Skocz do zawartości

cezario1

Stały forumowicz
  • Postów

    1160
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Treść opublikowana przez cezario1

  1. Takie czasy że teraz wszystko drogo. Ja kupiłem wymiennik i parę rzeczy do podłączenia kotła i 2600zł poszło a jeszcze został bufor i podłączenie go. Niestety zapasowe źródło ogrzewania muszę mieć Jak sobie policzyłem cenę kominka z jakąś ładną zabudową to wolę kocioł w suterynie drożej nie wyjdzie. Dwa dni temu elektrownia wyłączyła prąd na 4 godziny Podobno prace serwisowe nic się nie popsuło Jakby nie mogli tego zrobić jak jest ciepło na dworze. Argument że PC może spuścić wodę do nich nie docierał. Ja sobie poradzę z odpowietrzeniem układa ale większość osób raczej nie. Dlatego te zawory antyzamrożeniowe to porażka a w Panasonicu mam tak to zrobione. Też muszę pomyśleć co z tym zrobić może dodatkowa pompa obiegowa i magazyn energii. Coś takiego chodzi mi po głowie.
  2. Bo dom jeszcze nie zamieszkały. Dałem etylowy bo nie grzeje CWU a jest rzadszy Mam rurki PEX16 do grzejnika C2 300x600 więc przepływ trochę mały dla glikolu. Do gwarancji Kaisai musi być takie stężenie. Ciekawe czy sprawdzają.
  3. Tanio kupił to tanio może sprzedać za pół ceny. Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest glikol zresztą też mam w instalacji i nie narzekam Coś około 500zł mnie to kosztowało. Rozrobiłem 40 l koncentratu 75% na 90l wody
  4. Sprzedaj monobloka zamontuj splita będziesz miał spokój a jak nie to wymiennik tak jak pisałem Nic innego nie wymyślisz. Były testy glikolu i wyszło że nie trzeba go wymieniać co 5 lat
  5. Klony czego Mercedesa klasy E czy Mercedesa klasy A obydwa samochody produkuje Mercedes. Czy są takie same?
  6. @WlodekG Jeżeli chcesz koniecznie ten glikol to masz kilka opcji. Po stronie PC 1. PC+zawór trójdrożny do CWU+wymiennik+bufor+ powrót do PC. Defrost robi PC głównie z bufora wspomagane grzałką. 2. PC+zawór trójdrożny do CWU+wymiennik + powrót do PC. Defrost robi PC głównie z grzałki wspomagany wymiennikiem. Po stronie instalacji CO 1. Wymiennik na zasilanie + Instalacja CO +bufor + filtr siatkowy + pompa obiegowa. Musisz mieć filtr siatkowy przed wymiennikiem żeby syf z instalacji CO zatrzymał. 2.Wymiennik na zasilanie + Instalacja CO + filtr siatkowy + pompa obiegowa. Jeżeli bufor jest w części ogrzewanej to bym go zostawił jeżeli nie to powoduje on tylko straty ciepła wiec do usunięcia. W obecnym podłączeniu równoległym bufor przez podmieszanie powoduje straty rzędu 2-3st (musisz dawać wyższą temp wody) Jażeli dasz wymiennik duży minimum 110kw to też będziesz miał strate 2-3 st więc do tego układu co masz nic nie tracisz. Grzałka przy defroście u mnie w Kaisai 10kw załącza się na 2-3min i pokazuje PC moc 4,5kw więc do zaakceptowania.
  7. Do jakiej temp naładujesz ten bufor pompą ciepła 45-55st ? Kotłem ładują do 85st, niektórzy maja 2 bufory po 1000l i z nich uzyskują 100-110kw ciepła. Na jak długo to starczy? Zdajesz sobie sprawę że czym wyższa tem grzania tym COP mniejszy? Może lepiej jakaś dotacja na duży magazyn ciepła 20-30kw Ładujesz go z fotowoltaiki lub jak tańszy prąd z sieci Nie wiem jaką temperaturę puszczasz na grzejniki ale powyżej 45 st nie ma ekonomi grzania PC Najlepsza na grzejniki 36-42st
  8. Jak 12kw pasuje to nawet się nie zastanawiaj tylko szybko kupuj z linku https://www.olx.pl/d/oferta/nowe-pompy-ciepla-kaisai-wyprzedaz-CID628-ID19fxbo.html Przy 12 st na dworze zmoduluje się według katalogu do 6,5 kw
  9. Midea produkuje różne PC droższe i tańsze. Może być sprężarka chińska lub Mitsubishi. Różnią się sterownikami. Jest wersja wypasiona i okrojona. Więc czym się tam różnią i nie można powiedzieć że to jeden pies.
  10. Dobierają do temperatury wymiany, cieczy (woda czy glikol) i mocy kotła czy PC Tak ale jak w buforze będzie 35 st to na grzejnikach 30 więc w buforze musi byś większa temp wody przy małym wymienniku
  11. Teoria teorią ale lepiej zawsze doradzić się kogoś co używa wymiennika.
  12. Też sugerowałem się tym materiałem i dla tego taki wybrałem mam nadzieje że dobrze bo woda w buforze kiedyś ostygnie poniżej 40 st i wolałbym żeby nie było delty 5 na wymienniku tylko mniejsza.
  13. Przez wymiennik musisz mieć duże przepływy a pompa PWE w Kaisai sama je reguluje Może będzie dobrze a może nie Trzeba by obliczyć czy przepływ 1 m 3/h wystarczy do dobrej wymiany w wymienniku. Nie znam sie na wymiennikach może ktoś inny doradzi. Ja zamówiłem dla siebie taki https://allegro.pl/oferta/wymiennik-ciepla-50-plytowy-110-kw-1-sanitline-wymiennik-plytowy-do-co-pl-14634999877 ale do kotła na drewno więc temp wymiany będzie wyższa niż w PC. W całej instalacji mam glikol w Kaisai 10kw też tylko mnie weszło 130l a w kotle z buforem będzie woda @nightwatch Wymiennik który zamówiłem będzie dobry dla kotła 25kw Mogę go zwrócić. https://allegro.pl/oferta/wymiennik-ciepla-50-plytowy-110-kw-1-sanitline-wymiennik-plytowy-do-co-pl-14634999877
  14. Pompa PWE w Kaisai potrafi zejść do minimalnej mocy Jak masz dom piętrowy to piętro może być nie dogrzane. 4 metry podniesie ale więcej bywa różnie. Do defrostu i tak załączy grzałkę na 2-3 min przy niskiej temp zasilania. Ale wymiennik też musisz zabezpieczyć jak się zasyfi lub zajdzie kamieniem to będzie kiepska wymiana ciepła.
  15. Tylko że dodatkowo masz zamontowany zawór różnicy ciśnień i wodę bierze PC do defrostu z samego bufora a nie z grzejników i bufora.
  16. Co to za PC? Defrost zrobi z grzałki chyba że nie masz grzałki w PC tylko w buforze. Jak jest niska temperatura wody to i tak załączają większość PC grzałki. Dla mnie za dużo komplikacji. Może lepiej podłączyć dodatkową pompę obiegową na UPS . Nie chce mi się szukać ale chodzi o takie coś https://pv-met.pl/foxair-hot-bypass-system-antyzamrozeniowy/?gad_source=1&gad_campaignid=23276250365&gbraid=0AAAABB8Hf95J8NHOB29xZNVOz-E7Cs21G&gclid=EAIaIQobChMIj8qBjMnAkgMV-yGiAx0GQi8UEAQYAiABEgK8GfD_BwE https://allegro.pl/oferta/system-antyzamrozeniowy-ups-pompy-ciepla-monoblok-perfexim-pha-saz-2-dn25-17733682122?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=branding&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_pmax&ev_campaign_id=17303547827&gad_source=1&gad_campaignid=17303568872&gbraid=0AAAAAD24kbNwTYiB1nI1EvT0mV-SyyohD&gclid=EAIaIQobChMIqeD7icjAkgMVGBiiAx18qAQbEAQYEiABEgL7O_D_BwE taniej można zrobić samemu.
  17. Może nie o tym samym tynku mówimy. Na łączeniach widać cienie jak jest nie zrobiona cała ściana na raz. Szczególnie gdy świecii słońce. Do tego musisz mieć bardzo równo klej położony Ręcznie możesz położyć tynk z większym uziemieniem dlatego możesz podrównać ścianę.
  18. Nie wszystkim taki tynk się podoba. Jedni ocieplają żeby było cieplej w domu a inii chcą też upiększyć dom. U mnie ekipa zacierała tynk ręcznie bo tak się moim kobietą podobało. Wcale pistoletem nie jest tak łatwo ten tynk położyć tylko mniej osób jest do tego potrzebne. U mnie kładli w czterech ale ściana duża 11m na 8m Pistoletem starczyły by 2 osoby Panowie pistolet też mieli.
  19. Jak słabe tynki to lepiej zakołkować. Mając nie ocieplony dom spalałem 15m dębu i 5 topoli w kopciuchu Nawet przy sprawności 70% to wychodzi w zaokrągleniu około 30tys kw. Niestety w 1/3 domu temp była niska 18-19st a w reszcie 21-22 st. Po ociepleniu PC zużyła 6500kw COP w jednym roku wyszedł 3. Czyli 19500kw ale w całym domu wysoka temp 22-23st Dużych oszczędności nie ma tylko komfort nieporównywalnie lepszy i przy drewnie nie ma roboty . 20m dębu x (350zł porąbany z przywózką) za taką cenę mam obecnie zamówiony wychodzi 7tys zł. Prąd 6500kw niech sobie każdy sam policzy po ile płaci.
  20. Na jesień zeszłego roku znajomemu docieplili za 220 zł na gotowo Czyli styropian 15cm biały + kleje i tynk silikonowy Atlasa. Na dotacje policzyli by 250zł. jak ktoś ma 400m2 ściany to i tak duży wydatek. Do tego dochodzi zrobienie podbitki, parapety, wyłożenie ziemi koło domu jakimiś płytami czy kostką, często wymiana rynien. Pytanie za ile to się zwróci? Czy dożyjesz zwrotu inwestycji? Jak masz dom nieocieplony to najczęściej całego nie ogrzewają i nic się nie stanie. Spróbuj nie ogrzewać całego domu ocieplonego styropianem zaraz wyjdzie grzyb. Bez przesady wszędzie teraz ludzi zwalniają a w Urzędzie Pracy ofert brak. Co ciekawe zwalniają Polaków a obcokrajowców nie. A wam płacą za to klikanie bo mnie nie. Może powiecie jak to zrobić żeby płacili.
  21. Trochę zależy od sterownika. Widmi ma inny niż Aquami czy Kaisai bo to identyczne PC tylko znaczek inny. Modulacja zależy też od sprężarki W moim Kaisai 10kw moduluje się do 3.5kw przy + 10 st na dworze tak miałem. W PC 8kw będzie podobnie bo moc PC jest tylko ograniczona programowo. Powyżej 65 Hz sprężarka robi się bardzo głośna. Problem w Kaisai mam taki że powoli uzyskuje moc maksymalną po defroscie więc średnia pomiędzy defrostami nie wychodzi 10kw Czyli lepiej wziąć największe PC z typoszeregu. Teraz raczej kupił bym 14kw żeby pracowała niewysilona bo jest duża różnica w zużyciu prądu jak pracuje na 45 Hz a 90Hz. Panasonic dochodzi bardzo szybko do zadanej mocy. Pompa obiegowa też jest droga cena podobna do Panasonica którego PC kosztuje 4 razy więcej. Niestety wygląda to tak że poważnej awarii w Chinczyku nie opłaca się naprawiać lepiej kupić drugą. Teraz PC chińskie te lepsze podrożały (ja za swoją dałem latem 6tys teraz wołają powyżej 10tys) Nie wiem co doradzić ale jak byś znalazł Panasonica serii J do 12500zł to bym go kupił. Jak kupisz sobie trochę słabszego Cińczyka to masz kominek w razie dużych mrozów też sobie poradzisz.
  22. T-cap ma jednakową moc od +15 do -15 więc nie do końca się zgodzę z Twoim stwierdzeniem. Od konstrukcji PC dużo zależy. Jedne mają dotrysk EVI drugie nie. PC konstruowane są też na klimat umiarkowany gdzie nie ma dużych mrozów. O którym foxie czytałeś na R32 czy na R290? Podobno większość PC na R290 ma gorszą wydajność w minusowych temp niż na R32 w których jest dotrysk EVI W foksie na R32 jest sprężarka Panasonica a na R290 chińska konstrukcja HIGHLY. Szału nie ma model BL-8-1 https://static.fox-ess.pro/upload/krzywe_wydajnosci_BL_f91bf1d2ec.pdf Dla porównania tabela wydajności Rotenso Widmi 8kw https://dl.rotenso.com/attachment/9f647a5392aba24ab56d69109c35b3c9/930ee7ee75b0a1504d9b5ac4aaabc580.pdf?_gl=1*1wvud7j*_gcl_au*MTI5ODMzMDM5MS4xNzY5OTM3MTg0*_ga*MjEwMTQ0NTQzNC4xNzY5OTM3MTg1*_ga_D1QV45FN1S*czE3Njk5MzcxODQkbzEkZzEkdDE3Njk5MzczNTMkajQ4JGwwJGgxNzYxMzAzOTIw
  23. W Tauronie do PC lepiej opłaca się G13 chyba że nie zużywasz prądu do południa tylko wieczorem to G12w
  24. W taryfie G13 masz tańszy prąd. Licząc godziny z 1 tygodnia cena prądu z przesyłem to: 25 godzin 1,4931 30 godzin 0,9047 113 godzin 0,6256 Do tego trzeba doliczyć opłaty stałe za utrzymanie licznika i moc. Dodatkowo święta liczone w najtańszej taryfie przez całą dobę. Latem tylko 15 godzin liczą po 1,4931zł Przez te 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku można wyłączyć PC a do użytku w domu wziąć z magazynu energii jak ktoś ma.
  25. A może taka by Ci się podobała https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-ciepla-foxair-blue-line-8kw-1f-bl-8-1-monoblok-r32-CID628-ID184HrN.html lub na R290 https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-monoblok-foxair-9kw-1-fazowa-r290-green-line-9kw-1f-gl-9-1-13114954517 @Andrzej_M_ chyba coś podobnego kupił może coś doradzi. Tylko podobno firma zaprzestała działalności więc gwarancji nie będzie chyba.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.