Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gorący Grzejnik Zimne Mieszkanie


bogo666

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem , dom -+ 100 m 2 nieocieplony . Grzejniki żeliwne montowane 35 lat temu i nie dotykane /nie odkrecane/ nie czyszczone od tamtej pory . Zwykly Piec 14kw na wegiel itp , brak pompki . 70 stopni na piecu , grzejników nie da sie dotknąć , ale nie oddaja zbytnio ciepła na dom , w pokojach dosyc zimno . Okna plastik .

Co moge zrobić prucz ocieplenia domu aby w domu bylo cieplej ?? zastanawialem sie nad pompka + zmiana grzejników na blacha / alu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kolejność prac:

1. Ocieplenie stropów.

2. Ocieplenie ścian.

3. Jeżeli będzie potrzeba to montaż pompki.

4. Jeżeli będzie potrzeba to zwiększenie ilości żeberek w istniejacych grzejnikach lub zwiększenie ilości grzejników lub zmiana grzejników żeliwnych na grzejniki aluminiowe ale o tej samej wysokości i szerokości co grzejniki żeliwne (grzejniki aluminiowe mają większa moc niż grzejniki żeliwne)

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem , dom -+ 100 m 2 nieocieplony . Grzejniki żeliwne montowane 35 lat temu i nie dotykane /nie odkrecane/ nie czyszczone od tamtej pory . Zwykly Piec 14kw na wegiel itp , brak pompki . 70 stopni na piecu , grzejników nie da sie dotknąć , ale nie oddaja zbytnio ciepła na dom , w pokojach dosyc zimno . Okna plastik .

Co moge zrobić prucz ocieplenia domu aby w domu bylo cieplej ?? zastanawialem sie nad pompka + zmiana grzejników na blacha / alu .

pozdrawiam

Grzejniki powinny być pod oknami.

Powinny mieć zapewnioną dobrą cyrkulację powietrza z wnętrza pomieszczenia. Żadnych zasłon na grzejnikach, żadnych mebli zasłaniających grzejnik.

Jeżeli poszczególne grzejniki grzeją różnie, to je wyreguluj poprzez dławienie tych najcieplejszych na zaworach.

Mając w obiegu boiler, sprawdź czy jest "zdławiony", bo możliwe, że zabiera dużo z tej grawitacji.

 

Pompa zdecydowanie pomoże, bo rozgrzejesz grzejnik do 70 na całej wysokości i ciepła oddadzą więcej. Kosztem wzrostu zużycia opału oczywiście.

Wymiana na nowe niekoniecznie problem rozwiąże bo teraz masz małe akumulatorki ciepła na noc, nowoczesne grzejniki stygną "w oczach" gdy nie palisz.

 

Najlepszy kierunek - ocieplić dom.

Na szybko pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na wiosnę zrobisz jak napisał emus a teraz zakup małe wentylarorki na 230 V aby ciepłe powietrze wypchnąć od grzejników na mieszkanie bo jak znam te domy to grzejniki są we wnękach podokiennych (słaba konwekcja).poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem , dom -+ 100 m 2 nieocieplony . Grzejniki żeliwne montowane 35 lat temu i nie dotykane /nie odkrecane/ nie czyszczone od tamtej pory . Zwykly Piec 14kw na wegiel itp , brak pompki . 70 stopni na piecu , grzejników nie da sie dotknąć , ale nie oddaja zbytnio ciepła na dom , w pokojach dosyc zimno ...

Wszyscy polecają radykalne środki, a ja spróbowałbym: płukanie instalki, a potem: zawory termostat o DUŻYM PRZELOCIE z nastawami wstępnymi (dawniej: kryzowanie) rolleyes.gif!

Nie mówię o tych specjalnych na grawitację, ja proponuję np. calowe zaworki na 10+żeb , i 3/4" na mniejsze. Wtedy mamy max wsp.kv=1,40 vs 0,9 dla 1/2".

Dla porównania odpowiednio zaw. grawitacyjne Danfoss RAG mają i tak tę przepustowość na poziomie kv=4,5 za sporo większe pieniądze. I zawsze zawory kątowe mają lepsze przepływy od prostych, uwarunkowane konstrukcją komory.

Ale w przypadku Kolegi ZAMULENIE jest głównym podejrzanym. Przekonałem się kiedyś, ile tego draństwa wychodzi z rur przy płukaniu żeliwnych grzejników; tam było również po prostu sporo piachu z masy formierskiej !

No, ale to wszystko nie na tę pogodę - aby do wiosnysmile.gif!

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.