Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , trochę sadzy było na tych półeczkach , ale dałem większy nadmuch i ogień to wypalił . Co do tego miału co będę jutro testował to jest luzem ale w takie worki po 25 kg mi zapakował , a jest on z przesiewania dużej frakcji węgla o dużej kaloryczności. Co do próbek to nie znalazłem żadnej strony z opałem co maja takie próbki na handel. Najlepiej to zamówić w parę osób na spółkę i badać, ale nie każdy chce się pchac w takie coś . Jak coś znajdę to Ci podrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Koledzy mam pytanie : testuje nowy miał i mam lekkie problemy, a mianowicie spiętrza mi się miał na palniku tzn jak szuflada podaje następny materiał to robi się coraz to większa warstwa. Podawanie mam tak ustawione ze jet w taki miejscu jak powinno być na tych przedostatnich dziurkach, to jest jeden problem a drugi to taki ze jak się pali ten miał to po jakimś czasie powietrze nie daje rady przebić się przez warstwę miał . Jak go tam rozgrzebie tym osprzętem dołączonym do pieca to taki płomień daje ze aż z pieca ucieka na nadmuchu 24%. próbowałem regulować nadmuchem i nic . robi sie skorupa i tyle. Tak myślę by może zmniejszyć szczelinę w podajniku z ( 45 mm ) na 40 mm lub na 35 mm ? jak mówicie ? Bardzo proszę o szybka odpowiedz . Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi o miały które są dostępne w oficjalnej sprzedaży na kopalni to można znaleźć na poniższej stronie:

http://sprzedaz-wegla.kwsa.pl/oferta_szczegolowa.php

 

Ostatnio do mojego kotła z podajnikiem zakupiłem miał I z kopalni Piekary. Co ciekawe ma on niską spiekalność (0-4). Zobaczymy jak się będzie palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArekKafarek ja jak tak miałem to jedyne możliwość eliminacji to zmniejszaj nadmuch ale bardzo powoli a teraz bym zmniejszył również ilość podawanego miału tak jak sugerujesz. Jeśli masz miał o dużej spiekalności to będzie Ci ciężko wyeliminować to spiekanie jakie następuje bezpośrednio na płycie, a nowy podajnik napycha na ten już rozżarzony i tak wkoło macieju no i pod spodem powstaje ten taki jak duża bryła sklejonego żużla której podawany miał nie jest w stanie przesunąć no i wychodzi na niego i tak powstaje to co opisujesz. Dlatego najlepiej byłoby dołożyć opału o małym współczynniku spiekania (jak najmniejszym np.=0) Jeszcze inna możliwość spróbuj namoczyć lekko miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miału to kupiłem na próbę miał o kaloryczności 19 Mj i to właśnie nim zaczołęm palic ale spróbuje jeszcze tego super miału 25 MJ który sie suszy ,Jeden i drugi jest wilgotny, bo gdy go wsypuje to się nie kurzy. A jak by była mała spiekalnośc lub wręcz ) spiekalnośc to było by super, Zamówiłem jeszcze raz ten miał iskara z kareny i zobaczę jak pójdzie jeszcze raz. A jak nie to zmniejszymy na szufladzie ilośc podawania . ciezko jest kupić dobry miał , a jak juz jest to w takiej samej cenie jak ekogroszek. To po co mi piec tłokowy skoro mam palic ekogroszkiem. To kupiłbym sobie piec z podajnikiem srubowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony zmniejszenie porcji podawania miału też nic nie da bo i tak będzie napychało na ten rozżarzony miał i jak to się znowu mówi będę w czarnej d..pie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek masz w zupełności rację. U mnie teraz palenie ekogroszkiem. Po prostu eksperymentuję. Mam jeszcze ok.600kg odkupionego /workowanego na składzie, polskiego chyba retopal albo pieklorz -myślę że sami nie wiedzieli jaki/ - o kaloryczności dość przyzwoitej, ma mało popiołu i na niskim nadmuchu nie żużluje i wypala się całkowicie jest w porównaniu do innych ekogroszków znacznie i to dużo drobniejszy. Ten mi chyba najbardziej teraz odpowiada. Ale palę także i ten ekogrosz z LeroyMerlin (BARTER Białystok) oraz mam jeszcze kupiony w czwartek, workowany ekogroszek z kop ale nim jeszcze nie próbowałem bo jest najgrubszy z dotychczas kupowanych. A u mnie mam teraz problem z dymieniem poprzez otwór szuflady. Ponieważ podawanie jest dość częste to nie cofa żaru do podajnika, ale wypalanie groszku odbywa się w stronę otworu podajnika tak w samym tyle co dotychczas mi sie nie zdarzało (myślę że to przez palenie ekogroszkiem zamiast miałem jak jest zalecane). Muszę dokupić miału i spróbować samym a może mieszanką. Z tego co ustaliłem w piątek to lepszy miał (po 630) jest na składzie najbliżej w Łańcucie /mam tam ponad 30km/, bliżej mają odsiewkę z węgla po 470 do 500 (czy faktycznie i jaka jest to wielki znak ???) wszystko luzem. Kupię tak na próbęjak pisałem wcześniej. Jak mówił mi właściciel jednego składu, za jakieś 2-3tygodnie ma mieć nowe dostawy i opał ma być tańszy - tak jakieś ok.10% to jak mi się nie spieszy (zakup na przyszły sezon) to proponuje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przerwy w podajniku te 45mm tak jak wszyscy zalecają , ztym się akurat zgadzam bo idzie ładnie itd codo palena miałem to ładnie sie pali tylko to spiekanie mnie dręczy bo nawet jak by było wszystko cacy to mozna wydłużyć czas podawania i wtedy sie to jakoś tam bilansuje tak jak powinno być a ten eko LeroyMerlin (BARTER Białystok)bardzo dobrze sie pali i mało popiołu jest po nim . Wyniki kalorycznosci bede znał w tym tygodniu bo teraz jest taka zmiana laborantek które dziwaczeją bo sa w wieku przedemerytalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek a jaki ty masz ten piec? Kiedy go kupowałeś? Mój to SAS EKO robiony wg indywidualnych uzgodnień w X 2004r. dlatego już co do dzisiejszych modeli jest do tyłu. Ale i tak wolę palić w takim niż innym i co kilka godzin doładowywać opał, przechodzić próbę w dymie (bo najczęściej po doładowaniu i niskim ciśnieniu w kotłowni tragedia i to mimo otwartego okienka), rozpalać prawie codziennie, i inne wady (np. niestała temperatura). Mam jeszcze w nim programator GECO 406-07 i pierwszy raz mi nawalił w ostatnie dni ubiegłego sezonu a przez moje lenistwo z naprawą czekał aż do kończ grudnia. Ale przez to wypaliłem trochę drewna i ok.1T węgla który był kupiony profilaktycznie 2lata temu. Jak paliłem tym węglem to niejednokrotnie sam swoje lenistwo przeklinałem ale tak to już bywa że człowiek narzeka jak jest żle ale poźniej szybko o tym zapomina i tak wkoło.

Jednak ten ekogroszek (drobniejszy) którym palę gdy jest go znacznie więcej od tego z Barteru (myślę żę tak 3:1) to zaczyna robić tak jak u Ciebie -górę a pod spodem wypalony i sklejony żużel. Właśnie rozbiłem taką ogromną bryłę. Myszę jeszcze zasypywać jednak w prorcji max 1:1. Dałem więcej tego odkupionego żeby się go pozbyć szybciej ale jednak nie da się tak szybko go pozbyć. Z dymieniem teraz jak inne ciśnienie nie ma problemów ale mam dylemat z tym cofającym się spalaniem w kierunku otworu szuflady. Jednak widzę konieczność popróbowania z miałem. Może jutro lub pojutrze kupię to zobaczę jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec SAS Eco 17 kW ze sterownikiem st 45 NK ( nie mylić ze skrótem Nasza Klasa )tylko nowa komunikacja , z podajnikiem tłokowym a jest on z roku -końcówka 2011.

Właśnie nie wiem czemu idzie Ci dym do podajnika? kiedyś gdzieś mi tam to poddymiało ale to była wina za późno podawanego opału ale juz to skorygowałem i jest dobrze. pale tym pieklorzem co go kupiłem w lutym i nie moge zejść ze spalaniem po niżej 20 kg . Ale dołem sobie spokój z tym. ma swoje spalic i tyle . Wiem ze trzeba teraz kupić 4 tony na ten sezon . Jak zostanie to dobrze a jak nie to sie dokupi . Ale marzł nie będę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesłałem Arkowi informację jaką mi podesłał wojciech (wg prośby we wcześniejszych postach). I tam miał jest po 740zł jak Arek ustalił. Nasze zdanie że jest to jednak za drogo aby rezykować zakup wątpliwego miału. Ja spróbuję kupić w okresie letnim miał gdzieś w okolicy (po wypróbowaniu) ale tak tylko max2T. Z tego co widzę to zostanie mi ok2-2,5T ekogroszku to będę mieszał. Jak będzie w dobrej cenie w LeroyMerlan to dokupię jeszcze dodatkowo ekogroszkuBarter. Jak masz możliwość (możę ktoś znajomy Ci kupi) to kup ten ekogrosz "23" (z Barter Białystok dostępny w LeroyMerlan) na próbę. DORADZAM. Arek zakupił i już wypróbował. Spytaj go o opinię o tym ekogrosz-u.

Co do Kareny to ten miał co mi przysłali to jednak po wypaleniu ma jak dla mnie trochę popiołu, a cena z dostawą w porównaniu do mojego zakupu ekogrosza jest jednakowa albo nawet większa. Jak czytam co piszecie o tym miale z Kareny z odsiewki to nie wiem czy ja coś nie pokręciłem. Bo u mnie to byl drobniusieńki. Nie było takiego jak opisywaliście małego groszku. Nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po trzech miesiącach nieobecności wróciłem do Polski i parę dni temu podpiołem regulator pokojowy firmy Auraton. Wszystko pieknie po osiągnięciu zadanej teperatury (23 st.) wyłącza się pompa C.O. i piec sobie "usypia" na jakieś 2 godziny. Spalanie ekogroszku 2 worki po 25kg. starcza na 3 dni.

Wszystko super tylko już trzy razy załączył mi sie jakiś dziwny błąd wentylatora, piec sie wyłącza i zaczyna piszczeć. Miał może ktoś z Was już coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , Witamy w Polsce :rolleyes:

Kiedyś miałem cos takiego. Na samym początku jak podpoiłem regulator pokojowy. Piec wszedł w tryb podtrzymania i piec zaczął piszczeć z komunikatem złe dobrany wentylator czy coś takiego. Jedynie co zrobiłem to pokręciłem tym kułeczkiem na sterowniku w rubryce wentylator w podtrzymaniu chyba nastawiłem go na 100 min i zaakceptowałem i od tamtej pory nic mi się nie dzieje . Brawo jeśli chodzi o spalanie, ja na maxa to zeszyłem na 23 kg :huh: , Ale już nie przejmuje się tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu próbek węgla , gdzie można kupić oprócz Kareny. To nie wiem , ale napiszę ile kosztuję miał jak tu któryś kolega napisał ze idzie mu 2 x 25 kg na 72 h . Faktycznie miał może jest i dobry bo od dobrego producenta ale koszt miału wraz z wysyłka w każdy rejon Polski to 740 zł to przesada i to duża . Paliłem ekogroszkiem na próbę , po namowie Hektorasa i nie żałuje . Ładnie sie palił takim wywijającym się płomieniem , popiołu jest naprawdę mało , porównywalnie jak tym pieklorzem co teraz palę jak za ta cene co oferuje sklep Leroy to naprawdę warto. Parametry jego podam w krotce po przebadaniu w laboratorium ale czekam az stare baby zejda ze zmiany :rolleyes:

W tym tygodniu ma mi przyjść jeszcze raz miał siany z kareny to zrobię zdjęcie i umieszczę na forum . A co do miału to zainwestuję w nową płytke z SASA do tego pieca i ponawiercam dziurki i zobaczę jak się będzie paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , tak jest on non stop podpięty , nadmuch ustaw tak jak mówisz , na ekogroszku nie rób przedmuchów bo to nie ma sensu , tylko kocioł wychładzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie na jakich biegach macie ustawione pompki co , cwu i podłogówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek ja myślę że w całej Polsce w sieci Leroy ten ekogrosz jest dostępny wobec tego niech spróbuje także tego opału jak pali 2x25kg na 72h. Zobaczymy później co powie. Myślę że o porównaniu ceny także wtrąci swoje zdanie. Ja powiem tak po próbie od wczoraj tego ekogroszku (grubego) zakupionego na allegro (odbiór w mojej okolicy -Rzesz.) to stwierdzam że jest porównywalny do Barter - owskiego z Leroy. Wypala się, nie żużluje, nie spieka, dość kaloryczny, b.malo popiołu, cena porównywalna(troszkę wyższa jak kupiłem w Leroy) ale już nie osiągalna na teraz. Inny wygląd worka niż na aukcji (patrz nr: 3040593681) - wniosek taki jak niektórzy piszą że taraz ekogroszek produkują niemal w każdym większym składzie, a z czego i jakie ma parametry to jednak loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zmieniłem ustawienia załączania wentylatora w podtrzymaniu na 60 min. i dziś w nocy znów się załączył ten alarm z wentylatora. Dzwoniłem na serwis SAS-a przyjeli zgłoszenie i oddzwaniali do mnie z serwisu Tech-a (mam sterownik TECH-a ST-45) i pan kazał mi wejść w menu instalatora (to co jest zabezpieczone kodem) i tam jest taka funkcja impuls wentylatora i był ustawiony na 7 a on mi kazał ustawić na 0. Zobaczymy czy to pomoże, pan powiedział że pierwszy raz mają zgłoszenie takiego problemu, jak to nie pomoże to powiedział że przyjada do mnie obejrzeć to na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaros ja nie mam tego sterowmnika ale z tego co piszesz wnioskuję że może być już siadnięty kondensator. Ja też miałem kłopoty po roku od zakupu pieca z wentylatorem. Fakt że wymienili mi na nowy który chodzi do dziś ale zauważam że teraz już dłużej wchodzi na obroty i noszę się z wymianą kondensatora (już zakupiony koszt w sklepie z częsciami elektronicznymi ok. 6zł) Jak masz gwarancję (patrz ile na elektronikę) to czekaj ale jak po to sprawdz ten kondensator (ew. wymień) i spróbój napewno nie zaszkodzi. U mnie wcześniej siadły łożyska już wymienione w ub.roku na japońskie (może niepotrzebnie bo cena 2,5xwiększa a sama wymiana to dziecinada - tak prosto). Teraz myślę o wymianie również kondensatora żeby nie było już co zarzucać wentylatorowi.

A tak co do czasu co wydłużyłeś na 60 (czas co ile ma przedmuchiwać) to myślę że jednak zmniejszyłbym na 30 lub max40 z czasem nadmuchu tak ok.10 do max 15s.

Jak wypróbujesz to daj znać.

Podaj jaki masz piec i z którego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spróbuje i jak ustawić pompki na 1 bieg tylko ciekawe czy dadzą rade bo piec mam w budynku gospodarczym 18 metrów od domu ale spróbować zawsze mozna teraz mam wszystkie pompki na 2 biegu. i moze to jest przyczyna ze więcej pali przez to no ale spróbujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jarossa : Jaki nr kazał Ci wpisać serwisant by zmienić ten impuls wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.