Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i liczę że sprawdzisz kaloryczność tego z KARENY. Czekam z cierpliwością na wyniki i obstawiam że jeśli miałeś tą niebieską iskrę wg mnie ma nie więcej jak 24-25kJ (popiół myślę że ok.7%) a ten miał zółty ok. 23kJ. no i znacznie więcej popiołu od iskry (wiele ponad10%). Jak podasz uzyskane dane to porównamy do podawanych w opisie parametrów na stronie KARENY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od dziś nikt mnie nie przekona ze ekogroszek jest dobry do tego pieca. Dziś zacząłem palić miałem o kal. ok 24-26 mj i powiem tak, jak oglądam na YT filmiki to zastanawiałem się jak zrobić taki płomień taki jak na filmiku. I da się to zrobić tylko na miale. ogień jest ładny pomarańczowy aż się wywija, i co najważniejsze 3 razy podaje i łapie tem bardzo szybko , to jest to co chciałem.Także pieklorz jest dobry ale w podajniku ślimakowym a nie tłokowym . Do tłokowego jest dobry miał i nic więcej, i nie ma co się bac ze się kurzy itd. Wsypujesz zamykasz i tyle! mogę odsprzedać 600 kg pieklorza!!!!

 

W końcu ktos zrozumiał,że to piec na miał!!!

...a pisałem o tym pare stron do tyłu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może i ja się przyłączę choć nie mam kotła SAS ECO tylko Taurusa Gaur Duo 25kW. To już mój trzeci sezon z nim. Moje przemyślenia? Pali tyle samo groszku co i miału, choć z miału jest niewątpliwie o wiele więcej popiołu- przy mrozach muszę wynosic popielnik raz dziennie, po ekogroszku raz na trzy dni. Na ekogroszku bardziej smoli się wymiennik choć przy miale czyszczenie i tak co trzy dni. Za miałem przemawia cena! Dom ok.130m2- nowa technologia ocieplenia, c.w.u. 140l. Od pażdziernika spaliłem dwie tony miału, została mi jeszcze jedna i powinna wystarczyć. Nastawy: dmuchawa 12%, szczelina w przesłonie 1,5cm, podawanie co 2,5 min-obecne temp., czas podawania 12s.-pełny suw tłoka-nie potrzeba go pozycjonować. Sterownik ST45. Kocioł i tak mam przewymiarowany 1,5 raza albo i więcej a i tak włożyłem jeszcze do niego 4 cegły szamotowe: jedną drubą na półkę nad palnikiem a trzy chudsze przed drzwi górne-tam gdzie czyści się wymiennik. Mam 4d, około 40m podłogówki na zwykłym rtl-u regulowanej przez zawory term. Jest to prosty układ ale dzięki temu działa na jednej pompie i sprawdza się już drugą zimę. Oczywiście c.w.u. ma swoją pompę. Już nie mierzę czasów pracy i czasów postoju bo przestało mi zależeć, koryguję tylko przerwy podawania w zależności od temp. na zewnątrz. Z kotłem nic się nie dzieje. Temp. zadana 55st. c.w.u. 51. Na przyszłą zimę znów planuję zakup miału. Jeszcze jedna jego zaleta: wilgoność w workach jest w sam raz i wsypywaniu do zasobnika nic nie pyli co było minusem przy załadunku suchego groszku. W domu trzy osoby normale gospodarstwo domowe chodzi mi o kąpiele, zmywanie toalety itd. Piszę o tym dlatego, że zauważyłem iż przy obecnych techologiach ociepleń budynków zapomina się o wydatkowaniu energii na podgrzanie c.w.u. Moje spostrzeżenie: np w soboty gdy więcej się zmywa, mycie okien i takie tam zwykłe prace domowe związane z c.w.u.-zwiększone zużycie paliwa. Ostatnio myślałem o świadectwie charakterystyki energetycznej budynku i wychodzi mi że jest ok i nic więcej nie da sie z tego kotła wyciągnąć. Trzeba się z tym pogodzić, to fizyka. Gdyby ktoś chciał o coś zapytać to proszę. Pozdrawiam wszystkich palaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i liczę że sprawdzisz kaloryczność tego z KARENY. Czekam z cierpliwością na wyniki i obstawiam że jeśli miałeś tą niebieską iskrę wg mnie ma nie więcej jak 24-25kJ (popiół myślę że ok.7%) a ten miał zółty ok. 23kJ. no i znacznie więcej popiołu od iskry (wiele ponad10%). Jak podasz uzyskane dane to porównamy do podawanych w opisie parametrów na stronie KARENY.

Już mówię co i jak Iskra niebieska 24,452 MJ popiół 9 % wilgotność 13,2 % Miał Iskra sian 24.392 MJ popiół 16 % wilgotność 27 % Badania są wykonane w zakładowym labolatorum na urządzeniach z homologacja itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może i ja się przyłączę choć nie mam kotła SAS ECO tylko Taurusa Gaur Duo 25kW. To już mój trzeci sezon z nim. Moje przemyślenia? Pali tyle samo groszku co i miału, choć z miału jest niewątpliwie o wiele więcej popiołu- przy mrozach muszę wynosic popielnik raz dziennie, po ekogroszku raz na trzy dni. Na ekogroszku bardziej smoli się wymiennik choć przy miale czyszczenie i tak co trzy dni. Za miałem przemawia cena! Dom ok.130m2- nowa technologia ocieplenia, c.w.u. 140l. Od pażdziernika spaliłem dwie tony miału, została mi jeszcze jedna i powinna wystarczyć. Nastawy: dmuchawa 12%, szczelina w przesłonie 1,5cm, podawanie co 2,5 min-obecne temp., czas podawania 12s.-pełny suw tłoka-nie potrzeba go pozycjonować. Sterownik ST45. Kocioł i tak mam przewymiarowany 1,5 raza albo i więcej a i tak włożyłem jeszcze do niego 4 cegły szamotowe: jedną drubą na półkę nad palnikiem a trzy chudsze przed drzwi górne-tam gdzie czyści się wymiennik. Mam 4d, około 40m podłogówki na zwykłym rtl-u regulowanej przez zawory term. Jest to prosty układ ale dzięki temu działa na jednej pompie i sprawdza się już drugą zimę. Oczywiście c.w.u. ma swoją pompę. Już nie mierzę czasów pracy i czasów postoju bo przestało mi zależeć, koryguję tylko przerwy podawania w zależności od temp. na zewnątrz. Z kotłem nic się nie dzieje. Temp. zadana 55st. c.w.u. 51. Na przyszłą zimę znów planuję zakup miału. Jeszcze jedna jego zaleta: wilgoność w workach jest w sam raz i wsypywaniu do zasobnika nic nie pyli co było minusem przy załadunku suchego groszku. W domu trzy osoby normale gospodarstwo domowe chodzi mi o kąpiele, zmywanie toalety itd. Piszę o tym dlatego, że zauważyłem iż przy obecnych techologiach ociepleń budynków zapomina się o wydatkowaniu energii na podgrzanie c.w.u. Moje spostrzeżenie: np w soboty gdy więcej się zmywa, mycie okien i takie tam zwykłe prace domowe związane z c.w.u.-zwiększone zużycie paliwa. Ostatnio myślałem o świadectwie charakterystyki energetycznej budynku i wychodzi mi że jest ok i nic więcej nie da sie z tego kotła wyciągnąć. Trzeba się z tym pogodzić, to fizyka. Gdyby ktoś chciał o coś zapytać to proszę. Pozdrawiam wszystkich palaczy.

Jest mi bardzo miło ze tylu forumowiczów wypowiada się tu. Jest to bardzo pomocne , przynajmniej dla mnie bo to mój 1 sezon i wygrzewanie domu. Nakupiłem opału na 3600 zł i myślę ze więcej tyle nie wydam !!! teraz zainwestuje w 4 tony miału ale najpierw zbadam miał w laboratorium i dopiero zrobię zakup.( na jeden skład opału w Chełmie mam zakaz wchodzenia bo niby straty przynoszę :-) )

Kolego troszkę za mało spaliłeś tego miał to wychodzi jakieś 400kg na miesiac a dziennie to ok 13,333kg uważam ze trochę zaniżasz ale nie ważne, ale jakiś specjalny ten miał kupujesz tzn z jakiej firmy chyba ze ze składu opału. A nie szlakuje Ci ten miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może i ja się przyłączę choć nie mam kotła SAS ECO tylko Taurusa Gaur Duo 25kW. To już mój trzeci sezon z nim. Moje przemyślenia? Pali tyle samo groszku co i miału, choć z miału jest niewątpliwie o wiele więcej popiołu- przy mrozach muszę wynosic popielnik raz dziennie, po ekogroszku raz na trzy dni. Na ekogroszku bardziej smoli się wymiennik choć przy miale czyszczenie i tak co trzy dni. Za miałem przemawia cena! Dom ok.130m2- nowa technologia ocieplenia, c.w.u. 140l. Od pażdziernika spaliłem dwie tony miału, została mi jeszcze jedna i powinna wystarczyć. Nastawy: dmuchawa 12%, szczelina w przesłonie 1,5cm, podawanie co 2,5 min-obecne temp., czas podawania 12s.-pełny suw tłoka-nie potrzeba go pozycjonować. Sterownik ST45. Kocioł i tak mam przewymiarowany 1,5 raza albo i więcej a i tak włożyłem jeszcze do niego 4 cegły szamotowe: jedną drubą na półkę nad palnikiem a trzy chudsze przed drzwi górne-tam gdzie czyści się wymiennik. Mam 4d, około 40m podłogówki na zwykłym rtl-u regulowanej przez zawory term. Jest to prosty układ ale dzięki temu działa na jednej pompie i sprawdza się już drugą zimę. Oczywiście c.w.u. ma swoją pompę. Już nie mierzę czasów pracy i czasów postoju bo przestało mi zależeć, koryguję tylko przerwy podawania w zależności od temp. na zewnątrz. Z kotłem nic się nie dzieje. Temp. zadana 55st. c.w.u. 51. Na przyszłą zimę znów planuję zakup miału. Jeszcze jedna jego zaleta: wilgoność w workach jest w sam raz i wsypywaniu do zasobnika nic nie pyli co było minusem przy załadunku suchego groszku. W domu trzy osoby normale gospodarstwo domowe chodzi mi o kąpiele, zmywanie toalety itd. Piszę o tym dlatego, że zauważyłem iż przy obecnych techologiach ociepleń budynków zapomina się o wydatkowaniu energii na podgrzanie c.w.u. Moje spostrzeżenie: np w soboty gdy więcej się zmywa, mycie okien i takie tam zwykłe prace domowe związane z c.w.u.-zwiększone zużycie paliwa. Ostatnio myślałem o świadectwie charakterystyki energetycznej budynku i wychodzi mi że jest ok i nic więcej nie da sie z tego kotła wyciągnąć. Trzeba się z tym pogodzić, to fizyka. Gdyby ktoś chciał o coś zapytać to proszę. Pozdrawiam wszystkich palaczy.

 

Kolego co znaczy przysłona na 1.5 cm tzn ze ta szczelina jest na 1,5 cm jak się tłok otwiera i zamyka w zasobniku? bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co znaczy przysłona na 1.5 cm tzn ze ta szczelina jest na 1,5 cm jak się tłok otwiera i zamyka w zasobniku? bo nie wiem

 

Witam

Kolego a czy Ty miales ten mial przesiwany z karenu czy ekogroszek ??Mowie o tym drozszym miale eko miale odsiewka z ekogroszku jak kupilem 2 pudelka na 2 rozne osoby bo jedna osoba moze kupic tylko jedna porcje probna i tez sie zastanawiam czy te probne porcje nie sa jakies specjalne a pozostale moga byc gorsze ( przyklad niedawny z badaniami asfaltu w asfalcie lub wolowiny w wolowinie ) :) Ja juz wiem ze przyzly sezon odpuszczam z ekogroszkiem spalilo mi tyle samo co mialu w zeszlym roku mysle ze zimy byly porownywalne poza tym ze moze mniej mialem wynoszenia popiolu to nic innego nie widze. Dodam jeszcze ze w tym roku ekogroszek byl luzem i rok temu mial tez luzem takze naprawde nie wiem co kupowalem czy podane kalorycznosci byly prawdziwe. znajomy mi opowiadal ze jak skusil sie kiedys na ekogroszek z marketu to piec mu wygasl sam tyle ze mial srubowy nie wiem jak to mozliwe w kazdym badz razem stanowczo mi to odradzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzięki ARKU za wyniki badania. Skomentuję to tak: jest tak jak przypuszczałem tzn. kaloryczność porównywalna - miału sianego oraz ekogroszku niebieskiej iskry, ale popiół w miałe dużo większy. Miałem wątpliwości co do deklarowanej przez KARENę "popiół do6%" co się potwierdziło (aż 16%). Myślę że moje odczucia do "eko-grosz"z BARTER Białystok (zakupiony przezemnie w LEROYMERLEN z tego co pamietam końcem lata ub.roku po ok.650zł/T na promocji) opisane w poprzednich postach także się potwierdzą (myślę że są nie gorsze niż w opisie na workach). Podane przez KARENĘ jednak różniły się (a popół w miale 3x więcej -tragedia). Ponownie polecam wszystkim spróbować ten "EKO-GROSZ" a do ARKA - by po zakupie sprawdził również i ten w labolatorium to porównamy z innymi.

Panie ARKU z tego co patrzyłem to ten groszek jest po 18,98zł/25kg (w Lublinie jest dostępny a w Puławach na zamówienie) jakby Pan poświęcił się i po zakupieniu próbnej ilości (polecam jednak tak chociaż 2-3 worki) sprawdził spalanie u siebie oraz zbadał go w laboratorium - to będziemy wszyscy wdzięczni.

PS> chciałem dodać że w ubiegłą sobotę kupiłem z ogłoszenia na rzeszowiak -u brykiet z ukrainy który miał mieć astronomiczną kaloryczność aż "40". Ponieważ były to walce o śr. ok. 4cm i dług. do 15cm porozbijałem go i zasypałem. Kaloryczność tak na moje oko jest przyzwoita (chyba jednak nie 40) ale popiołu to tragedia. Może jakbym nie rozkruszał to wypalałby się bez popiołu w kanałach. A gość ceni sobie 800zł/T. Po napisach na workach sprawdziłem na ich stronie internetowej. Podam go następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do Lublina na mały schooping z myślą o żonie, a ja myknę sobie do "LIROYA" i pobuszuje po nim . Kupię ze 4 worki tego eko. Jakbym moja miejscowość była bliżej LBN to mógłbym swoim Żukiem ( jeszcze z czasów budowy ) podskoczyć ale trochę obciach byłby , no i Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego jakby nałożyła na mnie mandat to w Uwadzę bym sie znalazł i Panoramie Lubelskiej :-) ale dość żartów kupię i przebadam go w labolatorium . A jakbym chciał palic miałem to jak ta szlake zlikwidować ? nadmuchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno Mówcie do mnie normalnie po imieniu - Arek, bez tak żadnych udziwnięń typu kolego itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego a czy Ty miales ten mial przesiwany z karenu czy ekogroszek ??Mowie o tym drozszym miale eko miale odsiewka z ekogroszku jak kupilem 2 pudelka na 2 rozne osoby bo jedna osoba moze kupic tylko jedna porcje probna i tez sie zastanawiam czy te probne porcje nie sa jakies specjalne a pozostale moga byc gorsze ( przyklad niedawny z badaniami asfaltu w asfalcie lub wolowiny w wolowinie ) :) Ja juz wiem ze przyzly sezon odpuszczam z ekogroszkiem spalilo mi tyle samo co mialu w zeszlym roku mysle ze zimy byly porownywalne poza tym ze moze mniej mialem wynoszenia popiolu to nic innego nie widze. Dodam jeszcze ze w tym roku ekogroszek byl luzem i rok temu mial tez luzem takze naprawde nie wiem co kupowalem czy podane kalorycznosci byly prawdziwe. znajomy mi opowiadal ze jak skusil sie kiedys na ekogroszek z marketu to piec mu wygasl sam tyle ze mial srubowy nie wiem jak to mozliwe w kazdym badz razem stanowczo mi to odradzal

Miałem ekogroszek iskra niebieska i miał przesiewany ten droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzięki ARKU za wyniki badania. Skomentuję to tak: jest tak jak przypuszczałem tzn. kaloryczność porównywalna - miału sianego oraz ekogroszku niebieskiej iskry, ale popiół w miałe dużo większy. Miałem wątpliwości co do deklarowanej przez KARENę "popiół do6%" co się potwierdziło (aż 16%). Myślę że moje odczucia do "eko-grosz"z BARTER Białystok (zakupiony przezemnie w LEROYMERLEN z tego co pamietam końcem lata ub.roku po ok.650zł/T na promocji) opisane w poprzednich postach także się potwierdzą (myślę że są nie gorsze niż w opisie na workach). Podane przez KARENĘ jednak różniły się (a popół w miale 3x więcej -tragedia). Ponownie polecam wszystkim spróbować ten "EKO-GROSZ" a do ARKA - by po zakupie sprawdził również i ten w labolatorium to porównamy z innymi.

Panie ARKU z tego co patrzyłem to ten groszek jest po 18,98zł/25kg (w Lublinie jest dostępny a w Puławach na zamówienie) jakby Pan poświęcił się i po zakupieniu próbnej ilości (polecam jednak tak chociaż 2-3 worki) sprawdził spalanie u siebie oraz zbadał go w laboratorium - to będziemy wszyscy wdzięczni.

PS> chciałem dodać że w ubiegłą sobotę kupiłem z ogłoszenia na rzeszowiak -u brykiet z ukrainy który miał mieć astronomiczną kaloryczność aż "40". Ponieważ były to walce o śr. ok. 4cm i dług. do 15cm porozbijałem go i zasypałem. Kaloryczność tak na moje oko jest przyzwoita (chyba jednak nie 40) ale popiołu to tragedia. Może jakbym nie rozkruszał to wypalałby się bez popiołu w kanałach. A gość ceni sobie 800zł/T. Po napisach na workach sprawdziłem na ich stronie internetowej. Podam go następnym razem.

Kupiłem dzisiaj 125 kg . Węgiel fajnie wygląda,wsypałem go dzisiaj i zobaczymy co to za wynalazek. W wolnej chwili zaniosę go do laboratorium na zbadanie i podam wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na szczęście nie zaniżam żadnych wartości bo specjalnie w sobotę policzyłem worki jakie mi zostały do końca sezonu i wychodzi tak jak pisałem. Miał nie szlakuje zbytnio, może trochę gdy za duży nawiew. Szczelina 1,5cm to szczelina przesłony wentylatorai ustala sie ją ręcznie w zalezności od potrzeb. Miła to chyba faktycznie odsiewka z produkcji ekogroszku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może i ja się przyłączę choć nie mam kotła SAS ECO tylko Taurusa Gaur Duo 25kW. To już mój trzeci sezon z nim. Moje przemyślenia? Pali tyle samo groszku co i miału, choć z miału jest niewątpliwie o wiele więcej popiołu- przy mrozach muszę wynosic popielnik raz dziennie, po ekogroszku raz na trzy dni. Na ekogroszku bardziej smoli się wymiennik choć przy miale czyszczenie i tak co trzy dni. Za miałem przemawia cena! Dom ok.130m2- nowa technologia ocieplenia, c.w.u. 140l. Od pażdziernika spaliłem dwie tony miału, została mi jeszcze jedna i powinna wystarczyć. Nastawy: dmuchawa 12%, szczelina w przesłonie 1,5cm, podawanie co 2,5 min-obecne temp., czas podawania 12s.-pełny suw tłoka-nie potrzeba go pozycjonować. Sterownik ST45. Kocioł i tak mam przewymiarowany 1,5 raza albo i więcej a i tak włożyłem jeszcze do niego 4 cegły szamotowe: jedną drubą na półkę nad palnikiem a trzy chudsze przed drzwi górne-tam gdzie czyści się wymiennik. Mam 4d, około 40m podłogówki na zwykłym rtl-u regulowanej przez zawory term. Jest to prosty układ ale dzięki temu działa na jednej pompie i sprawdza się już drugą zimę. Oczywiście c.w.u. ma swoją pompę. Już nie mierzę czasów pracy i czasów postoju bo przestało mi zależeć, koryguję tylko przerwy podawania w zależności od temp. na zewnątrz. Z kotłem nic się nie dzieje. Temp. zadana 55st. c.w.u. 51. Na przyszłą zimę znów planuję zakup miału. Jeszcze jedna jego zaleta: wilgoność w workach jest w sam raz i wsypywaniu do zasobnika nic nie pyli co było minusem przy załadunku suchego groszku. W domu trzy osoby normale gospodarstwo domowe chodzi mi o kąpiele, zmywanie toalety itd. Piszę o tym dlatego, że zauważyłem iż przy obecnych techologiach ociepleń budynków zapomina się o wydatkowaniu energii na podgrzanie c.w.u. Moje spostrzeżenie: np w soboty gdy więcej się zmywa, mycie okien i takie tam zwykłe prace domowe związane z c.w.u.-zwiększone zużycie paliwa. Ostatnio myślałem o świadectwie charakterystyki energetycznej budynku i wychodzi mi że jest ok i nic więcej nie da sie z tego kotła wyciągnąć. Trzeba się z tym pogodzić, to fizyka. Gdyby ktoś chciał o coś zapytać to proszę. Pozdrawiam wszystkich palaczy.

A jaki masz ten miał ? Z tego co czytam to mogę wywnioskować że we workach? Napiszcoś bliżej o tym . A co do tego spalenia przez Ciebie dwóch ton to myślę że jakby trochę za mało. Faktem że w tym sezonie palenie można było rozpocząć znacznie później, Może lepiej powiedz ile spaliłeś teraz np w ciągu 1dnia lub tygodnia, miesiąca. No i koniecznie czym palisz ? Czy znasz parametry tego opału? Gdzie go kupowałeś i w jakiej cenie?

Edytowane przez hektoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku czekam z ciekawością na twoją opinię o tym ekogroszku. U mnie jest na allegro ekogroszek z możliwością osobistego odbioru w Rzeszowie to spróbóję kupić go trochę i też spróbóję. Moje odczucia podam za kilka dni. A tak to faktycznie wolałbym b.dobry miał ale gdzie takiego szukać? teraz z tego co zaobserwowałem to rozkręca się produkcja węgla we workach. Pewno to niezły interes. Ale co do uczciwości to jest wiele za daleko od pozytywności. Ja już w głowie mam myśl aby kupić b.dobrego węgla lub groszku i np. pokruszyć, ale nie mam też wątpliwości do takiego postępowania tzn. np pewne trudności techniczne, kosztowność=nieekonomiczność, mój trud czas czy to się opłaca? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie na srednich wielkosciach skladach weglowych mozna spotkac maszyny pakujace we worki a folia jak papier przyjmie wszystko obojetnie to co w nich bedzie faktycznie i tak 90 % kupujacych tego nie sprawdza poza Arkiem :rolleyes: wiec ufamy w uczciwosc . Arku sory jak Cie urazilem tym zwrotem "Kolego " ale u mnie w okolicy to bardzo popularny zwrot, od dzis sie poprawie :). Dzis dostalem 2 przesylki z karena faktycznie ten mial siany jest bardzo drobny wielkosc kukuryszy konserwowej ale tak jak Arek napisal jest delikatnie wilgotny, ale sypki. Poczekam az dopali mi sie resztka groszku z zasobnika i zasype 60kg = 4 wiadra 20L groszku mniej wiecej chociaz teraz sie tego nie porowna bo jest znacznie cieplej, ale moze piec nie bedzie tak trzeszczal jak na wiekszych brylkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe obrażam sie za słowo "kolego" :-) Mam po prostu lekki uraz do tego słowa z czasów studiów od pewnego dr inż. , który do nas mówił tak cyt: Panie kolego , jest Pan jednostką, która mi nic nie mówi :rolleyes: , lub beton sie układa a nie wylewa , wylać to sie może Kolega za rogiem :rolleyes: . ( zaznaczam ze należałem do grupy studentów co miały stypendium naukowego ale za to wesołe czasy) Polecam wszystkim Politechnikę Lubelską Wydział Budownictwa i Architektury. Kto tam trafi na pewno trafi na super dr inż.. To taka mała dykteryjka na dziś . Także jak Wy to piszecie "Kolego" to nie ma problemu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hektorasa: Widziałem też jak taki gościu zrobił sobie własna mini kruszarkę ze starej sieczkarni jakie były w gospodarstwach rolnych , ale to zabawa jest takim sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj czyściłem komin :) sadzy około 1/3 wiaderka budowlanego, myślę że to nieźle. Spalam teraz dwa worki miału na 3 dni tj. 50kg na około 72 godziny- duża zależność od poboru c.w.u. jak pisałem już wcześniej. Miał 23kj, producenta nie podaję bo w zeszłym roku byłem posądzany o reklamowanie. Miał ładnie workowany, samochód dostawczy z windą, a worki na palecie gościu wózkiem zawozi w dowolne, utwardzone miejsce na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzien palenia sianym ekomialem jestem lepiej niz zadowolony po 1 piec duzo ciszej pracuje niz na ekogroszku 2 lepiej sie dopala ( nie skleja jak mial ze skladu luzem) po 3 szybciej nabiera temp jedyna wada jest taka ze jest zawilgocony troche wedlug mnie zaduzo ale mialy juz tak maja od godz 7 rano do 20 30 spali ok 5 kg fakt ze jest cieplo a;e groszek wychodzil podobnie. Parametry zostawilem takie same jak na ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super ze jesteś zadowolony!!! JA miałem takie same odczucie , więc będę palił miałem tylko boję się tych spieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę będę testował miał z takiego nowego składu gdzie nie robią w konia bo ich sprawdziłem ,Juz go podsuszyłem , cała sobota minie mi na porządkach w kotłowni i testom . Ale napewno na ekogrosazek się nie będę napalał tak jak w tamtym sezonie zrestą to mój pierwszy sezon więc dopiero była nauka . trochę drażniąca ale czasem i dawała radość tak jak opisałem jak wrzuciłem miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mial to bedzie luzem czy pakowany ?? Czy miales tez duzo tak jak by sadzy po paleniu tym przesianym mialem z karenu jakos mi sie wydaje ze dosc duzo tego bylo jak czyscilem na tych szufladach juz przy wylocie z pieca??

 

Macie moze jeszcze jakies strony gdzie mozna kupic taki siany mial na testy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.