Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skamp-PV 13kW sterownik SKZP02 Full


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowałem się kupiłem i już mam nowy piec (jak w temacie) mam kilka pytań co do ustawień i montażu.

Skamp-PV 13kW

sterownik SKZP02 Full z czujnikami powrotu, mieszacza, spalin, pogodowym, pokojowym

Kocioł ma wyjścia:

 zasilanie 5/4", powrót 5/4", mufa 3/4", czujnik, mufa spustowa wody 3/4"

 

taki dokładnie mam piec i teraz.

Czytam instrukcje sterownika i właśnie do niej mam kilka pytań.

1.Czujnik pogodowy / czujnik pokojowy - jak rozumiem nie muszę podłączać tych dwóch no bo skoro mam czujnik pogody to po co mi czujnik pokojowy chyba że można zamontować oba tylko czy jest to konieczne?? A jeśli już mam czujnik pogodowy to jak rozumiem musi on być umieszczony na zewnątrz budynku??

2.Posiadam 4 wejścia na pompy : CYRKUL.CWU/POMPA CO2/POMPA CWU/POMPA CO1 - czy ktoś mi wytłumaczy do czego dokładnie służą te wszystkie pompy i jakie zamówić bo w zestawie ich nie ma a moich starych nie będe dawać. Jakiego producenta polecacie i jakie warto kupić.

3.Czy ktoś mógłby napisać jak należy ustawić te wszystkie opcje w tym sterowniku żeby wszystko dobrze chodziło ja wiem że on ma tryb auto ale skoro ma manual to może warto samemu cos poustawiać żeby faktycznie wszystko ładnie chodziło.

Jesli ktoś się zna to bardzo proszę o pomoc bo niebawem zawita monter a obsługę pieca wole sam spróbować bez pomocy osób trzecich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz absolutnie wszystko na temat sterownika 

w razie jakichkolwiek problemów, tam zadawaj pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kocioł od Jareckiego to on przeważnie wstępnie ustawia sterownik pod palnik/kocioł. Więc na początku możesz wystartować na fabrycznych ustawieniach. Jak masz SKZP w wersji Full to dobrze jest wykorzystać wszystkie dostępne czujniki. Co do pomp,zaworu 4D, siłownika to ja akurat brałem to co sprzedaje hurtownia w której się zaopatruję. Nie chciałem brać najtańszych ani najdroższych więc wybór padł na firmę Hel-Wita. Jak na razie rok minął i sprawują się bez zastrzeżeń. Instalację zrobiłem według tego schematu. Wszystko działa jak należy,ogólnie jestem zadowolony.fce8b473109baeb42c9e7c303945a70c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą instalację zrobiłem na kotle. Później wpięłem się do starej instalacji. Mam tylko grzejniki. Użyłem rur o takiej samej średnicy jak króćce w kotle,czyli 5/4 cala, zawór 4D też tej średnicy. Tu masz zdjęcie jak to wyglądało przed podłączeniem do instalacji CO.69a2274318a786662eb3234aff7e5405.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jesli chcę korzystać do ogrzewania tylko wody i grzejników to muszę mieć zawór 4D?? Bo tego tylko nie czaje.

I jak widzę to potrzebne są dwie pompy do wody i grzejników a zawór zwrotny też trzeba kupić jak rozumiem bo go chyba w zestawie nie ma i on musi być podłączony przed pompą. I o co chodzi z tymi petlami do 100m inny a powyżej też inny tego nie rozumiem.

Wolę wszystko wiedzieć żeby czuwać nad instalatorem bo nigdy się nie wie kto przyjedzie i czy wie dokładnie jak to wszystko podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą zaworu 4D możesz sterować temperaturą wody zasilającej grzejniki. Możesz to realizować za pomocą siłownika zaworu podłączonego do sterownika lub ręcznie,gdy nie masz siłownika,ale jest to upierdliwe:-)Możesz też dać zasilanie grzejników bezpośrednio z kotła,a na grzejnikach zamontować głowice termostatyczne. Dokładnie to wygląda tak że kocioł grzeje się np. do 65 stopni,a zawór pilnuje aby na grzejniki dostarczać wodę o temperaturze np. 40 stopni. Po dodaniu pompy na powrocie z zaworu 4D realizujesz tzw ochronę powrotu. Czyli pompa ta wraz ze sterownikiem dba o to aby temperatura powrotu wynosiła np. 55 stopni. Ochronę powrotu możesz też realizować za pomocą obiegu CWU ale wtedy pompa działa cały czas i może to powodować wychładzanie ciepłej wody w bojlerze. Co do CWU to zasilanie należy dać bezpośrednio z kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.