Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

no taki sam jak do pomiaru wydajności solarów ,jak znajde chwile to sie przejde na magazyn i podam model tak dla przykładu ,bo rozmawiamy o pomiarze do wizualizacji ,taki z wyswietlaczem i wogóle to ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i obserwuję ta pompę od tygodnia i jest to czego sie spodziewałem i co pisałem za mamy wymiennik ,pompa żepie cały czas na temp krytycznej ,szrpie prądu od .... a temp w pomieszczeniu spada bo więcej sie juz nie da wykecić ,nalezy dobrac wymiennik tak aby temp skraplania nie była większa niż 15st powyżej paramentru ktory chcemy uzyskać i po drugie PID by sie przydał żeby to płybnnie pracowało i na rzadanie a nie poptrzeba czy nie to łupie na 40st albo wcale niech juz będzie 0-1 ale jak jest na zewnatrz 5st to po co pomoa idzie na 42st jak pewnie 30 wystarczy ,przy zero niech idzie na te 40st a przy -10 jak dziś na 45st i przy -20 niech idzie na 50 a nie ze pary czynnnika idą na max a efekt 40st przy parach 73 st to parametrz wyjsciowy bez pocenia to 55-60st powinien wychodzić ,udoskonal to bo parametrzy tej pompy na dzień dzisiejszy to tak jakby była to pompa z przed 20 lat ,nie piszę złoscliwie tylko zyczliwie gdybyś to żle odebrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przystąpieniem do złozenia swojej PC duzo wiedzy na jej temat znalazłem w internecie , na forum elektrody jest temat gdzie osoby tez własnorecznie złozyły pompy i to mnie przekonało ze mozna samemu ją wykonać,

A jezeli chodzi o temperatury , mam klimatyzaror na czynnik 410a i opomiarowałem go w kazdym mozliwym miejscu , kazdą rurke która ma wpływ na działanie urządzenia i róznice jakie widze w mojej pompie a fabrycznym klimatyzarorem są max 2 stopnie , tak ze mysle ze wielkich błędów nie popełniłem

Fakt , okaze sie po latach ile ,,100,,-ek godzin moja sprężarka wytrzyma w porównaniu z fabrycznymi urządzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i to własnie potrwierdziłeś ze sprawnośc twojego systemu nie przekroczy 300% wgledem energi elektryczej ,bo wystrczy zobaczyc temperature skraplania i wyszrtko jest jasne nie treba do tego zadnych ciepłomierzy a sprawnośc 300% wgledem pradu to jest to samo co gaz z rury tyle że kocioł kondensacyjny dobry to juz za 6-7 tys kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

automatyk........,,wygoniłeś ,, mnie do pompy w celu dokonania pomiarów , oto one

piątek godz.21.25

wejście do pompy 28.1C*

wyjscie z pompy 38.1c* czyli dT 10*c

przepływ 0.76 m3

PC i pompy obiegowe pobierają 2401 W

CZYLI 10*c razy 0.76 razy 1.16 = 8816 W taka jest moc pompy

8816 : 2401 = 3.671 COP

 

http://www.pompaciep...aciepla-24.pl

 

konstrukcja własna

a tu znana firmowa pompa

http://www.viessmann...acja_pracy.html

 

, Sprawdz jej ,,cop-a,, :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomiar chwilowy a nie średnia ale życze powodzenia jak otrzymasz spawnośc powyżej 4 to twoja inwestycja moim zdaniem zaczie nabierac sensu albo jakbysmy sie cofneli 15 lat wstecz ale te obecne twoje wyniki byłyby aktualne to byłoby super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatyk ----jak prześledzisz DTR-ki znanych producentów PC zobaczysz ze mają podobne parametry do mojej pompy , by mieć cop-a 4 musiałbym mieć dolne żródło o temp minimum +10*C. W zimie nigdzie takiej temperatury nie ,,zdobedziesz,,

vissman na swojej wizualizacji ma takiego samego cop-a jak moja samoróbka , dlatego mysle ze taka wielka firma sie nie pomyliła i reklamuje cos co jest małosprawne , poprostu takie prawa fizyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie okłamuj się skoro jesteś nieświadomym optymista

a propo firmy V to ta firma nie miała nigdy dobrych rzeczy a zwłaszcza automatyki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatyk------to moze troche wyliczanek zrobie

Za 1 m3 gazu płacisz 2,3zł i Masz z tego 10kW energii cieplnej przy załozeniu ze masz kocioł o sprawności 100%

czyli 1kw energii cieplnej kosztuje Cie 0,23 zł

Przy PC zakaładam ze ,,posiadamy ,, licznik 2-u taryfowy to za 1 kWh płacimy 0.40 zł

zakaładam ze srednioroczny COP jest ok 3,3

Czyli 0.40 podzieline przez 3.3 wychodzi 0.12 zł , tyle kosztuje nas 1 KW energii ceplnej z PC

0.23 <--> 0,12

przy takim COPie (3.3) wychodzi ogrzewanie za połowe ceny gazu ,

Popraw mnie jezeli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tą tańsza taryfe masz cały czas ?

przecież podgladam jak sie ten wynalazek zachowuje i widze że COP nie przekracza 3 tu nic nie trzeba liczyć jesli parowanie masz na -5st a skraplanie na 70 st to oczym ta mowa

jak ktoś nie wie nie widziłą pompy od podszewki i szczegółow ktore powodują że mozna cop wyciagnąc ok 5 to nie ma o czym rozmawiać

i teraz liczymy 74gr za 1 kW juz makzymalizując twój COP do 3 to mamy z jednego 3kW czyli jeden kW energi wyprodukowanej przez twoją PC to 24,5gr czyli drożej od gazu jesli ty masz dwie traryfy a widziałem że twoja pompa kropi prąd cały czas to żrednio cena energi wychodzi dla dwóch taryf ok 85gr czyli niecałe 30gr za 1kW z twojej pompy

jak chcesz zobaczyć prawdziwa pompę chociazby powietrze woda i jej sekret to wtedy mozemy porozmawiać o ekonomi

taką pompejak ty masz to mogę od tereaz do rana z rzeczy w magazynie zrobić bez problemu ,aby palnik rurki i lecimy ale po co zeby COP 3 uzyskać ???

to co ty zrobiłeś to sie chwlai ale o 20 lat za pożno a temperatury powyżej 70st gdy na układ idzie 40st to sie włos na głowie jezy ile to pradu idzie na spreżenie czynnika do takich temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,taką pompe jak ty masz to mogę od teraz do rana z rzeczy w magazynie zrobić bez problemu" To takie typowe.Polskie.Zawiść aż ścieka z tego tekstu.Pochwal się geniuszu złotoręki jakie to cuda techniki grzewczej wykonałeś osobiście.Zrób mi pompe ciepła powietrze woda o mocy wyjściowej 0,5kWH,dla ciebie to pikuś.Kupię od ręki .COP 3 będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż sie chłopie w garśc policz sobie ciepło skraplania ,do tego ilośc emergi do spreżenia i nastepnie sie odezwij

i czego mam ci zazdrościc że masz COP 3 chłopie ogarnij się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ,jak czynnik grzewczy ma na poziomie 40st to ciśnienie nie powinno przekraczać 3,5 MPa wtedy na odparowaniu ok 0,5MPa dla 410a i COP powinien być powyzej 4 ale o czym tu gadać albo ma czujnik temperatur ma zj....y albo wymiennik -skrraplacz ma żle dobrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie o czynniku grzewczym a nie o czynniku chłodniczym ,czynnik chłodniczy przy 3,5MPa powiniem miec ok 50st ale sprawdze zaraz podejdę do pompy ,tylko musze wejsc na dach

 

no juz jestem temperatura czynnika na obiekt 36st ,cisnienie na tłoczeniu 28 bar ,temperatura gazów ok 44st ,biorsc pod uwagę temperature zewnetrzną ok 2st to w tej chwili mamy COP ok 3,5-4 pisze odnoścnie pompy powietrze woda bo taką włąsnie odpaliłem wczoraj ,wiec jesli kolega ma dolne zródło sprawne bo takie jest to w tej chili tez potrzebuje ok 38st czynnik grzewczy na dom ,do tego temp dolnego zródła powyzej 6st a gazy nie powinny przekraczac 50st a cisnienie 3MPa co powinno dac realne w tej chili COP 4 może 4,2 co powoduje że należy sie zaczac sie zastanawiać nad zensem czy warto palić gazem ale tu tego nie widac po wizualizacji wiec uwazam cała inwestycję za bezcelową a ztego co pamietam to autor ma gaz w domu wiec kompletnie wywalone pieniądze

na dzień dzisiejszy instalując pompe np samsung z dobrze zrobiną podłogówką i dobrym dolnym zródłem to realne COP moze być 6 alwe na to potrzeba kasy aby dobrze to zrobić czyli przewymiarowac dolne zródło oraz podłogówkę ułozyć przynajmniej w ilości 11-12m/m2 i tyle odemnie od tego zadrosnego co umie tylko krytykowac ale konstruktywnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciśnienie i temperatura są prawdziwe, to u ciebie prawie nie występuje przegrzanie par w sprężarce

dziś wyciągnę swoje zegary i zmierzę jak to jest w mojej klimie (R407) w trybie grzania. Ostatnio jak w podobnej temperaturze sprawdzałem, to temp powietrza dochodziła do 56C, zobaczę jakie w tym czasie jest ciśnienie na tłoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się różni, dlatego ciśnienia i temperatury są inne. Żeby nie było specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że końcowa temperatura sprężania zawsze będzie większa niż temperatura skraplania wynikająca z pomiaru ciśnienia. Choć by z tego faktu, że sprężarkę opuszczają opary i gdyby ich temperatura była taka sama jak temperatura skraplania, dochodziło by do niego już w samej sprężarce.

 

Po 20 min pracy temperatury ustabilizowały się i wyszło jak na zdjęciu ciśnienie tłoczenia niecałe 1,7 MPa temperatura skraplania dla r 407 przy tym ciśnieniu to niecałe 41C (odczyt z zegarów). Temperatura par, a dokładniej powierzchni miedzianej rurki 60C, temperatura powietrza z jednostki wewnętrznej 38C. Wniosek z tego moja sprężarka przegrzewa czynnik o 19C

 

oczywiście dla dobra "nauki" straciłem odrobinę czynnika :P

za to latem planuje odpalić ją na propanie i zobaczyć co z tego wyjdzie.

post-12745-0-00435000-1360061239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.