Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to jak grzejesz CWU?

jest wpięte w obieg CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za "niedopisanie", ale myslałam ze kazdy tak ma,czyli- piec do grzania to CO i CWU. 

Ja mam tak : na zime mam jakos przełączane ,cos przy dmuchawie (jesli dobrze kojarze) , a na lato przestawiane z powrotem i wowczas załącza mi sie pompa cyrkulacyjna. Zauwazyłam ze jak mam na prace kotła ZIMA ,to włącza mi sie pompa CO, jesli mam na praca kotła LATO jest tylko pompa cyrkulacyjna. Jak mam na LATO ,to nie moge ustawic obnizenia temperatury, jak mam na ZIMA -wówczas jest to możliwe,ale tu mam zawsze wyzsza temperature od zadanej ,czyli: jak mam nastawiona temperature  50 stopni , a obnizenie (w danych godzinach) na 10 stopni ,to mam na obnizeniu tak 43,44 stopnie (czyli mi przebija) , a jak mam na LATO to mam ustawione "na stałe" (tak było) na 35 stopni i ani w gore ,ani w dół..

P.S Jesli zadaje "głupie" pytania , to prosze mi wybaczyc, ale ja naprawde nie wiedziałam,że mozna sobie samemu ustawic. Myslałam ze ustawienia fabryczne sa ok. A ostatnio jedna osoba stwierdziła (stwierdził) zebym sie nie wysilała, bo nie mam zielonego pojecia o ustawieniach i nie dam rady ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam narysowac. Bo ja mam tam tyle rur,ze koszmar. Jak mi fachowiec podłączał piec (a to były przeróbki) to mówił ze ,aby zamontowac czujnik na CWU to jeszcze wiecej bede miała przeróbek, a wode moge sobie grzac ,"odcinajac " CO na lato. (jesli go dobrze zrozumiałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-63605-0-80840100-1436369912_thumb.jpg

 

tyle co "objął" mój aparat, reszte instalacji dopisze:

 

 

po kolei 

wentylator

czujnik podajnika

czujnik CWU 

termostat pokojowy

podajnik

pompa cyrkulacyjna

pompa CWU

pompa CO  (puste,nie ma nic,pisze bo nie widac na zdjeciu)

Zasilanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz wiem wszystko. Jak juz wczesniej wspomniałam, wstawiając ten kocioł, było duzo przeróbek. Teraz jak sie okazało to zbiornik wyrównawczy nie jest podłączony do kotła, tylko do magistrali, tzn widze rurke , która jest podłaczona dodatkowo do obiegu CO. Tak mam zrobione :-(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz o zbiorniku wyrownawczym (ja tak na to mowie) jest post wyzej.

W ktoryms poscie Timon pisał, zebym zaobserwowała kiedy najwiecej mam niedopalonego wegla i zgorzeli : w czasie podtrzymania czy pracy kotła. A wiec zauwazyłam ze w czasie podnoszenia temperatury na kotle , kiedy to piec załącza sie czesciej ,niedopalony wegiel wpada do popielnika (wypychany przez nastepna "porcje" wegla).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musisz nadal obniżać parametr o którym pisałem ponieważ zbyt dużo węgla w każdym cyklu pracy trafia na palnik

możesz zatem śmiało zejść do poziomu 5-6% i powinno być dobrze tylko nie rób tego jednym ruchem ale stopniowo co 1-2%

 

wrzuć zdjęcia kotłowni i tego jak podłączone rurki i która do czego to będzie łatwiej ogarnąć. często słowa  najlepiej dobrane nie przekażą tego co dostrzeże nawet niewprawne oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz w instrukcji opisane

na cykl składa się czas podawania i wypalania dawki

podawanie ustalasz procentowo 

jak cykl trwa 100sek to podawanie węgla 10% będzie trwało 10sek

jak cykl będzie trwał 150sek to podawanie 15sek itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyglad" rur czyli, zeby zerknac co i jak jest podłączone ,to chyba nie da Wam nic, a to dlatego, ze one "wychodza" z punktu wyjscia ,a potem nic nie widac gdzie ktora idzie. Naprawde nie mam pojecia o co dokładnie chodzi, czyli o jaki "rzut zdjęcia"

Zauważyłam rowniez ze jak kocioł podaje wegiel ,to on usytuowany jest bardziej z tyłu na retordzie (chyba tak to sie nazywa). I tam, jak jest zwyzka wegla, to on spadnie. Nigdy z przodu. Teraz mam 7%podawania . Zobacze. 

Jeszcze pytanie. Jak zdazaja sie tylko takie zgorzele w popielniku ,ale juz bez wegla , to co najlepiej zrobic zeby je wyeliminowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotkę jak to na palniku wygląda podczas pracy kotła i jak wyglada popiół

możliwe że już za mocno przy takim nadmuchu zdjęta ilość opału i trzeba będzie zrobić oczko wyżej ale to po zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to klasyczny niedopał

dajesz to ponownie do zasobnika celem ponownego spalenia

należy jeszcze skrócić czas podawnia 

mozesz zrobić zdjęcie palnika i tego jak to się pali na nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.