Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybuchy W Kominku


rysiek12

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę znających się na rzeczy o rozpoznanie przyczyny wybuchów w kominku.Czy przyczyną może byc brzozowe drzewo bo na to mi wygląda ponieważ tymi scinkami bo takie kupiliśmy okazyjnie w tym roku palimy pierwszy raz.Palone bylo brzozą ale grubą nigdy drobnicą .Komin jest względnie czysty,ciąg jest dobry a co jakiś czas następuje wybuch tak duży że popiół z popielnika wywala na salon i to sam się popielnik otwiera.Najgorzej jak się trafi w tym momencie z podkładaniem do ognia to wtedy środa popielcowa murowana.Opisałem to trochę zabawnie ale czasem zabawne to nie jest.Dodam że używany jest co tydzień dopalacz sadzy.Jakie jeszcze mogą byc przyczyny tych wybuchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale dopływ świeżego powietrza do kominka masz prawidłowy czyli rura z zewnątrz pod posadzką do samego kominka.Czy kominek zaciąga powietrze z pokoju w którym stoi. Tam robi się coś takiego jak samo zapłon, zapalają się gazy które przy dobrym cugu powinny iść w komin jeżeli się nie spalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyczki! Wrócić do szkoły podstawowej!

Grubre klocki maja mała powierzchnie w stos. do masy i ilość gazów palnych jaka powstaje jest mała i spalana" na pniu" .

Scinki, jak miał węglowy, daja b.dużo gazów palnych i w kominie jest ich nadmiar . Jeżeli jest ich za dużo- nie wydupcy! Za bogata mieszanka.

Jak za mało- nie wydupcy! Za uboga mieszanka!

Gdy w palenisku sie dopala, stężenie gazów palnych spada w kominie,stężenie tlenu wzrasta, i wchodzi w strefę wybuchową. No i czasem wydupcy!

 

Cała filozofia.

 

Wniosek: palić małymi porcjami na pełnym ciągu!

 

Hej!

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyczki! Wrócić do szkoły podstawowej! --- To forum jest stworzone do wymiany wiadomości między ludzmi doświadczonymi i nie doświadczonymi.Tutaj zdobywa się wiedzę przekazywaną od kolegów , można tu wypowiadać się nawet jak się nie ma racji ,a myśli że ją ma. A na pewno na forum nie powinno się obrażać żadnego z forumowiczów. Panie- baca350 - Kultura osobista też jest potrzebna do komunikowania się między ludzmi.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca, chyba trafiłeś w sedno. Twój styl mi nie przeszkadza, taki folklor:-)

 

A na marginesie: w przyszłym roku planowana jest zmiana w zakresie nauczania chemii w szkołach średnich. W klasach pierwszych o profilu humanistycznym ma być tylko jedna godzina chemii tygodniowo. I na tym koniec w całym toku nauczania. Zapewne coś podobnego spotka fizykę. Wróżę lawinowy przyrost problemów z kotłami (i ze wszystkim innym).

Jak będę chciał kogoś obrazić to go będę od humanistów wyzywał. Już teraz spotykam sie z tym, że osoby z wyższym wykształceniem (sędzia sądu rejonowego!) mają problemy z policzeniem powierzchni prostokąta.

 

Mam nadzieję, że źle dosłyszałem o tej "reformie" oświaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyczki! Wrócić do szkoły podstawowej!

Grubre klocki maja mała powierzchnie w stos. do masy i ilość gazów palnych jaka powstaje jest mała i spalana" na pniu" .

Scinki, jak miał węglowy, daja b.dużo gazów palnych i w kominie jest ich nadmiar . Jeżeli jest ich za dużo- nie wydupcy! Za bogata mieszanka.

Jak za mało- nie wydupcy! Za uboga mieszanka!

Gdy w palenisku sie dopala, stężenie gazów palnych spada w kominie,stężenie tlenu wzrasta, i wchodzi w strefę wybuchową. No i czasem wydupcy!

 

Cała filozofia.

 

Wniosek: palić małymi porcjami na pełnym ciągu!

 

Hej!

Dzięki,wydaje się proste ale jednak brzoza musi bardziej gazowac niż np,grab też drobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.