Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Piec Z Podajnikiem


czanklas22

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym gazem zbyt duża rewolucja by była, więc pozostanę przy piecu. Jak się ma kocioł podany wyżej Eko Retort Premium 8 kW do Defro EKR 10kW, za około 5500zł można go kupić.

Z zeszłego sezonu pozostało trochę węgla, czasem jest dostep do drewna więc dodatkowy ruszt jest niezbędny- defro z tego co wyczytałem go posiada.

​na pewno trzeba pomyśleć o tym regulatorze pokojowym temperatury, jak się to ma do zaworów z termostatem przy grzejnikach. Czy zastosować obydwa rozwiązania czy jeden z nich. Co wygodniejsze?

 

Eko Retort ma nowszy palnik Batory na ekogroszek, miał o granulacji do 32 mm, wymiennik od strony ognia jest z blach 6 mm, ma większy zasobnik [130 lub 180 kg do wyboru], większą pojemność wodną, brak haczyków w warunkach gwarancji [nie wymaga minimalnej temp. powrotu, określonej twardości wody itp.].

 

Ruszt żeliwny sztabkowy jest zamontowany na stałe nad deflektorem i na nim można spalać grubszy węgiel, suche drewno itp. bez wkładania dodatkowego rusztu.

 

Regulator pokojowy poprzez sterownik wyłącza pompę obiegową, przy grawitacyjnym nie ma co wyłączać, termostaty wyłączają grzejniki na których są zamontowane, można zastosować jedno z rozwiązań lub oba [żeby wyłączać pompę gdy wszystkie termostaty się zamkną].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt żeliwny sztabkowy jest zamontowany na stałe nad deflektorem i na nim można spalać grubszy węgiel, suche drewno itp. bez wkładania dodatkowego rusztu.

 

 

Sraty, taty, tyle to jest prawie każdym opisie producenta :)

Jeśli ten ruszt żeliwny zawiśnie tam na stałe to nie wiem czy za 3 miesiące zimą cokolwiek z niego w kotle zostanie :)

Tam jest dodatkowy ruszt, a że niema go tam wcale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie wszystkie kotły mają takie wymagania, nic więco

Owszem są producenci którzy nie wymagają tylko zalecają ,a jakbyś montował u siebie kocioł od producenta który nie wymaga,tylko zaleca ,to którą opcje byś wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat jestem w tej komfortowej sytuacji że producent mojego kotła ani nie wymaga ani nie zaleca :)

Jeśli kiedyś zmieni zdanie i pewnie tak będzie to moje podejście do tego tematu i tak pozostanie tylko moje i zrobię jak będę chciał :)

I ja nie neguję tego żeby tej powrót nie był na jakimś przyzwoitym poziomie bo zaraz będą pisane bzdury że karoka chce pokonać fizykę czy tam jeszcze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 4-drożny który jest w instalacji jeszcze po pierwszym kotle z Pleszewa od Woźnego, tam nawet była taka zajebiszcza naklejka przed oczami w żółtym rażącym kolorze o obowiązku montażu zaworu i minimalnej temp. na kotle bodajże 60 stopni i tak sobie ten zawór wisi, ba teraz jak montowałem nowego RBRa dołożyłem nawet do niego siłownik i nie z jakiejś potrzeby a raczej dla ekspozycji :)

Paliłem kiedyś zwykłym śmieciuszkiem z Olsztyna przez 16 lat i nikt nawet nie wiedział ani nie mierzył w nim temp. powrotu, często na zasilaniu było 40 czy 45 stopni, to ile było na powrocie ?

Dałem go za darmo koledze u którego grzeje obecnie 9-ty rok i dalej nikt mu powrotu nie mierzy :)

Ciekawe rzeczy, nie? :)

A ile mam teraz na powrocie to kliknij sobie w link w mojej stopce i zobacz na wykresy, jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sraty, taty, tyle to jest prawie każdym opisie producenta :)

Jeśli ten ruszt żeliwny zawiśnie tam na stałe to nie wiem czy za 3 miesiące zimą cokolwiek z niego w kotle zostanie :)

Tam jest dodatkowy ruszt, a że niema go tam wcale :)

 

Hmm u mnie taki wisi od kilku sezonów i nijak się zużyć nie chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Karoka twój producent ani nie zaleca ani nie wymaga , i pdejście do tematu  to twoja sprawa ,ale założę się że kocioł masz zabezpieczony

 

U mnie nie ma żadnego zabezpieczenia powrotu i kocioł po 8 sezonach nadal działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnikowy, Enka Set 3.

 

Stara, kiepska konstrukcja z powrotem zimnej wody przy samej podłodze, ale producent nie wymagał ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.