Skocz do zawartości

nightwatch

Stały forumowicz
  • Postów

    1036
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez nightwatch

  1. W sumie jak już jest ta pompa ciepła to podłączenie jej do bojlera prawie nic nie kosztuje... zamiast się zastanawiać można po prostu zrobić i się przekonać czy to coś warte.
  2. Wygooglałem że ma być 120 Ohm, ale w szufladzie znalazłem tylko 220 . I chyba jest OK
  3. PioBin, dostajesz punkt. Potrzebny był opornik - terminator pomiędzy wejściami A i B konwertera usb. Teraz coś tam się komunikuje, choć jeszcze nic nie rozumiem
  4. Probuje połączyć się z że sterownikiem pompy kaisai khc 12ry B za pomocą konwertera rs485/ USB i Windowsa. Ale nie działa, komunikacji jakiejkolwiek brak. Połączenie dwoma przewodami ze złączami h1 i h2. Może jest coś jeszcze o czym nie wiem? Program modbus poll. Dzieki
  5. Nic nie sprzedaję, rozdaję za darmo co najwyżej. Męczę się właśnie nad nową wspaniałą wersją sterownika którego cudowności świat nie chce docenić.
  6. Agresywnie się jakoś robi w tej grupie palaczy drewnem. Sprawdźcie szczelność kotła, może jakieś szkodliwe wyziewy się ulatniają? Ja wierzę tylko w to co zmierzę. I to dwa razy co najmniej. Ale najczęściej psuje mi to humor bo wspaniałe działanie mojego wynalazku okazuje się mniej wspaniałe niż myślałem.
  7. Dawniej malinowych nie sprzedawano w sklepach bo były zbyt miękkie i nieodporne na uszkodzenia, więc malinówkę można było tylko zjeść jak się miało własne krzaki. Dobre to było jak cholera. Teraz pomidory malinowe są w każdym markecie ale w ogóle nie mają tego smaku, właściwie to prawie żadnego nie mają- jedna z gorszych odmian marketowych dla mnie.
  8. Tak, wygląda że po nowemu to większy przepływ a niższa temperatura wody.
  9. O, wreszcie ktoś użył zaworu strefowego zamiast osobnej pompy cwu. To fajne rozwiązanie i upraszcza instalację. Ale z kolei ilość mieszania która tam się odbywa.. najpierw zawór mieszający dla ochrony powrotu. Potem mieszanie ciepłej z zimną w sprzęgle hydr. A potem jeszcze jeden zawór mieszający dla co. No ale przynajmniej bufora tu jeszcze nikt nie wsadził żeby zamieszać ostatecznie...
  10. Może dopytaj czy można komin systemowy posadowić na kominie z cegły, ale nie widzę powodu żeby się nie dało. A kształt otworu, komu to robi różnicę? Kominiarz chyba nie będzie miał problemu z wyczyszczeniem?
  11. Najbardziej sensowna wydaje się odbudowa tego komina co jest, wtedy nie musisz robić drugiego obok. A dwóch kominów chyba nie potrzebujesz? A na pewno nie da się odbudować tylko końcówki z ceramiki systemowej? W końcu to tylko bloczki i rura w środku.. Albo wstawić komin stalowy ale nie od samego dołu, tylko zamiast rozebranego kawałka? Nie znam się, może tak nie wolno, ale robienie dwóch kominów zamiast jednego wydaje mi się najbardziej kosztownym wyjściem.
  12. Tak czy siak myślę że komina z samego wkładu nie zrobisz, tylko potrzebny jest komin dwuścienny z izolacją, to trochę więcej kosztuje niż wkład. U siebie robiłem na szybko wkład jak się okazało że ceglany komin zaczal się łuszczyć w środku I kawałki cegieł odpadały co jakiś czas. Wkład włożyłem ok 4 metry od góry, tak żeby objąć górna część komina ktora miala problemy. Rury połączyłem że sobą nitami i całość umocowana jest od góry do płyty na szczycie komina. Nie jest to profesjonalna robota, ale to rzadko używany komin. Rury są lekkie więc się nie obawiam że coś nie wytrzyma. Dzięki temu uniknąłem przeróbek na dole, całość roboty wykonana z dachu. Ale nie wiem czy można tak zrobić przy intensywnie używanym piecu, będzie kominiarz to go wypytam czy aby na pewno takie rozwiązanie ujdzie.
  13. No to jak będzie rozbiórka to twój nierdzewny komin poprowadzony obok też trzeba będzie zdemontować. Może rozbiórkę trzeba zrobić najpierw, odbudować komin i wtedy dać w nim wkład, albo w ogóle zrobić komin systemowy z ceramiki i wtedy wkład byłby niepotrzebny? A ta rozbiórka to konieczna do fundamentu, czy może wystarczyło by do stropu? Nie wiem jak bardzo jest uszkodzony ale prawdopodobnie końcówka ponad dachem i na poddaszu najbardziej a reszta może się ma lepiej?
  14. A bez frezowania nie da się włożyć tego wkladu? Może jakiś mniejszej średnicy?
  15. Ostatnio w ramach uruchamiania testowego sprawdzałem też pobór prądu w trybie standby pompy Kaisai 12kW i jest to ok 25W stale, ewentualnie ok 70W gdy podgrzewa sprężarkę przed startem
  16. Może przepalaj w nim raz na tydzień w celu osuszenia wnętrza. Kilka lat temu miałem podobny defro i też rdzewiał podczas lata.
  17. Faktycznie, wychodzi ze palenie drewnem to tylko dla bogatych.
  18. Przy cenie kilkadziesiąt tysięcy PLN za wymianę kotła to trochę drogo wychodzi jak trzeba powtarzać co 10 lat.
  19. Po pięciu latach praktyki też bym pewnie pakułami robił 🙂 Nitkę wypróbuje, ale ta taśma silikonowa jest jak miękka i równa pakuła co się nie plącze.
  20. Szkoda ze nie jest to opcja standardowa, tylko wszędzie albo taśma teflon albo pakuły. A prawidłowy wybór to ani jedno, ani drugie. Ten system pex skręcany też wygląda na przyjazny dla amatora. Jak coś schrzanisz to złączkę można odzyskać.
  21. PP zgrzewany jest bardzo fajny i dość niedrogi do samodzielnego wykonania, tylko jak rury są na wierzchu to nie wyglądają pięknie te bulwiaste połączenia. Jeśli cała instalacja do wymiany to zgrzać się wszystko da, problem jest gdy trzeba dogrzać coś do istniejącej rury gdy jest ona zamocowana i nie przesuwa się. PS ostatni pro tip hydraulika amatora: nie używaj taśmy teflonowej do uszczelniania gwintów. Odkryłem ostatnio zieloną taśmę silikonową FACOT, zamowilem w desperacji po tym jak kolejne przecieki się ujawniły na teflonie po kilku dniach. Ta silikonowa taśma jest łatwa do użycia i skuteczna za pierwszym razem, no i łatwiej wszystko skręcić. A jeszcze lepiej stosować złączki pod uszczelki.
  22. Nie bardzo rozumiem Twoją myśl przewodnią. To że ludzie przechodzą na pompy ciepła to nie jest wina polskich producentów kotłów ani też ich rzekomego braku jakości. Ludzie po prostu mają teraz inne opcje. Co nie umniejsza wg mnie zaslug polskich firm w opracowywaniu technologii czystego ogrzewania węglem, np palnik sv200 z dobranym sterowaniem to coś naprawdę dobrego czego chyba wczesniej nikt nie mial. Ale to było możliwe dzięki działalności małych i średnich firm, bez wielkiego zaplecza i góry kasy.
  23. No nie wiem. Większość kotłów na naszym rynku to całkowicie polskie produkty, od A do Z, łącznie z oprogramowaniem sterującym. Jak to jest zly przykład rodzimego produktu to naprawdę jestem ciekaw jaki jest ten dobry.
  24. Każda rzecz ma swój czas, ale on w końcu mija. Kotły na paliwo stałe mają swoje najlepsze lata chyba za sobą. No ale w Polsce akurat miały swoje miejsce a konstruktorzy nie zmarnowali czasu. Jest mnóstwo krajowych produktów od zera opracowanych i wykonanych u nas, dosc zaawansowanych technicznie. Większość producentów pewnie zaczynała gdzieś w garażu. Teraz ludzie montują chińskie pompy ciepła i tu już nie ma miejsca na taki lokalny biznes.
  25. Nie dawałem żadnych, ale pompa pracuje cicho i nie ma wibracji. Po rurach słychać za to pracę jej elementów wewnętrznych. No ale u mnie plastik i do domu daleko więc nie dociera.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.