Skocz do zawartości

cezario1

Stały forumowicz
  • Postów

    1160
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Treść opublikowana przez cezario1

  1. W dzisiejszych czasach to loteria PC za 25 tys też potrafi mieć awarię Przykładowo w splitach może ubywać gazu jeżeli firma nie starannie to zamontuje. Kaisai, Rotenso to duże firmy mające dużą sieć serwisową a PC raczej zalicza się do budżetowych. Powiedział bym że Panasonic ma gorszy serwis od tych PC W Panasonicu jesteś przypisany do instalatora który to montował czyli on ma serwis Jeżeli instalator zlikwiduje działalność to przez dystrybutora jest wyznaczany kolejny serwisant do którego jesteś przypisany. Obawiam się że takiej nie znajdziesz Masz wybór po między drogimi PC typu Daikin, Mitsubihi, Panasonic , Nibe, LG a produkcją chińską tą lepszą i gorszą. Czasami jest tak że te chińskie PC różnią się tylko naklejką i ceną a wszystko mają identyczne. Przy wyborze sugerował bym się raczej jaką mają sprężarkę czy chińską czy np Mitsubihi , Panasonic Na stronie dystrybutorów PC masz wykaz sieci instalatorów i serwisantów. Przy ogrzewaniu podłogowym budżetowa PC da radę tym bardziej że masz ogrzewanie gazowe do minusowych temp Tylko po jakim czasie się to zwróci jak dasz za PC 25tys + bufor, montaż itd Tylko budżetowe PC ma sens.
  2. Ona raczej do ciepłego klimatu bo ma bardzo słabą wydajność w niskiej temperaturze.
  3. Dwa klimatyzatory cena taka sama jak jedno PC. PC temperatura równa w całym domu a z klimatyzatorów nie Zwróć uwagę że on ma stary dom do remontu podejrzewam że mam mało otwartej przestrzeni bo tak dawno budowali.
  4. Wylicz sobie zapotrzebowanie na cieplo.app Wyjdzie moc PC jaką potrzebujesz. Nie koniecznie zależy ile będzie go kosztowało zamontowanie PC. @Remczysław Jeżeli nie chcesz grzać zimą PC to załóż splita. Ja bym zamontował jakąś tanią chińską którą kupisz z wyprzedaży albo w promocji najlepiej wyprodukowane zakładach Midea, np Kaisai, Rotęso itp . Wyszukaj sobie w internecie co byś chciał to pomożemy wybrać coś najlepszego. Te PC są bardzo do siebie podobne. Z droższych rzeczy to Panasonic, Mitsubishi, Daikin Ja bym to zrobił prosto i tanio czyli żebyś sobie sam przełącza co ma grzać. Masz ogrzewanie podłogowe to nawet bufor nie jest potrzebny.
  5. W zasadzie co się komu spina to też nie na temat ale tak tu jest na tym forum.
  6. Czyli jakie są normalne zarobki? Poczytaj sobie ogłoszenia o pracę wszędzie za minimalne wynagrodzenie.Do tego zwolnienia grupowe w przemyśle. W pośredniaku pracy brak. Jak wprowadzili wymóg wymiany ogrzewania na ekologiczne to chociaż niech to dotują.
  7. Ponieważ szamot mam już kupiony to spróbuję wyłożyć komorę spalania tym szamotem i będę obserwował czy rdzewieje czy nie. Zawsze mogę szamot usunąć. Chyba najważniejsze żeby była w kotle odpowiednia temperatura wody.
  8. Niestety zdjęcia się nie wyświetlają Komunikat że nie mam do nich uprawnień. Powiec mi jeszcze czy warto szamot wstawiać czy może lepiej sobie nie robić dodatkowej roboty i kosztów.
  9. Jak robiłeś dylatację. Płyta szamotowa 2 cm szybko pęknie Trzeba czymś ją wzmocnić.
  10. To lepiej ciasno docisnąć szamot do blachy póki jeszcze nie pokrzywiona blacha czy zostawić 0.5 cm przerwy? W tych droższych kotłach jest dodatkowa blacha zamiast szamotu żeby nie było smoły tylko tam jest przerwa zostawiona.
  11. A ja zamierzam swoje OGNIWO BIO 25kw wyłożyć całą komorę spalania szamotem 2cm Powód lepsze zagazowanie drewna, mniej smoły na ściankach, możliwość spalania w trochę niższej temp. drewna (chodzi o temp wody w kotle), dłużej powinien wytrzymać kocioł bo szamot ochroni blachę w palenisku. Czy może się mylę i nic to nie da?
  12. Tylko po co. Od kilku osób słyszałem ( serwisant od pierwszego uruchomienia też tak mówił) że lepiej działa monoblok Kaisaia bez czujników. Osobiście nie sprawdzałem zresztą nie mam bufora.
  13. Z czujnikiem podobno jest tak że przy monobloku nic nie daje bo pompa obiegowa musi pracować cały czas. Natomiast w splicie lepiej żeby pobierała sobie temp z czujnika w buforze ( PC musi wiedzieć kiedy się załączyć) a pompa obiegowa w PC była wyłączona.
  14. Na logikę to wcale takie głupie to podłączenie nie jest. Bo rurki wygięte do góry i na dół oddalone są od otworów pod i nad nimi. Czyli rurką u góry jest zasysana na instalację CO najcieplejsza woda jaka jest w buforze a z PC wlatuje niżej pod tą rurką i się nie miesza. Ciepło zawsze pójdzie do góry czyli do wykrzywionej rurki na górze. Natomiast do PC wróci woda z rurki wykrzywionej na dole czyli najzimniejsza
  15. To nie jest podłączenie 3T. Tylko podłączenie równoległe z jednej strony bufora. 3T podłącza się tylko u góry tak żeby woda z rury od PC omijała bufor i szła zaraz do rury na CO . Jak się wyłączy PC to do instalacji CO będzie pobierana woda z bufora lub jak zapotrzebowanie CO będzie małe do PC będzie magazynowała wodę w buforze. Dół bufora nie podłącza się przez trójnik bo do defrostu woda ma iść z bufora a nie z instalacji.
  16. Rzeczywiście nie zrozumieliśmy się z tym buforem. Podłącz bufor do CO w ten sposób i nie kombinuj. https://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2023/06/bufor-pompa-ciepla-rownolegly-3t-1024x879.png A jak podłączają na małym sprzęgle to może być? W podłączeniu równoległym na takiej małej odległości króćców masz mieszanie takie jak na sprzęgle Jak masz 1 wł/wył na godzinie to jest wszystko w normie. Kaisai ma tak że jak nie załącza grzałki do defrostu to nie pokazuje wyłączenia sprężarki ale przy załączeniu grzałki już tak więc najprawdopodobnie te krótkie wyłączenia na wykresie to defrost.
  17. Tylko sobie odpowiednią wielkość dobież. Jak będzie za mały to będzie na maksymalnych obrotach pracował co się wiąże z jego głośnością. Powinieneś też wiedzieć że czym większy mróz na dworze to te urządzenia tracą moc i pobierają więcej energii. Przy pracy sprężarki na średnich obrotach pobór prądu będzie mniejszy niż na maksymalnych. Mowa o sprężarce inwerterowej która moduluje moc. Chyba te Rotenso podane przez kolegę nie ma sprężarki inwerterowaj bo nie piszą lepiej dopytaj. Daikin ten co podałem ma.
  18. Chciał cichego to mu podałem link do Daikina cichego i na całą jego powierzchnię moc grzewczą. Na stronie są też modele o mniejszej mocy i tańsze. Haier podany przez niego na Allegro cena zbliżona do Daikina . Wiadomo że Daikin to najwyższa półka a Haier to Chińczyk który powinien kosztować połowę tego co Daiki żeby opłacało się go kupić. Może rzeczywiście Rotenso czy Kaisai byłby bardziej opłacalny cenowo.
  19. A są inne niż split do ogrzewania?
  20. Nie wiem za ile kupisz Haiera ale może lepiej coś takiego https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-daikin-sensira-z-wifi-ftxf71f-7-1-kw-nowy-model-17626338570?context=c888390f89618f5eebe046e93d6ee464039f9cd62674808706a5eade4e7da37024c234bfd2c3e3feb9118bc216ce8464de8df74e04c02aa3bd6dcf6776f1bc3c3aa2f454df2c07891ccde247c4a040a729cd5b376e028a793d9926ac79e48f9c8da8dc25284d5ec523c6624c95d4cd6a20240bc2b78d361f091015e19ac23f4ecd7dd7e2321877251a54d697d7ff0e24&fromVariant=17160373466 Daikin to porządny sprzęt mało awaryjny na lata.
  21. I w trybie cichym da radę ogrzać dom przy minus 15 stopni na dworze?
  22. Dołóż klimatyzator i zostaw piece. Klimatyzatorem grzej w dzień a piecami w nocy w tańszej taryfie. Jak dodatnia temp na dworze w okresach przejściowych to COP wysoki więc się to opłaca. W dzień energia droższa w nocy tańsza to grzej piecem Wątpię czy dasz radę usnąć przy włączonym klimatyzatorze tym bardziej jak będzie musiał działać na pełnej mocy przy dużym mrozie. Sąsiad ma dwa klimatyzatory Rotenso, fotowoltaike 10kw na starych zasadach i tak dogrzewa gazem. Trochę się dziwię że nie ma PC bo by miał grzanie za darmo przy tak dużej instalacji fotowoltaicznej. Ja mam PC zamontowane blisko okna i w pokoju słychać kiedy pracuje na mocy powyżej 60% Mieszkasz w bloku więc sąsiadom może hałas przeszkadzać a tobie dodatkowo z jednostki wewnęcznei szum wentylatora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.