Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników :)

Jestem tu nowy i od razu proszę o pomoc przy wyborze pieca. Zastanawiam się nad dwoma firmami Sas i Defro. Interesuje mnie opinia na temat tych dwóch producentów. Powierzchnia do ogrzania to ok. 160 m2 w tym, że jeden budynek 110 m2 a drugi oddalony o 6 m budynek o powierzchni 50m2. Oba budynki mają być zasilane z jednego pieca. Budynki są starego budownictwa nieocieplone. Bardzo proszę o wasze porady i opinie. Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

Opublikowano

Użytkowałem SAS-a przez kilka lat ,a obecnie mam Defro i wcale nie czuje sie na tyle autorytetem ,aby ocenic który z tych dwóch producentów robi lepsze kotły.Zacznijmy może od tego jakie konkretnie paliwo bedzie najczesciej spalane bo chyba pod tym kątem należałoby dobierać rodzaj kotła i jego moc..i jeszcze jedno..niby dlaczego ograniczasz swój wybór do tych dwóch producentów?

Opublikowano

Głównym paliwem będzie węgiel kamienny. Ograniczam swój wybór do tych dwóch producentów, ponieważ one mają najlepsze opinie wśród internautów, gdy szukałem pieca dla siebie.

Opublikowano

Z tymi opiniami to troche naciągana sprawa ale faktem jest,że sprzedaz maja relatywnie dużą.Skoro mamy ograniczyc sie do tych dwoch firm to ja wybrałbym nowosc z oferty defro o nazwie"DS"20kW.Nie widziałem go "na żywo"ale z opisu wynika iz piec posiada wiekszosć tego co powinien miec przyzwoity kocioł dolnego spalania.Jesli dystrybutor opusci cene w stosunku do ceny producenta(a zwykle tak się dzieje)to moim zdaniem bedzie to propozycja godna rozważenia.

Opublikowano

Głównym paliwem będzie węgiel kamienny. Ograniczam swój wybór do tych dwóch producentów, ponieważ one mają najlepsze opinie wśród internautów, gdy szukałem pieca dla siebie.

Witam,

Najpierw rodzaj opału, potem rodzaj kotła a dopiero na końcu firma.

Tak, że o tych markach (moim zdaniem zupełnie nietrafionych) na razie zapomnij.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Raczej nikt Ci nie odpowie,bo wszystkie kotły "fabryczne" mają jakieś wady.Musisz poszukać na forum i sam wybrać.Ja na twoim miejscu kupiłbym jakiś kocioł dolnego spalania.

Opublikowano

tez o tym myslałem, myślałem nad kotłami zębiec, ale ich handlowiec polecał mi 15kw, nie wiem czy to nie za dużo. dom 100m2 uzytkowej, garaż ogrzewany 25m2. a dom z suporka24+15cm styro

Opublikowano

A sami podają,że 15KW jest od 130m2 BEZ DOCIEPLENIA!!!Mniejszych mocy nie posiadają,bo taka tendencja na rynku.Rozejrzyj się za czymś mniejszym,może HEF lub jeszcze coś innego?Szukaj opinii na forum,może to ci coś pomoże.I raczej z przymrużeniem oka patrz na tematy,w których producenta jednego kotła[tego ładnie pomalowanego] próbuje się porównać do innych marek-lepszych od siebie. P.S.Celowo podałem markę,żebyś miał punkt zaczepienia.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

hef 14 to będzie dobry wybór, pozdrawiam arek

Opublikowano

pooglądałem, poczytałem rzeczywiscie ten Hef wydaje się odpowiedni, tyle że ta moc 14kw nie wiem czy Ciągle nie jest za duża. Nie mogę znależc żadnej dokumentacji technicznej dla tego kotła. Czy sam miarkownik ciągu wystarczy? czy może dokupic sterownik i dmuchawę do niego, komin fi20, wysoki na ponad 7m

Opublikowano

Dmuchawa zbytnio wychładza spaliny[korozja kwasowa zeżre Ci kocioł i komin]-moim zdaniem zbędna.Co do mocy kotła,to najlepiej zapytać tego,co to będzie montował.

Opublikowano (edytowane)

pooglądałem, poczytałem rzeczywiscie ten Hef wydaje się odpowiedni, tyle że ta moc 14kw nie wiem czy Ciągle nie jest za duża. Nie mogę znależc żadnej dokumentacji technicznej dla tego kotła. Czy sam miarkownik ciągu wystarczy? czy może dokupic sterownik i dmuchawę do niego, komin fi20, wysoki na ponad 7m

co do mocy to niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy, ja mam 13kw na 80m i do przepalania jest ok. na palenie 24/24 za mocny i jest teraz osłabiany.jest jeszcze hef start 12kw ale nie znam szczeg. dmuchawe miałem 1 sezon i nie używam, może gdyby była z PIDem byłoby ok. ale mam teraz tę płynność w miarkowniku za miejszą kase. u mie 3/4 opału to drewno i dmuchawa się nie sprawdzała. pozdrawiam arek Edytowane przez janklos12
Opublikowano

co do doboru przez instalatora-mówił żeby zsumowac grzejniki i dołozyc 1kw na wodę, dzisiaj mam miec zestawienie grzejników. W projekcie wychodził mi kocioł gazowy 13kw, ale przy scianie z lambda 0,29 i dachu 0,25, a sciany mam 0,19, a dach będzie 0,17, wiec zapotrzebowanie na ciepło na pewno jest niższe. Zdaje sobie sprawe ze do drewna sterownik jest nie potrzebny, ale znajomi, palący węglem odkąd zmienili piec na taki z nadmuchem nie chcą slyszec że można palic bez. i wez tu bądz mądry

Opublikowano (edytowane)

ciekawe jakie sterowanie mieli twoi znajomi przed dmuchawą bo jeśli żadnego to się nie dziwne że są zadowoleni. ja tez byłem ale czas to zweryfikował. poczytaj troche forum a odp. znajdziesz, tu wszystko jest. wpisz w prawym rogu dmuchawa, miarkownik itd. i czytaj pozdrawiam

Edytowane przez janklos12
Opublikowano

Dmuchawa to zbędny wydatek.Chyba,że chcesz za niedługo przeglądać tematy "smoła w piecu".Ja się tak znalazłem na tym forum.

Ty masz to szczęście,że jesteś tu przed zakupem.

HESO radzi palić na stałej szczelinie klapki powietrza pierwotnego.Ja palę dla bezpieczeństwa na miarkowniku ciągu[dmuchawy używam tylko do rozpalenia latem,gdy w kominie ciąg wsteczny,dosłownie przez kilka sekund],no ale ja mam górniaka-...druga liga.

P.S.Można też dla"wywołania ciągu" wsadzić rozpaloną gazetę do wyczystki komina,no ale że mam dmuchawę z boku kotła...wygoda wzięła górę.

Opublikowano

decyja nalezy do ciebie do drewna dmuchawa sie nie naddaje ale do wegla to jest wygoda czy komus pasuje czy nie co do smoly w kotle to zalezy od wegla i kotła kocioł nie moze byc za duzy

Opublikowano

Jak palisz jakimś "cienkim" węglem,no to może nie ma smoły.Ale czyszczenia kotła i komina to było u mnie 4-razy tyle,co obecnie na miarkowniku.Po przejściu na lepszy węgiel pojawiła się smoła,szczególnie w "cieplejsze "dni.

Opublikowano

weglem to akurat pale z kopalni mysłowice 32.1 powyzej 28000kj/kg bo najdluzej trzyma temperature faktem jest kupiłem na próbe w zimie wegiel podobno katowicki z wujka (tak twierdzil sprzedawca) to palił sie o 1/3 krócej smoła w piecu a do tego smród w kotłowni co do komina czyszcze przed sezonem i tyle ale tak jak mówisz u mnie mama ma kociol tez z nadmuchem innego producenta to czyszczenie komina co 3 tygodnie w kominie prawie asfalt

Opublikowano (edytowane)

rozglądam się ciągle i w kązdym kotle jest cos nie tak :( Generalnie nastawiałem się na dolniaka, ale czytałem że przy tym typie dobrze miec wkład kwasodporny? co o tym myslicie?

Oglądałem kocił Cichewicza ultima Qplus, spodobał mi się, cena w miare przyzwoita, ma możliwośc przedłużenia gwarancji do 12 lat (nie dopytałem na jakich warunkach). Szkoda że tak mało opinii na jego temat :(

Edytowane przez hary2006

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.