Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem do rozwiązania a mianowicie chodzi mi o to by pompa od podłogówki nie pracowała cały czas, włączanie pompy mam zamiar zrobić tak by załączała się razem z pompą c.o. przy kotle tylko jak na rozdzielaczu podłogowym powrót uzyska temperaturę zasilania to moim zdaniem jest bez sensu by pompa podłogówki dalej pracowała. Rozdzielacz od podłogówki ma termostaty i rotametry w mieszaczu do podłogówki zastosuję zawór 3D termostatyczny ( tym czasem bede miał otwarte wszystkie termostaty podłogowe maksymalnie.

 

 

Pytanie jak to rozwiązać by nie było energochłonne??

Opublikowano

tylko jak na rozdzielaczu podłogowym powrót uzyska temperaturę zasilania to moim zdaniem jest bez sensu by pompa podłogówki dalej pracowała.

Jak taka sytuacja zajdzie to znaczy, że układ nie pobiera energii.

W sumie fakt, po co wtedy pompą kręcić...

 

Trzeba jednak zauważyć, że sytuacja taka nie zaistnieje gdy temp. zasilania jest wyzsza niż temp. otoczenia (w przypadku podłogówki - podłogi).

W ogrzewaniu pomieszczeń mało kto rozważa taką sytuację gdyż zanim ona wystąpi, to ogrzewanie się i tak wyłączy z różnych innych powodów.

Najwazniejszy jest komfort i na tym wystarczy się skupić.

Opublikowano (edytowane)

Czyli pompa podłogówki ma cały czas chodzić wtedy gdy jest palone w piecu np. ( zimą ) Czyli nie bedzie tak ze powrót zrówna się z zasilaniem podczas gdy kocioł będzie pracował zimą 24h na dobę?

Edytowane przez OKTAWIUISZ5
Opublikowano

Dokładnie jest tak jak piszesz .

Sygnał grzania wysyła sterownik pokojowy do sterownika kotła a ten załącza pompę co + podłogówkę i takie rozwiązanie ma zostać?

Czy jakoś inaczej to się rozwiązuje?

 

nigdy nie miałem do czynienia z ogrzewaniem podłogowym i nie wiem za bardzo jak to się rozwiązuje ( proszę o wyrozumiałość).

Opublikowano

Trafnie zauważyłeś, że jednakowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami nie ma sensu.

Dlatego sterowania te się rozdziela.

To podstawa.

 

Do pomieszczeń z podłogówką można np. zastosować drugi sterownik pokojowy i nim wyłączać i włączać pompę mieszacza.

I będzie działać.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam szanownych Panów, czytam wasze posty i mam pytanie. Ogrzewanie w moim domu będzie podłogowe. W każdym pomieszczeniu oprócz łazienek(są dwie), holu i kotłowni będzie termostat programowalny Tybox 820 w wersji bezprzewodowej radiowej, który będzie sterować siłownikiem elektrycznym. Kocioł Galmet Eko-GT KWPDM DUO 16kW. Sterowanie c.w.u będzie ze sterownika kotła. Pompa do podłogówki będzie w kotłowni. Czy sterowanie pompą od podłogówki może realizować sterownik kotła(w zestawie z kotłem jest czujnik temperatury)?? Co wtedy  ze sterowaniem siłownikami? Czy sterownik kotła będzie włączał i wyłączał pompę?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.