Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

dla dodatnich temperatur co to za wyczyn żaden przecież tu bierzemy przedział pomiędzy 14 a 17st na zewnątrz ,jak nie będziemy krecic jej powyżej 40st to dla 20st powietrza i 40st temperatury wody będzie 8kW uzysku i 1,3kW poboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te wyniki, pokaż dane które mówią o delcie powietrze/parowanie na pełnej mocy poniżej 10C, pokaż wiatrak który pompuje 2000m³/h ze sprężem 20 Pa i pobiera 25W, pokaż instalację o mocy 8 kW z 23m rurociągiem w 5/8 cala.

Tak sobie dyskutujemy, ale znów o suchym pysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nie długo będę montował pompe to zrobie foto silnika i podesle ,8kW na 16 rurce co taki zdziwony? bo nie rozumiem ???? a wyniki mogę podesłać ,co dziwnego przecież COP zależy od roznicy cisnien skraplania i parowania jeśli masz na zewnątrz 20st i odparowanie (przy inwerterze)na 15st co dla r407 odpowiada około 5 bar i skraplanie na 43st (plus temperatura przegrzania) czyli ciśnienie około 13 bar to co to za roznica ciśnień mała roznica mały pobór pradu cała filozofia a w dodatku z praktyki tylko powiem ze pompa startuje na wolbych obrotach po 2 min podbija na max osiąga swoje parametry i z kazda minuta schodzi z wydajnoscia aby utrzymać skraplanie zawsze o 10st więcej niż aktualnie ma woda podgrzewana i z tad takie niskie zużycie prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki piszesz kolego

 

Jakiej twierdzisz, że pompa 8 kW przy pelnym obciążeniu 8 kW będzie miała odparowanie 5C niżej niż t powietrza :D

Zamontuj to się przekonasz

Ja ci podałem konkretne dane i konretne obiążenia, a ty ciągle jakieś "wydaje mi się". Wykładaj karty na stół, pokaż choć jedną tabelę, choć jeden wykres.

Z Carnota nic mi nie trzeba wyliczać, bo jego obieg ma tyle wspólnego z rzeczywistym, co pewnie ty z chłodnictwem.

attachment.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz montował, to cyknij jeszcze rzy okazji zdjęcie jak to w pompie ok 8 kW producent calą liniepę ssącą z chłodnicy do sprężarki walnął w 5/8 cala.

Tyoko nie tłumacz się, że ci się rurki tłoczna z ssącą pomyliły, bo nie przystoi takiemu specjaliście.

kolego w pomie 14kW jest rurka 20 za tydzień przychodzi do mnie na magazyn rozkręcę i podeśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi znajdź pompę 8 kW w której linia ssąca jest na 5/8cala. Nawet spreżarka od niej ma króciec 3/4, ale to pewnie przez pomyłkę.

Wymagania producenta pomp Ziruis co do max długości rurociągu pompa kolektor, to też pewnie takie sabie widzimisie.

Widzę, że w między czasie rurka urosła do 20mm. No no ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam jest nietypowa rurka na pewno nie jest 19 i napewnio nie 22 a rurociąg do jednostki wentetrznej (wymiennika ciepła-modułu wodnego idzie już 19 i tłoczna 12 ) ale zrobię foto i prześle za tydzień jakby nie przysłał to się przypomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i odpowiedz dlaczego nie może być odparowanie 5st mniej niż temperatura powietrza???? jakie przeciwskazanie????

Fizyka Panie

Weź sobie pozbieraj wszystkie wspozynniki przenikania ciepła i policz.

Straty ciśnienia parownika, wspołczynnik czynnik/rurka, współczynnik rurka/lamela, jak w lamelach rokłada się temperatura im dalej jest od rurki,wspołcsynnik lamela/powietrze i jak w chłodnicy dwurzętowej rozkda się temperatura powietrza. Załóż sobie 5C delty na wszystko i oblicz powierzchnię chłodnicy i przepływ powietrza przy mocy nominalnej. Kolego.

Powiesić splita, to jeszcze nie chłodnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież jak chłodnica jest dobrana aby pracowała do -20st to już ma konstrukcję czołgu wiec o co chodzi przy +20 chłopie widział ty kiedy pomopę ciepła i jak się zachowuje ,latem to wentylator przy tak wielkiej chłodnicy lewie się kręci ,no nie próbuj ubliżać bo się ośmieszasz a licze na merytoryczna dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałeś ,moce nominale pompy masz w zaciemnionym okienku masz tam przedział pomp do 14kW i takie będę właśnie montował za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież jak chłodnica jest dobrana aby pracowała do -20st to już ma konstrukcję czołgu wiec o co chodzi przy +20 chłopie widział ty kiedy pomopę ciepła i jak się zachowuje ,latem to wentylator przy tak wielkiej chłodnicy lewie się kręci ,no nie próbuj ubliżać bo się ośmieszasz a licze na merytoryczna dyskusję

sorry za minusa przez gruby palec i table, wyżej rekompensata

Widzisz rzecz z chlodnicami ma się odwrotnie niż myślisz. Przy -20 moc chłdnicza, to tylko namiastka tego co przy + 20C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bo jak powietrze ma -20st i żeby odparowania nie krecic do niskich temperatur to się wykonuje większy wymiennik a przy dodatnich temperaturach wystarczyłby wiele mniejszy ale to daje na plus bo wentylatory sobie odpoczywają leniwie się krecac a inwerterem możemy robić co się chce tzn. co automatyka chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za minusa przez gruby palec i table, wyżej rekompensata

Widzisz rzecz z chlodnicami ma się odwrotnie niż myślisz. Przy -20 moc chłdnicza, to tylko namiastka tego co przy + 20C.

no już myślałem że się konczy nasza dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałeś ,moce nominale pompy masz w zaciemnionym okienku masz tam przedział pomp do 14kW i takie będę właśnie montował za tydzień

Ok, to gdzie tu kopy rzędu 5-7 o których pisaleś?

Pompa podobna do mojej 7 kW

a15w40 7,99 kW ciepła, 1,78 kW prądu, kop 4,4

a10w50 5,88 kW ciepła 2,21 kW prądu, kop 2,66

dobrze odczytałem? czy to może ty się pomylileś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to gdzie tu kopy rzędu 5-7 o których pisaleś?

Pompa podobna do mojej 7 kW

a15w40 7,99 kW ciepła, 1,78 kW prądu, kop 4,4

a10w50 5,88 kW ciepła 2,21 kW prądu, kop 2,66

dobrze odczytałem? czy to może ty się pomylileś?

tak dobrze a gdzie ja pisałem o kop to inny kolega się wtracił ,nie analizowałem tego ,tak jak masz w tabeli to jest święte tylko wziałes parametry z pompy 7kw tak? bo musisz patrzeć co potrzebujesz przy pompie 11kW nominalnej masz juzz sprawność powyżej 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.