Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam serdecznie,mianowicie mam problem -chodzi zainstalowanie zaworu 3d-4d.

Wiecie jakbym mógł go sprubować zainstalować?

I kolejny problem,szukam rozwiązaniachodzi mi o ciepłą wode w lato,na rysunku widać,chodzi o to że kiedy piecyk włącze na tryb letni owszem będzie grzał wode ale też będzie grzał grzejniki grawitacyjnie,chciałbym zainstalować zawór 3d-4d ale slyszałem że zbiornik wyrównawczy musi mieć osobną rure,niestety mam problemy ponieważ u mnie zbiornik jest jakoś dziwnie wpięty.

Prosze Was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Oto rysunek który zrobiłemw paincie :(

 

http://w730.wrzuta.pl/obraz/49ij5na2Igm/bez_tytuluwwwfdsa

Edytowane przez marcin
Zmieniony tytuł tematu - proszę tak formułować tytuł aby wynikało z niego co jest tematem wątku.
Opublikowano (edytowane)

Jaki chcesz montować zawór i po co chcesz go montować? Chcesz się pochwalić przed innymi, chcesz go mieć - bo inni go mają, czy może przeczytałeś coś o zaworach 3d i 4d i teraz też chcesz mieć taki zawór? Te z pozoru błahe pytania są jednak istotne.

 

Jak próbować? Skontaktuj się z instalatorem i on już Tobie wytłumaczy, jaki zawór i ile będzie to kosztować.

 

Ciepła woda latem? Można wiadro na czarno pomalować i wystawić na działanie promieni słonecznych, to będzie najtaniej, a w Twoim przypadku proponowałbym wyłączenie na okres letni zasilania grzejników poprzez zakręcenie zaworów na rurach lub też przez zakręcenie zaworów przy grzejnikach.

 

Co do zbiornika przelewowego to masz rację, dobrze słyszałeś.

 

W temacie rysunku, to się jednak mylisz. NIC NA NIM NIE WIDAĆ!!! Proponuję podszkolenie się z obsługi Paint'a lub zrobienie rysunku na kartce, zrobienie zdjęcia zarysowanej kartki, umieszczenie zdjęcia (po wcześniejszej obróbce w programie, celem zmniejszenia rozdzielczości) w tym wątku.

 

To chyba tyle, jeżeli chodzi o Twoje problemy zilustrowane tym jakże pięknym dziełem współczesnego paintowego malarstwa technicznego.

Edytowane przez reaper
  • Nie zgadzam się 1
Opublikowano

Dziękuje za subtelną ironie.

Chciałbym mieć zawór:

1.żeby kontrolować ilość ciepłej wody idącej na grzejniki

2.chce dbać o kocioł ,żeby miał stałą wysoką temperature

3.bo to jest oszczędność?

Co do ciepłej wody i wiadra to niestety bardzo żałosny i nie na miejscu żart godny dziecka z przedszkola.Skręcenie zaworów nie wchodzi w gre ponieważ nie wszystkie grzejniki umnieje posiadają , a po 2 to po co piec ma grzać sporą ilość wody znajdującą sie w rurach przed grzejnikami?

Opublikowano

[Jeżeli chcesz chronić kocioł to wskazane będzie zamontowanie zaworu 4D (schematy podłączeń dostępne na forum). Zawór ten, wbrew temu co sądzisz nie służy do kontrolowania ilość ciepłej wody idącej na grzejniki. Od tego jest sterownik, który nastawia się w zależności od chwilowych potrzeb.

Nie napisałeś jaki kocioł użytkujesz i trochę trudno się odnieść do sposobu sterowania grzaniem C.W.U., ale tak w skrócie dwa sposoby:

 

1. Jeżeli twój kocioł nie posiada rozbudowanego sterowania, to przy montażu 4D polecałbym zamontowanie za nim (na zasilaniu do grzejników) zaworu kulowego. Zaworem tym będziesz w okresie letnim zamykał dopływ ciepłej wody do grzejników, a grzał jedynie C.W.U.

2. Jeżeli twój kocioł posiada dobre sterowanie, to zalecam włączenie w nim trybu letniego. Tryb ten wyłączy pompę/y C.O. a włączać będzie jedynie pompę C.W.U. w zależności od zapotrzebowania.

 

Co do żartów i ich poziomu, to taka osobista uwaga. Twojego żartu w postaci rysunku nic nie jest w stanie przebić.

Opublikowano

Więc tak ,piec to galmet 17kw z sterownikiem expert.(ma ten tryb lato/zima)

No to może opisze sytuacje, jeżeli włącze tryb lato owszem będzie chodziła tylko pompka od c.w.u ale wtedy woda będzie do grzejników szła grawitacyjnie, zbiornik wyrównawczy mam wpięty jakoś do instalacji gdzie nie mam dostępu(ten trójnik który rozdziela wode jest w ścianie).

O ile się nie myle nie może być żadnego zaworu blokującego dostęp kotła do zbiornika wyrównawczego.

I teraz w łaśnie szukam rozwiązania czy można to jakoś zrobić czy jedynym rozwiązaniem jest kucie i ciągnięcie nowej rury do zbiornika(tego chciałbym uniknąć)?

Opublikowano (edytowane)

Witam.

Majac tak wpiete naczynie wzbiorcze zakrecenie zaworu czy kulowego czy mieszajacego jesli bedzie przed naczyniem grozi wybuchem kotła.Naczynie powinno byc wpiete albo z kotla albo zaraz za kotłem nastepnie zasobnik Cwu z pompa Cwu dalej zawor np.4d za zaworem zespól pompa Co z zaworem róznicowym. Jesli nie chcesz zmieniac naczynia to skrecenie zaworu 4d np.na 2 znacznie spowolni grawitacje nie odcinajac dostepu wody do naczynia niestety w przypadku zagotowania wody w kotle takie otwarcie zaworu moze byc zbyt male do skutecznego schlodzenia kotla po awaryjnym wlaczeniu sie pompy Co. Najlepiej prawidłowo wpiac naczynie a do zaworu dokupic silownik i sterowanie z czujnikiem kotla wtedy jak na kotle wzrosnie temperatura sterowanie otwiera zawor a sterownik kotla wlacza pompe Co .

Edytowane przez Xawer

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.