Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To też mnie ciekawi co trzeba zrobic jak rośnie temp w okolicach 0 a nastawu są jak na mróz . Ja np zeszłe z tem 64 na 60 stale parametrów na sterowniku nie zmieniałem i na zaworach 4 d tez nic. Zobcze co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mnie ciekawi co trzeba zrobic jak rośnie temp w okolicach 0 a nastawu są jak na mróz . Ja np zeszłe z tem 64 na 60 stale parametrów na sterowniku nie zmieniałem i na zaworach 4 d tez nic. Zobcze co będzie

 

Ja mam temp 58 na piecu i w domu siedze w koszulce na ramiaczkach zmienilem troche na 3d z 5 na 7 bo wydawalo mi sie ze szybciej sie chlodzil na tej 5 ale to bede dokladnie wiedzial jak tego hydraulika zaprosze do mnie to mi wyjasni gdzie co wchodzi i w ktora strone sie doyka z pieca a gdzie z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo firm się podszywa pod pieklorza więc próbuj Worek ma być taki jak na linku ale zajrzyj do wujka google i sprawdz jak wygląda oryginalny pieklorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam temp 58 na piecu i w domu siedze w koszulce na ramiaczkach zmienilem troche na 3d z 5 na 7 bo wydawalo mi sie ze szybciej sie chlodzil na tej 5 ale to bede dokladnie wiedzial jak tego hydraulika zaprosze do mnie to mi wyjasni gdzie co wchodzi i w ktora strone sie doyka z pieca a gdzie z sieci

I mniejsza skala na zaworze tym piec dłużej trzyma bo woda się byja w piecu a mała ilośc idzie na instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy twoj piec tez ten silnik tak glosno chodzi ????????? Moja kotlownia jest w domu oddzielona drzwiami drewnianymi od glownego holu i wkurzac mnie zaczyna to coraz bardziej

Buczy trochę tzn taka pracuję jak pracuje ale ciszej mógłby troche pracować. ja go słysze jak u dziadka jestem ale musze się dobrze w słuchac bo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , możesz spróbowac bo to działa od razu . Kręć tą gałką w lewo lub w prawą i trzymaj ręką na rurę co idzie na grzejniki jak odkęcisz na 10 to poleci taka tem jaką masz na piecu i schłodzi ci instalacje a jak dasz na 1 to rurka od razu zrobi się chłodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten zawor dziala jakos dziwnie nie dziala odrazu. Poparzylem sie !!! Ale rurki sie zrobily chlodniejsze po jakims czasie teraz mam nastawione na ok 3 no i o piecu zapomnialem ze go mam. Jutro przychodzi moj hydraulik od instalacji i bedzie mi kombinowal zeby temp na bojlerze byla mniejsza od tego co zadane na piecu , ma tez rozeznac sytuacje co mi potrzeba do podlaczenia zamiast solarow pompy wiatr woda czy jakos tak na lato. Kontaktowalem sie ze sprzedawca w Plumie bo z ciekawosci wyslalem zapytanie odnosnie wymiany sterownika. Cena ok 1000zl ale i to jest najlepsze montuje to sam i na wlasne ryzyko bo oni nie wiedza czy to dzialac bedzie. Nie maja nikogo w wojewodztwie zeby podjechac zobaczyc czy sie nada. Albo bedzie dzialac albo nie co to 1000 wydac sobie od tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj se spokój z tym sterownikiem 1000 zł to dużo kasy .Jak sie poparzyłeś to miałeś na "10" czyli na maxa a 3 to tak akurat jak na taka pogodę. Wracając do tematu to za 1000 zł to się sam nauczysz dobrze ustawiać piec sam!!! Dobry opał trzeba kupić i tyle n ie ma co w rzeźbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki z techa co macie są OK.(nie maja tyle funkcji co pluma, ale tu chodzi ,zeby byl cieplo)

Ostatnio bawiłem sie takim(ustawialem szwagrowi bo kupił piec23 kW z tym sterownikiem ) i wychodzi gdzieś 30-35kg na dobe miału...

200m2 dom i bojler 300l.

z tego co sie orjetuje to mozna sterowac nim zaworem 4D, ja bym zainwestował lepiej w silownik do zaworu, zeby piec( sterownik) sam sobie ustawił otwarcie zaworu.

... mnie zawór z silownikiem kosztowal ok 1100zł .http://www.afriso.pl/arv-487-dn50-2-gw-kvs-40-silownik-arm-343-p-3689.html?page=1&cPath=1_554_559

Edytowane przez niobass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może w sumi to jest pomysl ale czy jest cos takiego dla zaworu 3d ??. wracajac do sterownikow z algorytmami. Firma Tech i Sas maja juz w swojej ofercie tez takie rozwiazanie u nich to sie nazywa ZPid czy jakos tak. Niestety trwaja jeszcze prace nad polepszeniem tego algorytmu typowo dla pieca tlokowego. Wszystkie inne w sasie juz moga go miec poza naszym. wiec musimy uzbroic sie w cierpliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałem sobie spokój z tym . Pale na tych bajerach co mam i tyle. Jak coś wprowadzą i będzie działało to w tedy pomyślę nad tym by zainwestowac w ten PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałem sobie spokój z tym . Pale na tych bajerach co mam i tyle. Jak coś wprowadzą i będzie działało to w tedy pomyślę nad tym by zainwestowac w ten PID

 

A ja nie :)

Zamowilem juz hydraulika na mala modernizacje doloze 2 pompke i kilka zaworow. ja jestem czlowiekiem ktorego interesuja nowosci wiec bede sledzil ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek pompek i zaworów to mi dostatek w mojej instalacji . Jak Będzie coś ciekawego to się skuszę ale chyba na początek to siłownik na zawory 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nasz piec jest trochę zacofany z tym sterownikiem st 45 i nie podłączymy go do naszego pieca. Bo jak patrzyłem dzis na piecu to juz nie mam gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktos mi wyjasni o co chodzi. Nic nie reguloalem nic nie krecilem zaworami . bylo ok piec dlugo trzymal 2 - 3 ruchy szuflada temp osiagnieta spalanie 4 wiadra na 3 dni w - 15 od 2 dni cos sie pomieszalo w kociolku mimo tego ze mamy ok 0 na dworze szybko traci temp i zeby ja osiagnac podaje z 7 razy !!!! przecierz to jest nienormalne nawet nie wiem jaki mi spalanie teraz wyjdzie ale widze ze od wczoraj juz nie ma z 2 wiaderek a szuflada popiolu sie przesypala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie tylko u ciebie takie zjawisko , u mnie to samo , jak były większe mrozy to mniej palił niz teraz . Czytałem o tym ze taka pogoda jest najgorsza bo jest doża wilgotność i wiatr a wiatr wywiewa temperaturę z domu. To tylko teoria ale nie wiam jak to się ma do rzeczywistości .Nie przejmuj się tylko pal tym. Wczoraj znalazłem na forum ze komus spalił taki piec jak nasz 9 ton w 5.5 mies grzania ale tem w domu 24 st . A w ksiązkach które miałem na studiach jest podane ze tem optymalna dla człowieka to 21 st kazdy stopien do góry to 7% straty czy jak ktoś chce 24 to 3x7%=21 % co daje z 3 ton jakieś 660 kg . Miesiąc palenia jesteśmy w plecy . Czekajmy wiosny i szukajmy jakichś rozwiązań na tegoroczny sezon grzewczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nasz piec jest trochę zacofany z tym sterownikiem st 45 i nie podłączymy go do naszego pieca. Bo jak patrzyłem dzis na piecu to juz nie mam gdzie

 

Jam mam takie 2 gniazda reg wtyk podobny do telefonicznego pewnie to jest pod reg pokojowy a drugie ??. A czy napewno te zawory z silownikiem podpina sie pod sterownik czy to moze jest osobna jednostka . Na allego widzalem 3d w cenie ok 200 zl z wyswietlaczami. Z tego co mi mowil moj monter instalator to pod mojego 3d mozna dokupic taki silownik ale pow ze to jest wiecej bajer niz da jakies wymierne efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek właśnie zauważyłem ze tam są dwa gniazda w jednym z nich mam podłączony regulator pokojowy. A drugi jest wolny. Jest jeszcze miejsce gdzie pisze reg pokojowy ale taka dziwna płaska wtyczka na dwa otwory. W sasie powiedzieli ze kiedyś były tak podłączane regulatory starszego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo ale lekturę mi wysłałeś :-) Ciekawe to jest i ciekawe jak to działa . Prace dr mozna napisać o ogrzewaniu domu i obsługi pieca. Powiem Ci ze taniej nas wyniesie zakup analizatora spalin ( w tedy wiadomo czy za mało powietrza czy za duzo) niż uzbroić nasz piec w te wszystkie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem Wojciechu ze tylko nas dwóch bierze udział w dyskusji i porównaniach. Ciekawe gdzie jest reszta forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.