Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

czopuch mam otwarty na max

 

wiater mam 55%, przy tym wiaterku mozna spokojnie polozyc reke na czopuch i na pewno nie parzy . Podobnie a nawet tak samo bylo przy wiaterku 23%

 

jak spadnie do 62st to wlacza sie w prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem duży wiatr nawet do 50 i mogę potwierdzić, że ogrzewalem komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze przy takim wiaterku i temp 65st zadanej jest czysciej w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopuch mam tak samo cieply czy dam 23% czy 55% wiatru

 

nalezy zwiekszyc temp zadana na 65 st

 

moja temp powrotu to od 53 do 58 st w zaleznosci jak dlugo piec stoi w podtrzym

 

jest czysciej w srodku, moze zuzycie ciut wieksze , tego nie mierzylem, widze ile ubywa w zasobniku, nie powiem co do 1 kg ile zuzywa

 

piec stoi w podtrzym okolo 50 min

 

czesciej dmucham co 10 min przez 25sek

 

podawanie 20 sek co 25 mi

 

praca 8 sek podawanie

przerwa 36 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki do 60 st

 

a histereze mam 3 st, nie wiem czy nie zmienic na 2st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu cos umarlo na forum

 

to jak z tym wiatrem ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do temp powrotu to powiem tak ze tez nad tym sie zastanawialem az wkoncu kupilem termometr i sam sprawdzilem u siebie.

 

Nie mam silownika ani regulatora pokojowego.

Mam zawor 4D ustawiony raz na cala zime.

Na kotle mam temp zadana 65st histereza 2 st ( temperatura dochodzi do 69st i spada do 60st)

 

Temp powrotu wody z instalacji do kotla wynosi (52-58st)

 

Defro twierdzi iz za niska temp powrotu wychladza kociol co powoduje osadzanie sie "sadzy w kotle"  . Pisze na kotle temp min zad 65st a temp min powrotu wody do kotla 55st. 

Kiedys mialem ustawiona temp zad 70st i dalej sie sadza osadzala "smola na sciankach kotla" 2 do 3 milimetrowa warstwa smoly przypominajaca obraz popekanej ziemi. Mozna ja z kotla skuwac albo przepalic mocnym ogniem bo inaczej sie tego nie da usunac.

 

Ten kociol zeby nie zarastal musi byc co 2 gora 3 min przedmuchiwany i tyle ale tez cieplo z niego wyrzucamy do komina i wazna rzecz to taka z jaka moca dmuchac w komin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś schemat podłączenia pieca do instaacji.....????

 

bo ja juz znowu zaczynam bzikować zima jeszcze sie nie zaczeła a moj piec szaleje

 

zasypałem go do pełna we wtorek wieczorem jako takich mrozów nie ma w nocy temp. spada do - 5 max a dzis zajrzalem do zasobnika a tam 1/3

 

nie wierze ze to przez to ze dom nie ocieplony ze duzo okien

 

mozna powiedziec ze piec chodzi caly czas,

 

czy zna ktoś doświadczonego instalatora=osobę zajmującą się instalacjami z okolic Żyrardów, Skierniewice, Sochaczew.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś schemat podłączenia pieca do instaacji.....????

 

bo ja juz znowu zaczynam bzikować zima jeszcze sie nie zaczeła a moj piec szaleje

 

zasypałem go do pełna we wtorek wieczorem jako takich mrozów nie ma w nocy temp. spada do - 5 max a dzis zajrzalem do zasobnika a tam 1/3

 

nie wierze ze to przez to ze dom nie ocieplony ze duzo okien

 

mozna powiedziec ze piec chodzi caly czas,

 

 

 

To ile Ci zjadł wagowo i jakiego opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ci tyle pociagnąć ile potrzebował, najwidoczniej musiał dobić strate. U mnie pare dni temu też wciągnał srednio na dobe 18 kg  bo było zimniej, a od paru dni może wciąga z 10-12 kg na dobe. Wciąga tyle ile potrzebuje na uzupełnienie strat. No chyba ze ci gdzieś ciepło indziej ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalekDDU25 .

 

Przez dwa ostatnie sezony kociołek ustawiałem na różne sposoby.

 

A i tak zarasta dalej sadzą.

 

Fakt że po ustawieniu zadanej (teraz mam na 70 stopni ) i dmuchawie na 50% jest trochę lepiej ale szału nie ma.

 

A dmuchanie w podtrzymaniu co 2-3 min nie ma sensu bo wychładza kociołek i wzrasta w spalanie a efektu aż tak zadowalającego nie ma.

 

Potwierdzam też fakt że im więcej piec pracuje tym bardziej zasyfia go w środku.

 

Ja mam starą chałupę średnio ocieploną i piecyk wciąga :

 

Przy +10 : 12-15kg , 0: 23-26kg , a przy minusach(-5 , -10)  to ponad 35kg i w górę.

 

Jak ktoś ma nowy domek dobrze ocieplony i nowoczesną instalację na cienkich rurkach to taki piecyk bedzie mniej się zasyfiał bo bedzie mniej pracował i mniej spalał.

 

Kolega ma właśnie nowe budownictwo w podobnym metrażu jak moje i piecyk DDU 15 kW i czyści piecyk co 3 tygodnie.

A spala w minusach(-5 , -10 ) niecały worek 25 kg groszku.

 

A mój w tym samym czasie po tygodniu jest tak zawalony jak jego po 3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś nie do końca sie chyba zgodzę z tobą ze im wiecej stoi tym mniej zasyfia, bo zobacz jak jest w podtrzymaniu to kopci właśnie, i wtedy jest masa pyłu z niedopalonym węglem, który po przejściu przez ruszt wodny powoduje wychłodzenie i przyklejanie sie do scianek wymiennika, 

 

Ja mam nowy dom w miarę ocieplony nowa instalacja i też zarasta raz szybciej raz wolniej, tak ze z tego sie nie wyleczymy, trza czyścić???

 

U was też jak jest w podtrzymanie widać dymienie po otwarciu drzwiczek?? 

 

Ja jeszcze przymierzam sie do testu sterownika SPP Bolecki. który może w jakiejś części rozwiązać problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak czy ten sterownik spp ma może pid. Zastanawiam się czy gdyby kocioł pracował z pidem to może by to poprawiło sytuacje. Jak myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak prowadzić kocioł z pidem i czy rynna wogóle nadaje się do  pracy ciągłej. Na jakiej zasadzie dostaje się go na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.