Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Małe Problemy - Do Opanowania


Bartek102

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim w nowym roku

 

zakupiłem i założyłem przed świętami kocioł Seko eko-IIwj czyli taki podwójny retorta i stały ruszt

moc 50kw czemu taka moc ono temu iż

mam do ogrzania dom piętrowy taka typowa kostka z lat 60-70

góra 80m2

dół 90m2

do tego warsztat 90m2

pomieszczenie jakieś 25m2 oddalone od budynku jakieś 50m2

 

a jak bóg da a właściwie bank skredytuje i to i garaż podłącze i będzie dodatkowe 50m2

z czego budynek i warsztat nie jest ocieplony na piętrze mam jedynie okna plastiki i na górze mur jest 25cm

na parterze 40cm

jedynie zadowolony jestem że mi dachem nie ucieka ciepło B)

i jeszcze podłogówkę podłącze na parterze

 

a tak to wygląda

post-23375-1293912926_thumb.jpg

 

ale do rzeczy mam mały problem z zapowietrzającymi się grzejnikami na piętrze

na parterze się nie zapowietrzają tylko do góry instalacji za bardzo nie ruszałem

i nie wiem czy nie ma to związku z tym że zawory zwrotne dałem przed pompami a nie za

jak myślicie ?

 

 

post-23375-1293912951_thumb.jpg

 

post-23375-1293912957_thumb.jpg

 

co do palenia no to wiadomo praktycznie 3 duże pomieszczenie nieocieplone więc podajnik 150kg

starcza mi na 4-5 dni przy dużych mrozach to tak z 3,5 dnia

 

temperatura zadana 73* przy mrozach minus 15*

 

ustawienia miałem teraz takie

podawanie 14

przerwa 47

Histereza CO i CWU 3*

praca wentylatora w podtrzymaniu 1min 10s

przerwa wentylatora 4 min

temperatura załączenia pomp 45*

siła nadmuchu 1 bieg (10 możliwych)

przerwa w podtrzymaniu 10 min

przesłona otwarta na jakieś 80%

 

post-23375-1293913012_thumb.jpg

 

na tych nastawach

temperatura spada o 10 st do 63*

po czym dochodzi do zadanej temperatury 10min 30 s

i przerwę ma na poziomie 4,5 min

 

temperatura czopucha 26*

temperatura powrotu 25*

 

mam jeszcze problem z sadzą w kotle czy u was też tak pyli jak ją ogarnę skrobakiem to widzę jak

latają w kotle takie ogniki i takie żarzące zlatują do popielnika

może za mało powietrza?

 

 

może to wina opału bo nie wiadomo co u mnie sprzedają brak jest workowanego a o pieklorzu czy julianie to mogę u was poczytać B)

nie spala się to też jak bym chciał bo zostają takie grudki jedne twardsze inne rozłamują się w ręce

 

PS właśnie zmieniłem przerwę na 49 bo widziałem niespalone resztki węgla zobaczymy

i zmieniłem nastawę pieca na temp.zadaną 67* bo na dworze 0st

 

post-23375-1293913026_thumb.jpg

post-23375-1293913031_thumb.jpg

post-23375-1293913035_thumb.jpg

post-23375-1293913022_thumb.jpg

post-23375-1293913017_thumb.jpg

post-23375-1293912975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim w nowym roku

;..'

mam jeszcze problem z sadzą w kotle czy u was też tak pyli jak ją ogarnę skrobakiem to widzę jak

latają w kotle takie ogniki i takie żarzące zlatują do popielnika

może za mało powietrza?

 

 

może to wina opału bo nie wiadomo co u mnie sprzedają brak jest workowanego a o pieklorzu czy julianie to mogę u was poczytać B)

nie spala się to też jak bym chciał bo zostają takie grudki jedne twardsze inne rozłamują się w ręce

 

PS właśnie zmieniłem przerwę na 49 bo widziałem niespalone resztki węgla zobaczymy

i zmieniłem nastawę pieca na temp.zadaną 67* bo na dworze 0st

 

Co do sadzy, to ja też mam z tym pewien dylemat, ale w instrukcji napisali, że raz na tydzień trzeba czyścić piec szczotką - nie dołączyli jej, stosuję więc załączony skrobak, ale i szczotkę też zanabyłem.

 

Sadzy osadza się sporo, ale nie wiem, czy to nie wina właśnie nadmuchu - ja mam nadmuch na 4, a jak miałem na mniejszą wartość, to wydaje mi się, że było tej sadzy więcej, tylko nie jestem pewien, czy to nie iluzja jakaś :-).

 

Zapowietrzanie się instalacji, to raczej wina braku odpowietrzników w odpowiednich miejscach.

 

Czy wcześniej też Ci się zapowietrzały? Rozumiem, że podłączyłeś kocioł do starej istniejącej i pracującej od dawna instalacji...?

 

pozdr.

robercik-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem na 100% czy się wcześniej zapowietrzały podobno tak ja dopiero od niedawna mieszkam w tym domu a pale w nim może od 2-3 miesięcy

 

no ja też kupiłem taką szczotkę 25cm ale wczoraj zepsułem B)

chciałem ją odkręcić z drutu i dodać dodatkowych drucików aby było gęściej i ukręciła mi się przy podstawie

ja czyszczę co 3 dni i osobiście nie zauważyłem aby mniej sadzy było przy większym nadmuchu

 

no właśnie nie wiem czy to nie przez te zawory zwrotne przed pompą wydaje mi się że powinny być za pompą

ale poczekam na odpowiedź bardziej doświadczonych instalatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.