.o.

Teraz wyjście z PC zasila albo bufor dla celów c.w.u , albo bezpośrednio c.o , tak jak to jest w fabrycznych urządzeniach.

Nie mam teraz takich spadków temp.c.w.u w momencie startu pracy PC.

Czyli jest inaczej niż na wizualizacji.

Jak teraz sterujesz pompą?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompą steruje zegar czasowy i równolegle czyjnik temp. w zbiorniku cwu

A jezeli chodzi o połączenie instalacji , to teraz zasilanie c.o. jest włączone pomiedzy PC a bufor

Tak ze teraz w czasie pracy inst c.o. woda nieprzepływa przez bufor

Poprosze informatyka by poprawił to na wizualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompą steruje zegar czasowy i równolegle czyjnik temp. w zbiorniku cwu

A jezeli chodzi o połączenie instalacji , to teraz zasilanie c.o. jest włączone pomiedzy PC a bufor

Tak ze teraz w czasie pracy inst c.o. woda nieprzepływa przez bufor

W sumie to nie wiem, kto Cię do tego namówił, bo to jedynie psuje możliwość sterowania temperaturą pomieszczeń.

W konsekwencji w najlepszym przypadku zwiększa koszty ogrzewania a w najgorszym zmniejsza komfort mieszkania.

 

Tym czynnikiem DZ to jaką pompką kręcisz i na jakim biegu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczytałam się we wszystkie posty.WIEM jest to dla mnie czarna magia - niestety - muszę prosić o pomoc.Aby zmniejszyć zużycie opału do grzania cwu w lecie postanowiłam zamontować powietrzna pompę ciepła.Instalator zaproponował mi pompę firmy Hewalex 3,8 kw.Startujemy z montażem w przyszłym tygodniu.Proszę o informację czy ktoś ma zamontowana pompę tej firmy i jak ona się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sumie to nie wiem, kto Cię do tego namówił, bo to jedynie psuje możliwość sterowania temperaturą pomieszczeń.

W konsekwencji w najlepszym przypadku zwiększa koszty ogrzewania a w najgorszym zmniejsza komfort mieszkania.

 

Tym czynnikiem DZ to jaką pompką kręcisz i na jakim biegu?

 

Pozdrawiam.

 

Pompa DZ to ,,OMNIA 250,, pobiera 210 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przypadku klimatyzacji pasywnej jest ten problem ze nigdy ona nie dorówna parametrami jakie uzyskuje agregat wody lodowej .

Ale nakłady finansowe na tego typu chłodzenie jest nieporównywalnie mniejsze niż stadnardowa klimatyzacja .

W moim przypadku niema znacznych spadków temperatur , ale znacznie spadła wilgotność , i to juz jest wystarczające by w mieszkaniu zrobiło sie komfortowo.

W ciągu 12 godzin ( 6 godzin dziennie ) skroplin uzbierało sie juz ok 10 litrów a to znaczy ala klimatyzacja działa ok jak za te pieniądze

Ciekawy jestem tez opini innych uzytkowników czy mają takie same odczucia jak ja .

I czy parametry ,,wody lodowej,, Macie podobne do moich tak jak to widac na wizualizacji ?? ......... 17*C / 14*C

 

www.pompaciepla-24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tez opini innych uzytkowników czy mają takie same odczucia jak ja .

I czy parametry ,,wody lodowej,,

Napisałbyś coś więcej, jaki masz ten klimakonwektor, jakiej mocy, jakie przepływy powietrza i wody, jak zamontowany i jaka dytrybucja powietrza. Może faktycznie pomyśl o zaworze 4d i chłodzeniu aktywnym, o ile oczywiście ten klimakonwektor posiada odpowiednią moc.

 

Ja swoimi wynikami pochwale się zapewne dop w przyszłym sezonie, ba narazie to tylko plany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przerobiłem j.w. z klimatyzarora daikin raq125.

zamiast czynnika chłodniczego 410a w chłodnicy płynie teraz glikol z dz.

Jednostka wisi w przedpokoju , zamaskowana jest sufitem podwieszanym i rurami spiro powietrze jest rozprowadzone do pomieszczeń.

Teraz w trakcie pracy wentylatora i pompy dz. pobierana jest moc 260 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialeś wycinając oryginalne rozdzielacze cieczy 3/4 lub 3/8 na conajmniej 1/2? Czy zostały oryginalne?

Bez tego przepływ dla wody będzie bardzo mizerny, a jeszcze przy tych wysokich parametrach wydajność będzie mizerna.

 

W tym co planuje zakupić do uzyskania nominalnej trzeba przepompować przez niego 1200l/h,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak masz czym ściągnąć czynnik i potrafisz zrobić to bardzo starannie, to można się pobawić w 2-3 krotną wymianę filtrów/pochłaniaczy. W przeciwnym wypadku tylko wymiana.

 

Mi udalo się po 200zł/szt kupić dwa klimakonwektory 3,8 kW tak, że zabawa w przeróbki j. wew. mnie ominie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Algierii widziałem starożytną lodówkę na naftę - całkiem sprawnie działała.

To czemu nie może być pompa ciepła na inny czynnik grzejny - podejrzewam że na naftę lub olej opałowy też takie coś pójdzie.

 

Nie wiem czy czytałeś ten opis - czynnikiem roboczym jest stary, poczciwy amoniak.

 

A co do butli to trzeba od czegoś zacząć, a ty na żartach się nie znasz <_<

 

Pozdr.

 

Dodatkowo poczytaj post #74 z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12650-solar-do-cwu-budowa/page__st__60

 

Tam to jest oszczędność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta właśnie jest na propan http://kataloginzyni...R_GAHP-AR.html :P

 

Potrzebuje 2kg/h LPG

 

Cytat z opisu

 

gazowa absorpcyjna, rewersyjna pompa ciepła, w której ograniczono liczbę elementów mechanicznych, co zapewnia długoletnią, bezawaryjną oraz cichą pracę; brak sprężarki elektrycznej minimalizuje zużycie energii elektrycznej nawet do 86% w porównaniu z tradycyjnymi systemami zasilanymi energią elektryczną;

 

Więcej w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.