Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler 50l Atlantic Cube w łazience i cieknący zawór bezp.


virtualcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem w/w bojlerów. Wizualnie bojlery ok, ładne kwadratowe, pasują do nowoczesnej łazienki problem tylko taki że cieknie z zaworów bezpieczeństwa. W serwisie kazali zamontować naczynie przeponowe lub wężyk z zaw.bezpiecz. i do kanalizy. Pytam się serwisanta jak on sobie wyobraża te swoje instalacje w nowoczesnej łazience. I tu brak odpowiedzi. Macie jakiś pomysł co zrobić?

Wymieniłem na nowe, najlepszej firmy, zamontowałem reduktor ciśnienia wody, nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczasz ciśnienie otwarcia zaworu przy grzaniu, więc cieknie. Nie ma to nic wspólnego z bojlerem. Serwisant miał rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chyba nigdy się nie nauczą, że do bojlera jest potrzebne naczynie przeponowe. Jak ZB przy grzaniu nie kapie to znaczy, że jest albo bardzo niskie ciśnienie w instalacji wodociągowej, albo ciśnienie się cofa do instalacji wodociągowej z braku lub przepuszczającego zaworu zwrotnego przy wodomierzu. Jak kapie ZB to dobry znak, że instalacja jest szczelna, ale brak jest naczynia przeponowego. 

Kazanie zamontowania wężyka do ZB, żeby odprowadzać wodę do kanalizacji jest śmieszne. ZB powinien zadziałać tylko w sytuacji nadzwyczajnej, ostatecznej jak np. pęknie przepona w naczyniu, czy padnie termostat w grzałce i zacznie grzać wodę do 87 stopni. Nie jest jego zadaniem w upuszczaniu ciśnienia przy normalnej pracy bojlera.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przypominam to jest bojler 50l, producent pokazuje zamontowane urządzenie bez żadnych cyrków w okół, mało tego opisuje "Bez widocznych podłączeń, jest łatwy i szybki w instalacji."

jak pisałem jest już reduktor

cube 2.png

cube.png

Gdybym na zdjęciu widział rury i naczynie przeponowe nie kupiłbym tego badziewia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwis rozkłada ręcę i ma to głęboko gdzieś, w sklepie dziwą się że serwis zaproponował naczynie przeponowe w łazience przy tak małym bojlerze, więc szczerze odradzam i przestrzegam przed zakupem bojlerów atlantic cube, zwykły Galmet (mam w kilku innych mieszkaniach obok) dają radę i nie ma żadnego, najmniejszego problemu.

Zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już będziesz przekładał - zajrzyj do środka. Zobacz gdzie jest chwyt ciepłej wody i dlaczego nie masz żadnej poduszki powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.