Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Retortowy


agg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów

 

Chciałam Was prosić o pomoc przy wyborze kotła,niestety zupełnie sie na tym nie znam. Byłam dzisiaj na targach budowlanych w dzonkowie (lubuskie). Znalazła wiele ofert, jednak jak to zawsze bywa każdy chwali swoje,a ja chcialabym znać opinie osób które mają jakieś doświedczenie praktyczne. Ale do rzeczy

 

Potrzebowałabym podobno kocioł 25 kW ( powierzchnia domu prawie 200 m2).

 

Dom zostanie na wiosnę ocieplony ( styropian 10 cm),ma nowe okna.

 

Chciałabym stosować ekogroszek,jednak w przypadku braku prądu,chciałabym zeby kocioł był wyposażony w "coś" (nie wiem czy w ruszt, czy jeszcze inne palenisko) gdzie mogłabym palic drewnem lub węglem.

 

Jedyne czego jestem pewna to ze chce kocioł rotortowy,żeby nie biegać do niego co parę godzin.

Ale tak każdy mowi co innego, kazdy kocioł dla producenta jest najlepszy??

a jak jest naprawde??

pomozcie mi wybrać, niestety jako kobieta muszę przyznać ze nie znam sie zbytnio na tym

 

1)słyszałam różne wersje, że powinien byc ze stali o grubości 6 mm,że jesli jest stal kotłowa to wystarczy 4 mm

jakia ta stal powinna być ?? która jest bardziej wytrzymała??

 

2) jak to jest z tym spalaniem?? górne czy dolne?? które lepsze, ekonomiczniejsze, wydajniejsze??

 

3) podajnik szufladkowy czy ślimakowy ( z tego co sie naczytałam to raczej ślimakowy)??

 

4) podajnik ślimakowy stalowy czy żeliwny??

 

Gdyby ktoś z Panstwa mogłby mi polecic jakis kocioł byłabym bardzo wdzięczna

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam kupno pieca marki HEF. Sam byłem użytkownikiem takiego pieca - HEF EKO PLUS na ekogroszek z podajnikiem o mocy 38kW. Piec kupiłem we wrześniu 2002 roku a już we wrześniu 2008 roku nadawał się tylko na złom. Po zaledwie 6 latach użytkowania płaszcze wewnętrzne wyglądały jak sito! W większości blachy wewnętrzne były przerdzewiałe i nie nadawały się do naprawy. Piec był kupiony za niemałe pieniądze w autoryzowanym punkcie i zamontowany przez autoryzowaną firmę. Kotłownia spełniała wszystkie wymogi gwarancji. Pisze o tym ponieważ po złożeniu reklamacji, HEF próbował zrzucić winę najpierw na niewłaściwy rozkład kotłowni a później na wadliwy montaż. Ostatecznie producent orzekł, że winny był…sterownik do współpracy z którym piec był rzekomo przystosowany.

Jakość pieców to nie jedyny problem tej firmy. Kolejny zawód to serwis a właściwie jego brak. Dodatkowo wyjątkowo nieprzyjemnie rozmawia się z punktem obsługi klienta. Na przyjazd serwisantów do zgłoszonego problemu czekałem zaledwie tydzień! Natomiast na odpowiedź na reklamację wysłana do działu obsługi klienta 10 dni. Producent nie poczuwał się do winy i nie zgodził się na naprawę pieca w ramach gwarancji lub podział na pół kosztów naprawy lecz zaproponował nam kupno nowego wymiennika z upustem 5% , czyli po prostu chciał sprzedać nam nowy wymiennik.

Powyższe uwagi umieściłem na forum aby ostrzec innych przed kłopotami i przykrościami jakie spotkały mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tompar - i raz wystarczy - zamieszczasz tą samą wypowiedź w każdym temacie o hefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom zostanie na wiosnę ocieplony ( styropian 10 cm),ma nowe okna.

 

Chciałabym stosować ekogroszek,jednak w przypadku braku prądu,chciałabym zeby kocioł był wyposażony w "coś" (nie wiem czy w ruszt, czy jeszcze inne palenisko) gdzie mogłabym palic drewnem lub węglem.

 

Ja w tych dwóch kwestiach. 10cm to za mało by spełnić obecną normę dla k=0,3[W/m2*K]. W zależności od ściany spełni ją dopiero 12 lub 15cm styropianu. A nawet 20cm spłaci się w tym samym roku co 10cm, potem już tylko będzie zysk. Po drugie jeśli chcesz mieć instalację w pełni funkcjonującą bez prądu to musi być w niej zapewniony obieg grawitacyjny - czyli rury o przekrojach 2" i więcej. Z reguły stalowe. Nie daj sobie wmówić, że instalacja na rurkach miedzianych 18mm z zaworem zwrotnym na pompie będzie działała bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.