Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

tak dobrze a gdzie ja pisałem o kop to inny kolega się wtracił ,nie analizowałem tego ,tak jak masz w tabeli to jest święte tylko wziałes parametry z pompy 7kw tak? bo musisz patrzeć co potrzebujesz przy pompie 11kW nominalnej masz juzz sprawność powyżej 3

 

Jak to?

Pisaleś, że przy mocy grzerwczej 8,19 kW pompa powinna brać 1,4 kW. Z tego wychodzi prosty kop 5,85, a że moja nie jest samsungiem i do tego on/off, to złopie 1,6 kW. Dając przy tym zaledwie kopa 5.09.

To jak w końcu z nią jest?

lepsza czy gorsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokładnie jak pamiętam to temperatura powietrza 20st

czytaj dokładnie jak pamiętam to temperatura powietrza 20st i wody 40 ale sprawdz

Mniejsza o to, ważne, że już wiem o co ci chodziło.

Jeszcze chciałbym ustalić kilka rzeczy.

Z tej tabeli nie da się wyczytać czegokolwiek dla mocy modulowanej przez inwerter. Tam są tylko moce maksymalne, gdy sprężarka i wiatraki idą pelną parą.

Temperatury wody są podawane wedlug normy z deltą 5C. I inwerter w żaden sposob nie poprawilby wydajności, bo to co zyskalby na nizszej delcie powietrze/parowanie zje z nawiazką mu falownik. Gdyby było inaczej te skurczybyki merketingowały by moce modulowane, a nie maksymalne. A tak o wydajności na zredukowanej cicho sza. Jak by tajne przez poufne, a są tacy, u których te pompy chadzą cały czas na 16% mocy. Jedyne co daje inwerter, to lepsza kontrola mocy w okresach, gdy ciepła mamy nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak że jak takie dane miałby być pulbikowane to do każdej pompy musiałby być ksiazka danych i wykresów wykonaych z odczytu na np. na wizualizacji a nie o to chodzi

załóżmy ze masz zbiornik na wode 300l i pompa startuje przez pare min zap.... na pełnej mocy nominalnej ,przez chwile o 20% więcej mocy na co pozwala inwerter i następnie uttzymuje temperaturę skraplania i jak wiadomo temperatura wody nam rosnie a pompa zwalnia utrzymując skraplanie na tym samym poziomie np. 45st pod kociec grzania pracuje już na kilkunastu procentach swojej mocy i to jest tajemnica inwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica jest taka, że pompa powietrzna musi pracować w szerokim zakresie temperatur od -25C do nawet 40 C w skrajnych warunkach. Mając dondyspozycji tak ciężkie czynniki jak 407 i 410 o dosyć dużym przegrzaniu, nie było wyjścia jak tylko zastosowac inwerter ze sprężarką rotacyjną. Mimo któtszej żywotności i większej awaryjności elektroniki sterującej.

Jak by one były takie dobre, to by znalazly zastosowanie w pompach gruntowych, a tak nie jest. Nieliczni którzy spróbowali wycofują się na rzecz spiralnych on/off. Mają węższy i w miarę stały zakres pracy od -5C do 12-13C i sobie cykają latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiesz co to troszkę inne dane mamy bo po pierwsze to popy gruntowe to już muzeum techniki a te ktrore sa montowane w rejonie polski wchodniej to inwertery ,ja już od 3 lat nie spotkałem się z on off a druga sprawa to on off sa już nielegalne powyżej 5kW w przyszłym roku znikają wszytkie on off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakcznie inne.

Ja bym powiedział, że PW to jeszcze ciągle nieznana nowość. Montują ci którym szkoda kasy na DZ, albo nie mają miejsca.

Co do wycofania on/offów, to nie mieszaj do pomp ciepła klimazatorów. A to całe ich wycofywanie tylko wzmaga popyt i skonczy się jak z żarówkami. Zamiast poklimatyzatorów zaczną się nazywać odstraszaczami komarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko jest do jednej beczki ,w ofertach już nie ma on off niczego jedynie zamiatanie magazynów niezależnie czy pompa czy Klima czy co kolwiek a tak na marginesie pompy powietrze woda i klimy to te same urządzenia jedynie jednostka wewnetrzna odpowida co ta klima czy jak się przełączy to pompa ma robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tabeli nigdzie nie jest powiedziane ze sprężarka chodzi na max przy tych parametrach ,to jest po prostu punkt ekonomiczny ,bo jeśli ktoz zażyczy sobie wode o temperaturze 60st to ta pompa tez nagrzeje ale wtedy będzie już gwizdała dość ostro żeby podołać dlatego podane są punkty ekonomicznie uzasadnione i żeby poprawnie dobrać pompę dla danego użytkownika i w dodatku tak żeby mnie z widłami po polu nie ganiał że za pra wyszło mu więcej niż powiedziałem ,bo przeważnie te pompy są montowane a odludziu gdzie nic nie ma oprócz prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ze jest lepiej to ze możemy wyciagnąc np. 60st to nie znaczy ze nadal ekonomicznie ale jest taka możliwość w ustawieniach nawet do 65st ale producent się pod tym nie podpisuje jeśli chodzi o zużycie pradu i tyle ,a to ze lepsze powiem tak już wiele ulotek miałem w rece wiele pomp widziałem i wiem jedno Samsung i Fujitsu to lider i będę go bronił pod każdym względem ,ty masz prawo bronic panasonic i nie mam żalu ale jeszcze 5 lat temu zabiłbym jak ktoś krytykował buderusa i tak długo chwaliłem az nie wpadł mi w rece wolf i jak widze jak jest wykonany jaka ma automatykę itd. to nawet z mojej kotłowni buderus wyleciał ,ponadto odnośnie pomp jak Fujitsu te pompy miał już 4lata temu to Samsung tez miał ale od 3 lat w testach i dwa lata temu weszły na rynek i schodza jak ciepłe bułeczki i pracują bez usterek bez komplikacji za co fijitsu dałbym pstryczek w noska za te ich usterki ale już usunięte ,i widze jak jeden i drugi łeb w łeb wypuszcza udogodnienia ,jeden daje możliwość rozbudowy o klimatyzacje do mocy 5kW ,drugi tez teraz Samsung daje już klimę do mocy znamionowej pompy ,Fujitsu tez ,jeden wprowadził dynamiczne podgrzewanie pomieszczen drugi tez i na dzień dzisiejszy to tym urządzeniom tylko brakuje żeby robiły masaż i loda właścicielowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o mnie osobiście chodzi, to leje z góry i na panasoniki i samsungi. Jak bym miał się zastanowić,czy warto na taką pompę wydać 20-30 tys, to bym w życiu nie wydał. Sam bym rozgrzebał działkę wzdłuż,wszerz i naokoło,ale za te pieniądze wolał bym gruntową. Jak ktoś nie przypilnuje takich pierdół, jak sterowanie pomp, defrostów, grzałek kartetu i podgrzewania tacy. To po roku budzi się z SPF ok 2 i zastanawia się po kiego grzyba tyle zapłaciłem za pompę, by mieć niewiele taniej niż grzałką w drugiej taryfie. Taka jest prawda, producenci mają w głębokim poważaniu, to ile ich pompa zużyje prądu użytkownikowi. Ich interesuje tylko niski koszt produkcji, wysoka cena i ładny COP w tabelce, który notabene nawet nie uwzględnia pompy obiegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie uwzględnia w module wewnętrznym jest alha 25/40 25W jak dobrze pamiętam ,ale zle myślisz jak masz domek np. 150m w polu ,montujesz tylko podłogówkę do tego ze trzy klimy i zasobnik np. 200l i gwiżdżesz na wszystko za około 35 tys zadnej kotłowni zadnego gazu i w ogóle powiem szczeze ludzie zaczynają myslec ,niestety takiego komfortu nie ma Polska wchodnia bo tam już jest grzanica Europy dla której pompy powietrze woda nie maja sensu ,ale wsztko co od łodzi po Włochy i Anglie może uznac pompy gruntowe za relicht przeszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym module jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy siedzi. Np bateria grzałek mocy konkretnej :D a mimo to jakoś ich nie uwzględniają w swoich kolorowych COPach. Powinieneś to przecież wiedzieć, że z pompki liczą tylko tyle prądu ile jest potrzebne na pokonanie wewnętrznych oporów ich skraplacza. Cała reszta już ich nie obchodzi.

Z resztą, szkoda gadać. Jak ktoś łoś, to da się zrobić i salara i pompęm a do tego będzie udawał jaki to on szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak są grzałki jakby przyszło -28st to się właczają ,jakby klient chciał ciepła wode np. na 70st to tez się właczają ,no dezynfekcja tez się właczją ale nie podczas normalnej pracy a pompa smieło możesz całe co na nie powiesić albo na istro podłogówkę do 100m2 i na zaworze 3d przełączenie na ciepła wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna tabelka do kolekcji. Tymrazem D... A... HT kaskadowa wysokotemperaturowa pompa z dwoma sprężarkami.

 

Co widać moim okiem

1 mniejszą sprawność niż pompy normalne LT, szczególnie w wyższych temperaturach

2 znacznie szerszy zakres pracy DZ/GZ i lepszy COP w bardzo niskich temperaturach

3 róznica w mocy pompy przy +2C. Teoretyczna chwilowa 14 kW, ale rzeczywista średnia z defrostem już tylko 11,8 kW

4 spadek COP przy +2C. Bez defrostu 3,11, z defrostem juz 2,67

5 za to niewielki spadek COP od defrostu przy -15C. 2,32 (bez), do 2,27 ( z defrostem)

 

Ogólnie prametry nie zachwycają, chyba że zainstaluje się ją gdzieś pod kołem podbiegunowym.

post-12745-0-67417800-1380036078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ewidetnie skonstruowana aby pracować na naszej w wschodniej granicy ale się zastanawiam jak grzać nią wode latem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOP nie powala bo zaledwie 3,36 przy 15/66, ale powala zużycie standbuy dwie grzałki karteru 2,1 kWh prądu na dobę :o

Przy moich potrzebach ok 8,5 kWh, żarło by 4,62 kW i kop wyszedłby 1,84.

 

Kol od ktorego mam te tabelke latem przy rodzinie 2+2 zużywa 175-200 kWh prądu na CWU miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego krecić pompe aby grzała do 66st to jest masakra ,generalnie pompe kreci się do 45st max bo nie ma wyższych potrzeb aby była wyższa temperatura na zasobniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się dlatego pisze o 45st max wety pompa na wyjsiu wody łądującej nie przekracza 50st w fazie końcowej ,oczywiście zależy od ustawień ale generalnie instalując pompe ciepła chcemy grzać tanio i nie możemy podchodzić do pompy jak do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.