Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej wstawiam tabelke z zasypem i ilością spalonego opału. Tabelka utworzona po wymianie kotła na eko. Czy dużo wychodzi czy mało ocencie sami , mi wydaje się że całkiem nieżle. Ogrzewam ok 160 m2 140l cwu. Komentarze mile widziane.

Spalanie ekogroszku 2014r.2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pale wesołą z bartexu, Ustawienia kotła jakie mam to 

podawanie 6 s

przerwa 60 s

went 28%

podtrzymanie 15 s

przerwa 20 min

went 10 s co 20 min i 20 s,

Popiół nie jest może idealny ale na rynnie ciężko chyba będzie osiągnąć taki jak z papierosa.

Posiadam też pogodówke i sterownik pokojowy, oraz siłownik zaworu 4 d, 

Nie mam podłogówki, same grzejniki plus głowice termostatyczne

Temperatura w domu 22,5 s przez całą dobe.

kocioł teraz do zadanej 65 stopni dochodzi srednio w 30-45 min, stoi w podtrzymaniu ok 30-40 min.

Jak ktoś ma pytania to chetnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tempertura powrotu to 50,45.40 w zaleznosci jak sie siownik na zaworze otworzy.Ogolnie zawor jest otwarty mniej wiecej w polowie.Chyba ze sie cykl pompy co sie zalaczy to otwiera go wtedy znacznie wiecej.

Jesli ktos pali wesola ustawienia fortisa sa dobre.Ja mam podobne i takie juz zostana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wam trzyma 30minut, to macie nowa czy stara instalacje? Dom ocieplony albo nieocieplony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok budowy 2006, wprowadziłem się w 2007, dom ocieplony 25 porotherm i 10 cm styro, dach wełna 25 cm, podłoga na gruncie 15 cm styro. instalacja miedziana, same grzejniki. Srednio trzyma 30-40 min , ale to też zależy jak korzystam z cwu bo czasami trzyma po 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzyma okolo 35 -40 min.

 

Balzak zuywales juz sterownika z pidem? bo cos kiedys wspominales ze masz zamiar poprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ta temp powrotu. Ja mam ustawione teraz 65 st zadana a temp powrotu waha sie od 51 do 56st.

 

Jak to jest ze inni pala np z temp zadana 55st to wtedy jaka maja temp powrotu? nie jest za niska? 

 

Skoro producent kotlow pisze ze temp min zad to 65st a powrotu 55 st i ze niby wtedy scianki kotla sie nie brudza sadza czy smola, jak to jest?

 

Moze w koncu ktos wyjasni z jaka temp zad palic? I tak zawsze ktos doczepi sie jakim weglem palisz a przeciez palilem i drozszym i tanszym eko i nawet mialem i wyniki byly bardzo podobne, wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta temp powrotu to jakas sciema .Umnie przy zaworze 4dr i kiedy ogrzewam tylko pietro ok60 70 m2 temp powrotu zadko ma 55 st PIEC 15 KW 60 70 m2 to powrot powiniem byc naprawde goracy.Wiec ja bym sie zabardzo tym nie przejmowal.A temp powrotu a zasmolenie kota watpie ze ma to cos ze soba wspolnego.A ze ludzie maja rozne zadane 50 55 to napewno z oszczednosci .Nie kazdy ma tez  silownik z czujnikami do monitorowania temperatur zasilania i powrotu U mnie jakbym ustawil ochrone powrotu na 55 st i zawor by tego powrotu pilnowal nie nagrzal bym wogole domu .A kociol mam niby przewymiarowany przy moim ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzic jaki kupic silownik do  zaworu 4D i regulator pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik najlepiej takiej samej firmy co zawór, nie będzie wtedy problemu z podłączeniem, a sterownik pokojowy to zależy ile chcesz wydać , ja mam spk lux defro i jestem zadowolony, ale dziś już wiem że można było zaoszczędzić 300 zł i kupić tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez myslalem o spk lux i tak narazie pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak co złego jest w regulatorze? Ja mam zmontowany i  jestem zadowolony. Kocioł pracuje swoim trybem i pokojówka swoim trybem. Tak to bym się ugotowł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze.

Dzisiaj postanowiłem sie dołączyc do waszych rozważań na temat  "ogrzewania" naszych domów.

Na początek kilka informacji:

-Piec Defro Duo Uni 25kw

-Dom: nowy, powierzchnia: 198m (wraz z garażem ),ceramika+ ocieplenie styropian 10cm, skosy też ocieplone.

- grzejniki bez termostatów

- zawór 4 drożny

 

Mojeustawienia kotła:

co 59 stponki

cwu 43 stopnie

czas podawania 9s

przerwa podawania 62 s

nadmuch: 40%, wentylator zasłonięty w połowie ( jakieś 2 cm prześwitu)

praca podtrzymania 13s co 40 minut

wentylator  w podtrzymaniu 17s co 15 minut

histeryza kotła 3 stopnie

histeryza cwu 4 stopnie.

 

Ekogoszek workowany, suchy, 26 kJ, producent: Katowicki Wegiel, zakład przeróbczy " Juliusz" z Sosnowca

 

Prośba do szanownych uzytkownkiów oczywiście odnosnie ustawień.

Piec wciąga w ciągu doby srednio worek 25kg. Oczywiscie moim zdaniem troche za duzo spieków i niedopaleń

Zawór 4 drożny mam ustawiony w "połowie" - tak reguluje temperature w domu ( nie mam termostatów na grzejnikach.)

Jest szansa waszym zdaniem aby zmniejszyć i polepszyc spalany ekogroszek.?

Z góry dziękuje zapomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak z tego co pamietam to juz jakis czas temu kilka slow padlo na temat wlasnie sterownika pokojowego ( zalancza /wylancza pompe CO cos w tym stylu ) chyba Auraton jak sie nie myle i miales dobre zdanie na temat wlasnie tych regulatorow pokojowych. Plus to ze oszczednosc na eko jest wieksza niz bez regulatora. A teraz mowisz kiedy sie z tych reg wyleczymy :)

 

do ROBERT 1883. Powiem tak ze mam dom 150 m2 i piec DDU25kw taki jak ty. Moje ustawienia pieca:

 

temp zad pieca 65 st

temp zad cwu 41 st

podawanie 8 sek

przerwa 52 sek

wiater 30%

podtrzym praca 20 sek

przerwa 30 min

 

went w podtrzym praca 25sek

przerwa 31 min

 

hist kotla 2 st

hist cwu 3 st

 

pale retopalem i zuzywam okolo 17kg na dobe, nie liczylem dokladnie.

 

 

zmien czas podawania do 8sek i reguluj przerwa miedzy 51 a 55 sek

zmien hist kotla na 2 st

co do nadmuchu ustaw miedzy 23 a 30%  czopuch zostaw na max otwarty

 

ile ci pies wytrzyma w podtrzymaniu i jak dlugo pracuje do temp zadanej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem regulatory Auraton są ok pracują dobrze tylko system palenia z regulatorem mi się nie podoba. I dlatego od 2 sezonów nie używam regulatora. 1 sezon paliłem z regulatorem. I póki co nie wrócę do tego. Ale każdy ma inne zdanie. Dla mnie liczy się komfort w domu a nie spalenie kilka kg mnie ekogroszku. I dzięki temu że zrezygnowałem z regulatora osiągnąłem komfort. Ale każdy musi sobie dobrać to co mu pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

WalekDDU25

Wczoraj sprawdzałem  i wyglądało to tak:

Zadana temperatura była 58 stopni

Spadła do 55 stopni po 26 minutach i dochodził piec do 58 stopni 23 minuty (zaznaczam jednak że w momencie spadku do 55 stopni po włączeniu -  temperatura spadła jeszcze 6 stopni do 49 stopni)

Czopuch mam otwarty na maksa, a co z wentylatorem i tą jego zasuwą, mam go przysłonietego do połowy - zmienić tutaj też coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak ty w swoim sterowniku chyba nie mogłeś ustawić czsu pracy pompy i dlatego zrezygnowałeś czy przyczyna była inna. Ja mam w swoim sterowniku ustawiony cykl pracy pompy i osiągam komfort cieplmy w całym domu , oprócz jednego pokoju od strony północnej ale jest to pokój gościnny , więc mało używany. Ja akurat jestem zadowolony ze sterownika pokojowego choć dziś wybrał bym tańszy a nie defro, wszystkie pracują na takiej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uzytkownicy!!

Pozmieniałem trochę ustawienia:

Hist. co 2 stopnie

Hist. cwu 3 stopnie

Podawanie 8s co 55 s

nadmuch 35%

podtrzymanie: 13s co 40 minut

wentylator w podtrzymaniu 17s co 15 minut

 

"Czopuch" do komina otwarty na Maxa.

Wentylator przysłonięty w połowie.

 

Co do pracy z tymi ustawieniami, Kocioł zachowuje się nastepująco:

Piec jest w " stanie uspienia" średnio 25 minut,

Piec dochodzi do temperatury zadanej średnio w 25 minut.

(Zazanaczam iż hist. co to 2 stopnie, piec zaczyna pracę w temp 57 stopni PO CZYM TEMPERATURA  spada aż do 50 stopni i dopiero od tej temperatury pracuje do 59 stopni  i tak jak pisałem trwa to AŻ 25 MINUT.)

Zastanawiam się więc:

1) dlaczego piec sie wychładza aż do 50 stopni

2) czy temperature nie rośnie zbyt wolno

3) no i czy piec " w stanie uspienia" nie jest zbyt krótko.

 

PROSZE O WASZE SUGESTIĘ.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.