Skocz do zawartości

Wello

Stały forumowicz
  • Postów

    315
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Wello

  1. Przy takim przepływie, 1*C delty to ok. 1,4kW mocy. Sprawdź czy możesz zmniejszyć przepływ w ustawieniach PC.
  2. Twoja pompa przy tych +12*C ma te realne 12kW, dom pewnie potrzebuje wtedy max 1-2kW, więc PC się wyłączyła. To bardziej kwestia pompy, a nie krzywej grzewczej.
  3. Masz rotametry na belkach?
  4. Tak z ciekawości. To uzdatnianie wody jest okazjonalne co jakiś czas gdy woda w instalacji będzie już brudna?
  5. Te wymienniki są liczone dla temperatur ponad 100*C (np. 120*C). Stąd potrzeba ich wielokrotnego przewymiarowania dla temperatur 40-50*C, czyli dla PC. Jeśli nie wiadomo jakie były przepływy na stronie pierwotnej i wtórnej, to nie można mówić o stracie na wymienniku, która oczywiście występuje (szczególnie dla wymiennika 35kW, przy 60kW byłyby znacznie mniejsze), ale przy różnych przepływach, strata na samej temperaturze może być mniejsza lub większa. Natomiast moc przekazywana może być podobna.
  6. Jakie były przepływy po jednej i drugiej stronie?
  7. Jak chcesz na wieczność to tylko izostatyczne. Np. Jawar.
  8. U mnie jest tak: Daj temp. w kotle na 65 stopni bo zmiana na 50 wcale nie powoduje zmniejszenia zużycia lecz zwiększenie - ale nie węgla tylko samego kotła. Te 24 kW to jak rozumiem ogrzewa trzy domy?
  9. Palę Pieklorzem prosto z kopalni i nie narzekam. Ale Pieklorz ze składów to już na pewno nie jest Pieklorz.
  10. Ustawioną kaloryczność? Ja palę od 10 lat, wszystko ok.
  11. Zanim ciepła woda z cyrkulacji pojawi się w kranie to już dawno wyjdziesz z toalety. Z doświadczenia wiem, że to co zaproponował Kolega Gonzo19 się sprawdzi. Załączasz 15 min przed potencjalnym użytkowaniem. Później powtórka przez kilka minut i masz ciepłą wodę.
  12. Ale to nie jest żadna tajemnica. Wszystkie oficjalne tabelki o tym mówią. Natomiast Kaisai ma dwie ogromne zalety. Pierwsza to grzałki, a druga to cena.
  13. Skoro działa w trybie ręcznym, to jak mogą to być przekaźniki?
  14. Z ciekawości, masz automatyczne dopuszczanie wody do układu?
  15. Na wiosnę? Dlaczego nie teraz? I tak dopuszczasz wodę więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją spuścić do poziomu odpowietrznika i go wymienić. Spuszczenie wody, wymiana i dopuszczenie to mniej niż godzina, a Twoje problemy znikną.
  16. Może zawór rozprężny się przytyka?
  17. Ja nie na temat. Piszcie poprawnie kwoty, a nie w milionach 🙂
  18. Wello

    Zawór 4 drogowy

    Dołóż pompę kotłową na powrót z tego zaworu 4D, załącz ją na stałe na najniższym biegu i zapomnij o problemie.
  19. Zrób sobie pułapkę cieplną.
  20. Wentylacja mechaniczna bez odzysku jeszcze mocniej zwiększy straty niż grawitacyjna. Dodatkowo będziesz wdmuchiwał do domu powietrze o temperaturze jaka panuje na zewnątrz. Rekuperacja nie podgrzewa powietrza tylko je odzyskuje z powietrza wywiewanego poprzez wymiennik ciepła. Najwięcej ciepła ucieka przez wentylację mechaniczną bez odzysku ciepła z powodu jej ciągłej pracy. Okna otwiera się raz na jakiś czas na kilka minut.
  21. Zgadza się, będzie odzysk powietrza z pewną sprawnością. Przeważnie na poziomie 70-90% w zależności od przepływu. Ale tym samym to oznacza, że będzie strata 10-30%. Więc jeżeli do tej pory nie miałeś sprawnej wentylacji grawitacyjnej (większość jest niesprawna), to straty będą większe, więc i zużycie energii elektrycznej będzie większe. Rekuperacje montuje się dla komfortu, kosztem średnio 10-30% kosztów potrzebnych na podgrzanie wymienianego powietrza.
  22. Odkopię. Nie ma czegoś takiego jak strata na wymienniku. Po prostu po stronie instalacji masz większy przepływ niż po stronie pompy ciepła. Zmierz sobie różnicę temperatur i przepływ, a z tego policz moc. Zobaczysz, że strata mocy na wymienniku to pojedyncze procenty.
  23. Pokaż skalę na tych wykresach. Na chwilę obecną wygląda na to jakby temperatura za sprężarką po osiągnięciu 60*C wyłączała układ (presostat, elektronika?).
  24. Zapewne chodzi o pobierany prąd w sytuacji niezbyt dobrze wykonanej instalacji elektrycznej albo aby ograniczyć pobór gdy priorytetem jest zużycie energii, a nie moc cieplna dostarczana do obiektu. Ustaw skrajnie 0 lub 8 i zobacz co się stanie.
  25. Zwiększy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.