Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Instalacji C.o.


Paweł26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciał bym przerobic-zmodernizować instalację C.O. aby ograniczyc teperature na grzejnikach z 56 zadanych na piecy na 40 st jednocześnie nie schodząc ponizej 45 st na powrocie

Obecnie mam 2 rozdzielne układy

1 podłogówka z zaworem mięszajacym własna pompka

2 instalacja ogrzewania sciennego do której podłaczony jezs zasobnik cwu

 

Znajomy proponuje załozenie mi zaworów termostatycznych na grzejnikach(ograniczzajace teperature do 40-45st) pomijajac piwnice oraz suszarki w łazienkach,jednak czy takie rozwiazanie nie spowoduje obnizenia tęperatury powrotu do pieca ponizej 45 st??-prawdopodobnie tak

 

Zamontowanie zaworu 4 drogowego mięszajacego -czy taki układ bedzie działą poprawnie bez pompki w przypadku braku zasilania

 

Przykładowy oprojekt pod zawór 4d mieszajacy

a2e7d867f3fc5944med.jpg

 

Obecnie wygląda to tak"

f7ac614965f31537med.jpg

 

Czy istnieje inne rozwiazanie które spełni ta sama funkcje jak zarór 4d a bedzie wymagało mniejszej przeróbki w kotłowni,np na zasilaniu i powrocie po jednym 3d oraz rurka łącaca je.

Jednocześnie instalacja w przypadku braku zasilania bedzie działąc na grawitacji.

np829058d7a7bd1865med.jpg

Na obecna chwilę musiał bym prawie całą instalacje co w kotłowni przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory termostatyczne tak należy zamontować, będą utrzymywały temperaturę w pomieszczeniu, obniża temperaturę powrotu

Zawór czterodrożny trudności z zapewnieniem grawitacji - szukaj na forum schematów, zabezpiecza przed zbyt niska temperaturą powrotu

Można zamontować zawór trójdrożny z dodatkowym niezależnym obiegiem kotłowym schematy na forum. Układ dla grawitacji zabezpiecza się zaworem grawitacyjnym (bajpas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można zamontować zawór trójdrożny z dodatkowym niezależnym obiegiem kotłowym schematy na forum.

 

Cos takiego?

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6093

Czy obieg kotłowy bedzie działał bez pompki na zasadzie grawitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisze co chcę osiagnąc poprzez zmiane

Cały układ ma działąc grawitacyjnie w przypadku braku zasilania

Interesuje mnie obnizenie temperatury wychodzacej z pieca np 60 do 40 st na grzejniki (tu zdały by egzamin głowice termostatycze o zwiekszonym przepływie pod ukłąd grawitacyjny)

Jednak gdy woda wejdzie w grzejniki przy 40 st i odda swoje ciepło powruci do pieca przy 30 stopniach.Jak ją ogrzac??

 

Zawór 4d,3d nie działaja na grawitacji wiec w domku zimno.

Sa jakis inne rozwiazania ??

 

Sasiad podczas ostatniej awari zasilania majac zawó 4 d dogrzewał dom piecykiem gazowym.

Ja chce tego uniknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mój schemat zamieszczony na formum. Dodac należy tylko zawór grawitacyjny na obejściu pompy obiegowej.

 

 

Tylko czy palac na piecy na 55 st w grzejniki wpuszczajac 45 st na powrocię uzyskam 45-50 st

Czy obieg kotłowy bedzie działać poprawnie bez pompki?

Co z zaworem mieszajacym 3d w przypadku braku pradu w układzie c.o.

Umieszczenie na zasilaniu tegoz ze obiegu zaworu róznicowego to jedno a sam mieszajacy 3D i grawitcyjny obieg to inna inszośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

Czy tak narysowany schemat jest poprawny w omawianej instalacji z udziałem grawitacji

 

 

2

Ze wzgledu na mała ilośc miejsca zastanawiam sie jak te układy wpiac w kocioł.

Który pierwszy a który ostatni patrzac od strony pieca na zasilaniu jak i powrocie

4 trójniki moga sie nie zmieścic(15 cm musi sostac na róznicówke

post-24887-0-97907800-1296139805_thumb.jpg

post-24887-0-20650000-1296139817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma zastosowany obieg krótkikotła w swojej instalacji?

Jaka pompke nalezy zastosowac,czytałem rózniez ze taki obieg mozna tłumic zaworem jednak wpływa to niekorzystnie na zywotniośc samej pompki.

 

Czy zawór trójdrozny 1 cal wystarczy do zaopatrzenia w wode 200 zeberek aluminiowych,czy go delikatnie przewymiarowac na 5/4 (dojscie ciepłej i chłodniejszej wody na wyjsciu redukcja na 1 cal pod pompkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa może obsługiwać wszystkie obwody grzewcze, byle tylko miała odpowiednią wydajność. W takim przypadku nie ma możliwości sterowania temperaturą c.w.u. Jeśli zachodzi taka konieczność to trzeba stosować zawór elektromagnetyczny, dwudrożny z siłownikiem, bezpośredniego działania , który odetnie podgrzew c.w.u. po osiągnięciu temperatury zadanej c.w.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa może obsługiwać wszystkie obwody grzewcze, byle tylko miała odpowiednią wydajność. W takim przypadku nie ma możliwości sterowania temperaturą c.w.u. Jeśli zachodzi taka konieczność to trzeba stosować zawór elektromagnetyczny, dwudrożny z siłownikiem, bezpośredniego działania , który odetnie podgrzew c.w.u. po osiągnięciu temperatury zadanej c.w.u.

Nie rozumie jeszcze jednego

W obiegu kotłowym stosuje zawór ograniczajacy przepływ-za pompa

Jednak co z sama pompa ,dajac pompe 25/40,ustawiajac ja na 1 biegu nadal mam nadmiar wydajności co prowadzi do szybkiego zurzycia wirnika pompy.

Coś przeoczyłem odnośnie samego układu kotłowego??

Edytowane przez Paweł26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.