Skocz do zawartości

cezario1

Stały forumowicz
  • Postów

    1160
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Treść opublikowana przez cezario1

  1. Na logikę założysz większe grzejniki, rury o większej średnicy, ewentualnie więcej glikolu będziesz musiał przepompować przez wymiennik PC i wyjdzie na to samo. Trochę większa będzie zużycie prądu przez pompę obiegową Wszystko zależy jak jest zaprojektowana instalacja CO
  2. Ja mam starą instalację grawitacyjną Przepłukałem raz dokładnie bez chemii, wlałem inhibitor korozji. Jest założony separator magnetyczny który wyłapuje wszystko. Filtr siatkowy w PC jest czysty.
  3. Ktoś jeszcze zmienia z osób przeglądających to forum?
  4. A w samochodzie w chłodnicy wymieniasz glikol co dwa lata? Ludzie jeżdżą po 20 lat samochodami bez wymiany i nic się nie dzieje nawet przy - 20 st.
  5. Z tą wymianą glikolu to raczej nie masz racji. Były robione testy zresztą pisaliśmy już o tym.
  6. Sam Ci to rozwiązania doradzałem. Szczerze to trafił mi się tanio monoblok a i tak musiałem zalać całą instalację glikolem bo dom nie zamieszkały, bałem się żeby nie zamarzły mi też grzejniki. Natomiast w drugim domu w który mam Panasonic żałuję że nie zamontowałem splita.
  7. Tylko spuściło ci ciepłą wodę ale dopuszczałoby zimną
  8. Przy - 20 st na dworze wątpię żeby te zawory prawidłowo zadziałały. Kapiący kran też zamarznie przy takiej temperaturze.
  9. Ta automatyczne uzupełnianie wody ma na celu między innymi żeby pompa po powrocie prądu automatycznie wystartowała. Było prawidłowe ciśnienie i układ się nie zapowietrza.
  10. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
  11. Tak z ciekawości jest lepsza niż Kaisai który miałeś? Pomijam kwestie zamarzania. W minusowych temp raczej jej nie testowałeś chyba dopiero w następnym sezonie się okaże co to PC jest warte. Monobloki uznawane są za trwalsze głównie ze względu na fabrycznie zamknięty układ chłodniczy.
  12. Na przykład pompa hartman sum przyciągała ludzi 10-letnią gwarancją a teraz nie ma tego kto naprawiać na gwarancji. Jest to PC wyprodukowane przez SprSun . Podejrzewam że dlatego nie może zrobić prawidłowo defrostu jakie opisuje Gosia w temacie powyżej ponieważ nie ma grzałki. Także nie licz na to że kupisz PC bez grzałki i dobrze to będzie działało. Zależy od wysokości temperatury jaką będziesz miał w układzie co i wielkości zładu wodą w układzie. Ale chyba to PC to powyżej 10 tys.
  13. Nie jesteś pierwszy na tym forum który szuka PC i nie wie co wybrać. Jeżeli pompa do 10 tys i ma mieć dobry serwis gwarancyjny którego nie zamkną jak będą mieli dużo naprawy na gwarancję to pozostaje Ci tylko Kaisai i Rotenso. Reszta tanich PC to loteria.
  14. Kupisz 12 kw i będzie dla ciebie wystarczająco mocno.
  15. Bo firma zbankrutował. Traci moc to PC w niskiej temperaturze podobnie jak SprSun. Chyba wyszło z tego samego zakładu.
  16. E tam takiej ceny na OLX to nigdy nie było. Za 3400 zł netto to ją mogli kupić instalatorzy jak wzięli kilka sztuk.
  17. @segal21 jak kupisz od firmy nowe nie montowane PC z fakturą + pierwsze uruchomienie musi zrobić autoryzowany serwis Kaisai który stwierdzi że PC jest prawidłowo zamontowane + później będziesz robił przegląd co rok to na trzy lata będziesz miał gwarancję liczoną od daty pierwszego uruchomienia. Twój kolega monter jakie zakłada PC co poleca?
  18. Z tego co pamiętam to chwilowo była cena niższa miż 6.5tys. Ważna jest w jakiej teraz cenie można kupić.
  19. Bo to najprawdopodobniej leżak magazynowy Żeby mieć dobrą cenę trzeba tych PC kupić dużo od importera. Ja bym się szybko decydował jeżeli chcesz kupić właśnie ją. Takich okazji jest teraz coraz mniej. Nie pamiętam dokładnie dwa trzy lata temu kaisai zrobił promocje na te PC i sprzedawali je właśnie po 6,5 tys na OLX Najprawdopodobniej te PC jest z tej promocji
  20. Najpierw kup sobie PC a później według wytycznych producenta trzeba podłączyć je. Splita sam nie podłączysz Znajdź sobie taniego instalatora który ci to podłączy. Najlepiej kup tą pompę z usługą instalacji będzie VAT 8% zamiast 23% Zastanów się też jak wpiąć PC do instalacji CO Czy masz miejsce na bufor i czy jest on ci potrzebny i ja go podłączyć szeregowo czy równolegle Grzałki zasilane są trójfazowo. Jednostka zewnętrzna czyli sprężarka zasilana jest jednofazowa.
  21. Może @o6483256 ma rację że 4x4 starczy. Tylko od kabla WZL daj 4x4 bezpośrednio do PC I zmień zabezpieczenia z 16a na 20a
  22. Nie wytłumacze Ci naukowo. Jak grzałem kiedyś grzałkami (nie miałem PC a miałem darmowy prąd) to miałem duże spadki napięcia na kablu 4mm2 i musiałem go wymienić Ale niech każdy sobie robi jak chce. Też mam 25A zabezpieczenie przedlicznikowe. Wiem że na 20A zalecają kabel 4 mm2
  23. Nie wiem jakie odbiorniki ma w domu. Przecież tylko PC nie będzie na tym kablu działało. Wiem że ma małe zabezpieczenia ale z doświadczenia wiem że kable potrafią sie przegrzewać przy małym przekroju i długotrwałym obciążeniu. Ciekawe jaką ma izolacje ten kabel 450/750V czy gorszą. Kaisai zaleca czwórkę na sprężarkę
  24. W takim razie ja bym połączył WLZ 4x4mm2 też takim samym 4x4mm2 . Natomiazt do WZL 4x4mm2 można dołożyć ( ale nie koniecznie} drugi taki sam i by wyszło 4x8mm2 Cena 14zł metr więc to nie duży koszt Kabel elektryczny YKY 4x4 mm² 1 m miedziany 0,6/1 kV Elektrokabel • Cena, Opinie - Allegro
  25. Pierwsze uruchomienie zawsze robi autoryzowany serwis kaisai wszystko musi się zgadzać z jego wytycznymi czyli zabezpieczenia różnicówka przekroje kabli odpowiedni przepływ umiejscowienie PC itd żebyś miał gwarancję. Przecież ten kabel nie jest taki drugi po co dokładać 2.5 lepiej 4 jak będziesz miał 8mm to już coś bardziej przyszłościowo będzie np jakbyś chciał dołożyć płytę indukcyjną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.