Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zestaw filtrów do wody?


CoTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, na co zwracać uwagę przy zakupie zestawu filtrów do wody?

Myślę nad takimi zestawami. Czy będą ok? Czy nie będzie potem problemu z dokupieniem wkładów? Jakie wkłady zastosować?

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 4 lat użytkuję taki 3 stopniowy zestaw z linku pierwszego. Na początku miałem filtr piankowy, węglowy i zmiękczający. Z moich obserwacji działa on bardzo dobrze. Zaraz po wymianie woda jest super. Żadnego osadu ani w czajniku ani kamienia na armaturze. Jednak aby to działało to trzeba te filtry (z wyjątkiem piankowego) często wymieniać a ten zmiękczający regenerować. W praktyce ten zestaw jest na maksymalnie 2m3 co przy moim zużyciu równa się zabawie z filtrami raz w tygodniu. W międzyczasie przeczytałem o negatywnym wpływie działania zmiękczonej wody przy użyciu żywicy PUROLITE na organizm (wymiana porządanych i zbawiennych dla zdrowia jonów wapnia na jony soli - szkodliwe w dużej ilości) i postanowiłem zrezygnować z ostatniego stopnia. Jakiś czas temu kupiłem spory zapas filtra węglowego i piankowego dlatego puki się nie skończą to będę tego używał ale pewnie niedługo skończę tylko na mechanicznym oczyszczeniu w stopniu pierwszym bo faktycznie ten filtr wychwytuje sporo rdzy i piasku. Gdybym mógł sobie na to pozwolić to pewnie teraz bym poprowadził oddzielna instalacje do celów spożywczych i sanitarnych. Na sanitarnej zamontował bym komplet a na spożywczej co najwyżej filtr węglowy.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie filtry są kant tyłka rozbić. Robione w ciemno bez badania wody tym bardziej.
Jeden-dwa filtry jako zabezpieczenie przed piachem / osadami OK, ale uzdatnianie wody to poroniony pomysł.

Plus dobrze zrobić bypass w razie jakby uszczelka poszła, obudowa pękła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr przed instalacją 50mikronów wystarczy, na resztę filtrów szkoda pieniędzy.Wymieniam co 20m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Takie filtry są kant tyłka rozbić. Robione w ciemno bez badania wody tym bardziej.
Jeden-dwa filtry jako zabezpieczenie przed piachem / osadami OK, ale uzdatnianie wody to poroniony pomysł.

Plus dobrze zrobić bypass w razie jakby uszczelka poszła, obudowa pękła itd.


A co ja wyżej napisałem:) Oczywiście by pass posiadam oraz odejście na wodę do celów ogrodowych przed filtrem. Ja dostałem ten filtr w prezencie to i go założyłem ale szybko doszedłem do takich samych wniosków ja Ty.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie

Czyli jednym słowem dwa stopnie max. Bez zmiękczania wody. O bypassie to nie wiedziałem.

Dziękuję za cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczanie wody możesz zrealizować zmiękczaczem, a nie tymi g... filtrami.

Przed zmiękczaczem zamontuj 50 mikronów i po wszystkim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym kupił tylko dwa stopnie to jaki układ lepszy: siatka i sznurek czy siatka i węgiel?

Ewentualnie tylko siatka i nic więcej.

A co myślicie o zestawie samoczyszczącym z siatką, z odstojnikiem i kranikiem na dole? Nie trzeba rozkręcać i płukać filtra siatkowego.

Czy potrzebny jest manometr za filtrem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz naczynie przeponowe w instalacji to tam masz manometr i za filtrami nie potrzebujesz drugiego.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie mam ale manometru nie mam tam zabudowanego. Mam tylko manometr na reduktorze za licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CoTo napisał:

Ewentualnie tylko siatka i nic więcej.

Wystarczy w zupełności wymienny sznurkowy 50 mikronów

 

1 godzinę temu, CoTo napisał:

A co myślicie o zestawie samoczyszczącym z siatką, z odstojnikiem i kranikiem na dole? Nie trzeba rozkręcać i płukać filtra siatkowego

Mam i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.