Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,mam do was pytanie :

mój dom parterowy 120 mkw, 9 kaloryferów ,podłogówka 80 mkw . Jak ustawić dobrze piec majać takie sterowniki jak sterownik na piecu st45 i regulator pokojowy st205. Czy mając te gadżety mogę zejść ze spalaniem do tego co Wy macie? To jest moja 1 zima dom dobrze ocieplony a spalanie mam teraz przy -10 rzędu 33 kg /24

Moje ustawienia czas podawania 3.40 s nadmuch 22% histereza 1 cwu 40 . Pomóżcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw ta histereze na 3 jak pisalsmy wczesniej jak bedzie zle to wrocisz do poprzednich ustawien ja mam nadmuch na 26. teraz spalnie zeszlo mi do ok 20 kg na dobe przy - 8 ale troche oszukuje go bo dorzucam na zar pozostale deski z budowy co zostaly . Ale przynajmniej sie ekogroszek ladnie dopala :) i sie troche w garazu wyczysci 1 deseczka na 40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzicie czy wasze piece tez sa tak glosne . nawet jak nie ma paliwa w podajniku to ten silnik tez glosno pracuje , kultura pracy tego motoru odbiega chyba od wymagan uzytkownikow piecy ktore sa blisko pomieszczen mieszkalnych. Wymienialem dzis te sznury to odpowiadaja za ten pyl to sie zbiera na kocu szuflady myslalem ze moze on byl za mocno skrecony ,ale okazalo sie ze te srubki byly bardzo delikatnie przykrecone. Przekrcilem je o 180 stoni tak jak w sasie mowili skrecilem tylko palcami i delkatnie pol obrotu kluczem zobaczymy co teraz sie dziac bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego dziś testuje opał pieklorz i powiem to jest FERRARI w śród węgli ładnie sie pali a temperaturę tak szybko osiąga , jak szybko w Polsce można dostać mandat z fotoradaru . A tak na poważnie to moje problemy chyba zostały zażegnane bo jak narazie to więcej jest w stanie podtrzymania niz pracy .sterowni st 205 rozłaczył pompe co bo zadana temperatura w domu została osiagnieta a chodzi tylko podłogówka więc jest dobrze jak zaranie. Co do spalania to powiem bliżej weekendu jak te mrozy będą bo w tedy jest najlepsza ocena . też pokręcę tymi śrubami bo mi pył wydostaje się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze ktos mi podpowie czy istniej cos takiego jak by zamista pompki ale zeby bylo zaworem ktorego moze podlaczyc pod piec. Chodzi mi o to ze ja mam instalacje zrobiona na 1 pompie do wszystkiegojak i co cw i podlogowa. Do podlogowe mam zawory termostatyczne i one tam sobie dobrze radza chodzi mi o to aby podlaczyc cos pod cw zeby na nia nie szla ciagle woda do grzania tylko zeby ja rozlanczalo po pewnej temp a zalaczalo jak spadnie temp. i chcial bym to zamontowac przy bojlerze, czy moze mozna zamontowac zwykly zawor termostatyczny taki jak przy grzejnikach ?? Na bojlerze mam temp wody 60 stopni taka jak na kotle a uwazam ze spokojnie 45 by wystarczylo zeby miala?? czy kto ma jakiegos pomysla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego dziś testuje opał pieklorz i powiem to jest FERRARI w śród węgli ładnie sie pali a temperaturę tak szybko osiąga , jak szybko w Polsce można dostać mandat z fotoradaru . A tak na poważnie to moje problemy chyba zostały zażegnane bo jak narazie to więcej jest w stanie podtrzymania niz pracy .sterowni st 205 rozłaczył pompe co bo zadana temperatura w domu została osiagnieta a chodzi tylko podłogówka więc jest dobrze jak zaranie. Co do spalania to powiem bliżej weekendu jak te mrozy będą bo w tedy jest najlepsza ocena . też pokręcę tymi śrubami bo mi pył wydostaje się .

 

Jak tam kolego testy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtku , Powiem tak pieca się nie oszuka. Pali się super. Wsypałem na próbę 100 kg , tylko różnica temperatur zrobiła taki myk ze groszek zrobił się wilgotny i troszke się zawieszał. Ale mimo to spalanie super zero spieków i co najlepsze nie kupiłem popiołu tylko ekogroszek . Teraz w te mrozy paliłem starym opałem bo mi troche zostało a tamty sie suszy przy piecu. Człowiek który nam ten eko sprzedał zrobił mi oferte przy większym zakupie, w okresie letnim tak ok 16-24 ton ( znajomi z okolicy palą ekogroszkiem i testuja ten co ja kupiłem i już biorą w ciemno )to nawet za ok 850 zł /tona gdzie teraz kupiłem za 980 zł/t. Smuci mnie troche jeden fakt ze jestem w tyle z technika tzn mój piec bo mam sterownik st45 i regulator pokojowy st 205 . A jak czytam o tych IFL i innych pogodynkach to z tego co rozumię to wsypują opał i ustawiaj temp i uciekaja do domu i nie mam potrzeby by zagladać do pieca. Jak myslisz , majac te sterowniki co ja mam da się oszcżednie palić? Co do pieklorza to mozna zrobić taka liste chętnych do zakupu pieklorza . Część pojechała by do nas na lubelszczyzne a część do Was ale towar bralibyśmy od jednego i w tedy cena jest jeszcze atrakcyjniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał jest super ale ja chyba nie umiem w nim palić, nie wiem albo wszyscy zaniżają zużycie opału by wypaść jak najlepiej albo dogrzewają kominkami ze tak maja ciepło 24 st przy zużyciu 25kg na dobę . NIe wiem jak Wy to robicie bo ja już jeszcze trochę to cała sterownie wraz z analizami spalin wezmę z pracy i będę siedział j i patrzył na wykresy jak i zmieniał parametry . Albo piec mam jakiś wadliwy albo nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtku , Powiem tak pieca się nie oszuka. Pali się super. Wsypałem na próbę 100 kg , tylko różnica temperatur zrobiła taki myk ze groszek zrobił się wilgotny i troszke się zawieszał. Ale mimo to spalanie super zero spieków i co najlepsze nie kupiłem popiołu tylko ekogroszek . Teraz w te mrozy paliłem starym opałem bo mi troche zostało a tamty sie suszy przy piecu. Człowiek który nam ten eko sprzedał zrobił mi oferte przy większym zakupie, w okresie letnim tak ok 16-24 ton ( znajomi z okolicy palą ekogroszkiem i testuja ten co ja kupiłem i już biorą w ciemno )to nawet za ok 850 zł /tona gdzie teraz kupiłem za 980 zł/t. Smuci mnie troche jeden fakt ze jestem w tyle z technika tzn mój piec bo mam sterownik st45 i regulator pokojowy st 205 . A jak czytam o tych IFL i innych pogodynkach to z tego co rozumię to wsypują opał i ustawiaj temp i uciekaja do domu i nie mam potrzeby by zagladać do pieca. Jak myslisz , majac te sterowniki co ja mam da się oszcżednie palić? Co do pieklorza to mozna zrobić taka liste chętnych do zakupu pieklorza . Część pojechała by do nas na lubelszczyzne a część do Was ale towar bralibyśmy od jednego i w tedy cena jest jeszcze atrakcyjniejsza

 

Powiem Ci kolego ze moze bym sie zapisal na ten towar ja bym kupowal 3 tony ale chailbym to tez sprawdzic. Co do pieca to ja mam tez st45 nie mam reg pokojowego. Nie mam wagi zeby ci w kg powiedziec ale na serio mam 4 wiadra 20 L ( czarne budowlane) na 3 doby. Widziaes moja instalacje planuje zalozyc teraz ta pompke do cwu do bojlera i zamontowac zawory na grzejniki termostatyczne , bo w sumie grzeja nono stop i wode i grzejniki mimo ze mogly by se odpoczac troche. Z tego co wiem od Janusza z sasa to wycofali te pluma sterowniki bo sie psuły duzo reklamacji mieli. Algorytm IFL wcale nie jest tak doskonaly. powiem Ci tak jak mi on powiedzial jak bylem u niego po ten sterownik zeby go kupic wlasnie o te IFl. Ten algorytm dziala tylko w wybranym zakresie. Wyobraz sobie skale od 1 do 100. To on dziala mniej wiecej w granicy srodkowej od zalozmy 40 do 70 natomiast sterujac recznie masz cala skale . Bardzo duzo ludzi dzwonilo do niego z porada jak wylaczyc ten algorytm. Nie wiem co Ci tu poradzic zeby ci wychdzilo mniej trzeba by tu jakieos doswiadczonego sie zapytac albo poprostu napisz do sasa

A ogien kolor masz żolty moze popiol masz niedoplanony dobrze go wyczysciles zajzyj tam kolo dmuchawy sa drzwiczki czy nie zasypane masz. Ty masz jaki wielkosci kociol i dom ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu mogę ci wysłać worek albo 2 tego pieklorza co kupiłem i sam sprawdzisz.Dom mam parterowy 117mkw

- podłogówka 80 mkw

- 9 grzejników

Piec mam 17 kW jest oddalony od domu jakieś 18 mb i tam też ogrzewa jakieś 30 mkm bo mój dziadek mieszka tam ( ale nie myśl ze za piecem śpi )

Więc jakies 150 mkw

Zbiornik cwu to 250 litrów podłączone do solarów

Zawory 4 d załozone na podłogówke i kaloryfery

podłogówka chodzi na temp 34 st a w domu mam temp podłogi 22-23 st

kaloryfery jak grzeja to temp za zaworem 4 d wychodzi z tem 41-43 st

w domu jest 21 st co mi odpowiada

piec ustawiony na temp 64 st

woda cwu 40 st

czas podawania 3.30

nadmuch 24 %

nadmuch w podtrzymaniu 60 min

podawanie w podtrzymaniu 40 min

Pale starym węglem bo jest tak suchy ze jak sypie do wiaderek to mam czarne usta więc jest bardzo suchy kal ok 23-24 Mj

A pieklorz się suszy

spalanie w tej chwili jak te mrozy były to ok 35 kg na dobe a było zimno u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArekKafarek zużycie ok 25 kg na dobę to wcale nie jest to rewelacja, jak policzysz sobie przez ile dni w roku palisz w piecu to ci wyjdzie ładnych pare ton węgla, wiadomo że w okresie przejściowy bedzie tego szło mniej. Ja w swoim piecu palę od początku października (pale na ful od początku bo to nowy dom) to mamy juz prawie 4 miesiące i z 3 ton jakie zakupiłem zostało mi jeszcze 30 worków czyli spaliłem 2,25 tony.(średni wychodzi 18,75 kg/dobę) Nie jest źle ale mogło byc lepiej. Będę musiał dokupic jeszcze groszku bo pewnie mi braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za otuchę. Ja zakupiłem 3 tony , następnie testowaliśmy wraz z kolega , kupiłem 1 tone badziewu z Firmy TANIOPAŁ . okazało się ze jest to węgiel wegiel brunatny- nie polecam , ale spaliłem bo co miałem zrobic i teraz 1 tone pioklorza kupiłem czyli w sumie 4,5 tony a zostało mi 1.5 t . Spaliłem 3 tony A pale 3.5 miesiaca co daje 30 kg dziennnie a na 1 h=1.24 kg ale przez ten okres uczyłem się nastaw i opał był do d..py.

Ale jak podsusze pieklorza to pewnie spadnie mi spalanie bo jak paliłęm na próbe to była różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności,

 

widzę że trwa zażarta walka o kg, kolega Arek ma rację – pieca się nie oszuka, straty ciepła trzeba niestety uzupełnić i powiem tak, przez pierwsze dwa m-ce średnia mi wyszła 21 kg/ dobę ale jak zaczęła się zima to bajka się skończyła i przy temp. grubo poniżej zera spalanie mi skoczyło nawet do ok. 42 kg i to obojętnie czy przy nastawach ręcznych czy na IFL. Wojciech, ciekawi mnie bardzo odpowiedź Pana Janusza na temat ecomaxa, jak kupowałem kocioł w październiku 2011 wszyscy zachwalali te sterowniki jako bezawaryjne w odróżnieniu od ST, że są lepiej zabezpieczone i mają bajer w postaci IFL na którym jak się później okazało nie dało się spalać. A problem był taki, że nie było podawania pierwszej dawki paliwa po przejściu z trybu nadzoru do trybu praca co skutkowało cofaniem się żaru w stronę podajnika a czasami nawet wygaszeniem kotła. Ja to odkryłem w zeszłym roku po paru dniach bezsensownej walki przy temp. bliskich -20 C gdzie spalanie doszło mi nawet do 55-60 kg / dobę i jakby np. taki Pan Janusz posiedział przez tydzień w kotłowni i popilnował paleniska to pewnie by załapał o co chodzi i nie byłoby teraz wmawiania, że sterowniki pluma są awaryjne, jakoś nikt kto użytkuje lazary z tym sterownikiem nie narzeka. Nad moim sterownikiem był już młotek ale jeszcze postanowiłem powalczyć trochę z plumem, firma nie zostawiła mnie z problemem, wysłuchali moich uwag i po kilku rozmowach i kilku e-mailach sami zaproponowali mi przeprogramowanie sterownika. I stał się cud, okazało się że nawet IFL daje rade. Druga sprawa to ustawienie samej dawki paliwa w naszych kotłach - wolna amerykanka, ktoś przy kotle 17 kw miał szczelinę ustawiona na 6 cm, inny kolega przy kotle 29 kw na 3,5 przy moim 23 kw była chyba na 5 cm i to pewnie też miało negatywny wpływ na prawidłową pracę IFL bo przy takim rozrzucie to nie wiadomo dla jakiej dawki paliwa był pisany algorytm IFL. To tyle w temacie ecomaxa, ja uważam że to bardzo dobry sterownik, ma to co powinien mieć i na pewno na chwilę obecną nie zmieniłbym go na inny. Od kiedy chodzi IFL do kotłowni schodzę tylko z czystej ciekawości a nie po to by coś tam zmieniać czy korygować.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za otuchę. Ja zakupiłem 3 tony , następnie testowaliśmy wraz z kolega , kupiłem 1 tone badziewu z Firmy TANIOPAŁ . okazało się ze jest to węgiel wegiel brunatny- nie polecam , ale spaliłem bo co miałem zrobic i teraz 1 tone pioklorza kupiłem czyli w sumie 4,5 tony a zostało mi 1.5 t . Spaliłem 3 tony A pale 3.5 miesiaca co daje 30 kg dziennnie a na 1 h=1.24 kg ale przez ten okres uczyłem się nastaw i opał był do d..py.

Ale jak podsusze pieklorza to pewnie spadnie mi spalanie bo jak paliłęm na próbe to była różnica

 

Podeslij jakiegos linka do tego ekogroszku zebym zobaczyl jak wyglada bo szczerze mowiac to tych pieklorzow to juz kilka rodzajow widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie nie przeszkadza to co mam, trudno jakoś się przyzwyczaję do tego. Będę w nim palił az mi wysiądzie i w tedy na starość walne se pompę ciepła plus wiatraki prądotwórcze i zapomne o ekogroszku i innych paliwach . kolego bazylku jak myślisz mając st 45 i st205 da sie stym operowac by spalanie było ok? nie licze na cud rzędu 2 ton na 5 mies grzania . Kolego Jaross poczekaj jeszcze ze 2 tyg i juz będzie szedł pieklorz w podajnik bo stary mi się konczy . Na prywtna wiadomośc moge wysłac link z allegro od kogo kupiłem groszek. Zainteresowanie sprzedajacego mnie zaskoczyło bo po tyg zadzwonił i zapytał co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-oryginal-24h-okazja-29mj-i2976193947.html

 

Wojtek to jest link tego sprzedawce co kupiłem od niego opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będę testował groszek i miał z tej firmy bo paliłem na probe tym towarem w niebieskim worku a teraz zamówie sobie zółty i miał http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności,

 

widzę że trwa zażarta walka o kg, kolega Arek ma rację – pieca się nie oszuka, straty ciepła trzeba niestety uzupełnić i powiem tak, przez pierwsze dwa m-ce średnia mi wyszła 21 kg/ dobę ale jak zaczęła się zima to bajka się skończyła i przy temp. grubo poniżej zera spalanie mi skoczyło nawet do ok. 42 kg i to obojętnie czy przy nastawach ręcznych czy na IFL. Wojciech, ciekawi mnie bardzo odpowiedź Pana Janusza na temat ecomaxa, jak kupowałem kocioł w październiku 2011 wszyscy zachwalali te sterowniki jako bezawaryjne w odróżnieniu od ST, że są lepiej zabezpieczone i mają bajer w postaci IFL na którym jak się później okazało nie dało się spalać. A problem był taki, że nie było podawania pierwszej dawki paliwa po przejściu z trybu nadzoru do trybu praca co skutkowało cofaniem się żaru w stronę podajnika a czasami nawet wygaszeniem kotła. Ja to odkryłem w zeszłym roku po paru dniach bezsensownej walki przy temp. bliskich -20 C gdzie spalanie doszło mi nawet do 55-60 kg / dobę i jakby np. taki Pan Janusz posiedział przez tydzień w kotłowni i popilnował paleniska to pewnie by załapał o co chodzi i nie byłoby teraz wmawiania, że sterowniki pluma są awaryjne, jakoś nikt kto użytkuje lazary z tym sterownikiem nie narzeka. Nad moim sterownikiem był już młotek ale jeszcze postanowiłem powalczyć trochę z plumem, firma nie zostawiła mnie z problemem, wysłuchali moich uwag i po kilku rozmowach i kilku e-mailach sami zaproponowali mi przeprogramowanie sterownika. I stał się cud, okazało się że nawet IFL daje rade. Druga sprawa to ustawienie samej dawki paliwa w naszych kotłach - wolna amerykanka, ktoś przy kotle 17 kw miał szczelinę ustawiona na 6 cm, inny kolega przy kotle 29 kw na 3,5 przy moim 23 kw była chyba na 5 cm i to pewnie też miało negatywny wpływ na prawidłową pracę IFL bo przy takim rozrzucie to nie wiadomo dla jakiej dawki paliwa był pisany algorytm IFL. To tyle w temacie ecomaxa, ja uważam że to bardzo dobry sterownik, ma to co powinien mieć i na pewno na chwilę obecną nie zmieniłbym go na inny. Od kiedy chodzi IFL do kotłowni schodzę tylko z czystej ciekawości a nie po to by coś tam zmieniać czy korygować.

 

pozdrawiam

 

Hej kolego

Ja sie na tym ustojstwie nie znam , pisze to co sie dowiedzialem. Ale w sumie to jest w tym jakas racja skoro je wycofali. Nie robili by tego z bardzo dobrymi sterownikami. Mo inne firmy ich uzywaja bo sie sprawdzaja a w sasie nie. Kolego a czy Ty miales orginalnie zamontowany ten sterownik czy podmieniales go ??

Mam pytanie kiedys mi napisales ze moj piec dziala z duza moca dlatego przy -20 i 0 spala tak samo. A co zrobic zeby przy 0 temp spala mniej niz przy -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.