Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Gro Eco Pellet 17Kw - Moje Ustawienia


grzegorzkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum. Chcialbym podzielic sie moimi ustawieniami (poki co najlepszymi) dla pieca SAS BIO GRO ECO 17KW firmy SAS ze sterownikiem Tech 550zPID oraz podpietym regulatorem pokojowym Tech 292v2. Calosc podpieta do internetu. Walczylem z tym dziadostwem dosc dlugo, bo inaczej tego nazwac nie mozna i jeszcze w 100% zadowolony nie jestem no ale jest lepiej niz palenie PID.

 

Co do intalacji i budynku.

Budynek pozne lata 70te niepodpiwniczony (pustak alfa sciany zewnetrzne, pelna cegla w srodku), poki co chwilowo tylko okna wymienione na 3szybowe. Dom wraz z garazem w byle okolo 160m2, ogrzewane okolo 130m2.

Ilosc Grzejnikow 12

Podlogowla okolo 10m2 w lazience.

Instalacja w rurkach PP w otuliniach, (kotlownia w miedzi), zawor 3d, 2 pompy, jedna CO, druga CWU, jakies tam naczynia, zbiorniki. (bez bufora ciepla)

Ustawienia:

Temperatura zadana na piecu 55 stopni.

Histereza 3 stopnie

Temperatura zalaczenia pomp 45 stopni

-------------------------------------------

Praca: 3 sek

Przerwa 10 sek

Nadmuch sila 19%

-------------------------

Podtrzymanie

praca 5 sek

przerwa 6 min

wentylator w podtrzymaniu 5 sek

przerwa 5min

-------------------------

Regulator pokojowy

Temp zadana w ciagu dnia 20 stopni

W nocy 18,6 stopni

histereza 1 stopien

-------------------------

Ustawienia pieca - menu instalatora

Regulator pokojowy - wlaczony

Regulator Tech - wylaczony

Sterowanie piecem -. wlaczony

sterowaniem pompami wlaczony

podtrzymanie tryb wygaszania - WYLACZONE - ta opcja nie znajduje sie w menu regulatora pokojowego

Podtrzymanie funkcja rozpalania - wylaczone  -tak samo nie pod menu regulatora pokojowego.

 

Jak to dziala w praktyce :

Regulator pokojwy w najchlodniejszym pokoju wysyla sygnal do pieca o potrzebie dogrzania.

Piec dogrzewa do temperatury zadanej po czym regulator pokojwy odcina pompe CO i piec przechodzi w tryb podtrzymania i temperatura odpowiednio sobie rosnie na piecu, w moim wypadku nigdy nie doszedlem powyzej 70%. Tak sie dzieje do momentu osiagniecia przez regulator pokojowy 19 stopni (1 stopien histerezy), wtedy wlacza sie pompa CO i cieplo zaakumulowane w piecu (5sek pracy na 6min) idzie do grzejnikow oraz piec sie zalacza po spadku temperatury na piecu do odpowiedniej - w moim wypadku 52Stopnie.

 

Z takimi ustawieniami jestem w stanie zuzyc w ciagu dnia okolo 30kg co jest dla mnie i  tak najlepszym wynikiem jaki mi sie udalo osiagnac. Piec otrzymalem ustawiony tak ze co chwila sie wygaszal i zalaczal - wygaszanie i zalaczanie to sporo pradu(rozpalanie to 0,4KW) + min 1kg Pelletu - za kazdym razem. Dlatego wazne jest aby wylaczyc tryb wygaszania. Jesli chodzi o sam PID czyli automatyczne ustawienia to wg mnie za duzo bylo nadmuchu i spalanie wychodzilo jakies 50-60kg na dobe. 

Dla osob, ktore moga podpiac termostaty sprawa wyglada analogicznie(u mnie instalator spie**** bo dal zawory na srubach takich zwyklych), po prostu piec zostawic w podtrzymaniu, ewentualnie 1-2 kaloryfery niech sobie chodza na full aby bylo gdzie cieplo oddac  - reszta z termostatow.

 

Jesli moglbym podpiac termostaty to nie kupowalbym tego regulatora pokojowego, wg mnie jest on rozwiazaniem tylko czesciowo dobrym. Osobiscie mam mieszane uczucia przy tej cenie(293zl). Za to mozna kupic dla 7-8 grzejnikow termostaty :)  A regulator dziala tylko na jednej plaszczyznie - w dosc malym obszarze.

 

Mam nadzieje ze moje ustawienia komus pomoga, moze ktos ma lepsze i tez sie podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ustawienia i sposób palenia raczej nikomu nie pomogą i nikomu nie polecaj. Temperatura zadana kotła na pellet 55 stopni to jakieś nieporozumienie. Zmień sposób palenia, a będziesz spalał połowę mniej co teraz (jeśli masz w miarę przyzwoicie ocieplony dom). Zapoznaj się m.in. z tym tematem:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20596-jak-pali%C4%87-w-kotle-na-pellet/page-1. Myślę że coś niecoś naświetli Ci temat.W razie pytań pisz, na pewno ktoś z bardziej doświadczonych kolegów chętnie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.