Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Poprzez Bojler


kwarti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój instalator przekonał mnie do podłączenia części ogrzewania podłogowego a dokładnie podłogówki górnej łazienki przez bojler. Obieg jest następujący piec - pompa - bojler ? podłogówka wyjście ? podłogówka powrót i tutaj głowica termostatyczna - piec. Wykonawca przekonał mnie tym że latem grzejąc CWU będę miał też ciepłą podłogę i piec nie będzie się wygaszał. Powyższe rozwiązanie sprawia mi wiele problemów, gdyż piec na ekogroszek pali mi więcej niż zakładałem, nie mogę wyłączać bojlera np. na większość dnia z uwagi na podłogówkę która by się wychłodziła a jej ponowne załączenie sprawia wiele problemów gdyż układ jakby się zapowietrzał i wznowienie obiegu wymaga przykręcania zaworów przy bojlerze i takiej zabawy zaskoczy czy nie zaskoczy. No i wreszcie wydaje mi się ze w obiegu jest za ciepła woda, gdyż bojler mam ustawiony na 48 -50 stopni a głowica jest na powrocie.

W związku z powyższym mam pytanie: czy taki układ podłączenia jest prawidłowo skonstruowany, czy nie przegrzeje mi podłogówki lub jej w przyszłości nie uszkodzi.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca przekonał mnie tym że latem grzejąc CWU będę miał też ciepłą podłogę i piec nie będzie się wygaszał...... nie mogę wyłączać bojlera np. na większość dnia

 

Witaj!

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Ja rozwiązał bym z tym instalatorem kontakt.

Widzę, że nie jesteś zadowolony z tego rozwiązania, więc...

 

I jedno pytanie - czy potrzebne jest ogrzewanie łazienki w lecie?

 

Weź fachowca (innego), niech przebuduje instalację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój instalator przekonał mnie do podłączenia części ogrzewania podłogowego a dokładnie podłogówki górnej łazienki przez bojler. Obieg jest następujący piec - pompa - bojler ? podłogówka wyjście ? podłogówka powrót i tutaj głowica termostatyczna - piec. Wykonawca przekonał mnie tym że latem grzejąc CWU będę miał też ciepłą podłogę i piec nie będzie się wygaszał. Powyższe rozwiązanie sprawia mi wiele problemów, gdyż piec na ekogroszek pali mi więcej niż zakładałem, nie mogę wyłączać bojlera np. na większość dnia z uwagi na podłogówkę która by się wychłodziła a jej ponowne załączenie sprawia wiele problemów gdyż układ jakby się zapowietrzał i wznowienie obiegu wymaga przykręcania zaworów przy bojlerze i takiej zabawy zaskoczy czy nie zaskoczy. No i wreszcie wydaje mi się ze w obiegu jest za ciepła woda, gdyż bojler mam ustawiony na 48 -50 stopni a głowica jest na powrocie.

W związku z powyższym mam pytanie: czy taki układ podłączenia jest prawidłowo skonstruowany, czy nie przegrzeje mi podłogówki lub jej w przyszłości nie uszkodzi.

pozdr.

Witam!

 

Sam stosowałem taki układ, tylko zamiast podłogówki zasilałem grzejnik łazienkowy, tutaj takze polecił bym takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić ale z by-passem tak by można było puścić wodę bezpośrednio: zbiornik - kocioł omijając podłogę lub regulować przepływ.

Jak się coś robi to trzeba sobie zadać pytanie ile to sprawi kłopotu a dopiero później jakie z tego korzyści.

Ladkar: Podłączenie grzejnika łazienkowego - drabinki - suszarki na ręczniki, która ma być ciepła latem to nie to samo. Ile Grzejnik może oddać ciepła? Ile więcej kocioł spali? A ile by nagrzać latem całą podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.