Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do Defro - dział techniczny powiedział że:

 

można wymienić palnik z rynnowego na retorte bo cały środek pieca jest identyczny jak model DUO . Wszystkie otwory i rozstaw pasują.

 

Dokupić trzeba palnik retortowy w cenie 1100 zł i ślimak bo jest dłuższy za 399 zł

 

Reszta gratów zostaje : rura podajnika , motoreduktor , wentylator i sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO SZYMKA 30

 

Z MOICH WIELOGODZINNYCH OBSERWACJI PIECA WYNIKA ZE SADZA POJAWIA SIE KIEDY PLOMIENIE ZACZYNAJA DOTYKAC RUREK KIEDY ZACZYNA SIE ROZPALAC JAK PIEC PRZECHODZI W PODTRZYMANIA DO PRACY SPALINY SA CZYSCIUTKIE DO MOMENTU DOCHODZENIA PLOMIENIA DO RUSZTU WODNEGO JA MAM U SIEBIE RYNNE MYSLE ZE GDYBY NIE TE RUSZTY WODNE SADZY BYLO BY 10 RAZY MNIEJ I PROBLEMU BY NIE BYLO

JESLI SZUKASZ PIECA DEFRO TO DOBRY WYBOR OBOJETNIE CZY Z RYNNA CZY RETORTA ALE WYBIERZ RACZEJ BEZ STALEGO RUSZTU WODNEGO BEDIESZ MIAL MNIEJ CZYSZCZENIA

 

NAJCZESCIEJ I TAK BEDZIESZ PEWNIE PALIL GROSZKIEM A JAK BEDZIESZ CHCIAL PUSCIC TROCHE DREWNA ZALOZYSZ RUSZT AWARYJNY I TYLE

 

A BALZAK

PALILEM Z ZASLEPIONYMI DYSZAMI ALE KROTKO POWIEM CE ZE NIE DOPALALO GROSZKU NA GORZE I SRODKU RYNNY MUSIALEM MOCNO ZJECHAC Z CZASEM PODAWANIA MYSLE ZE LEPSZA DROGA TO ZALOZYC COS TAKIEGO ZEBY PLOMIENIE DO TYCH RUSZTOW NIE DOCHODZILY TYLKO CO?? JAKIES CEGLY SZAMOTKI COS TAKIEGO MYSLE ZETO BEDZIE NAJLEPSZE ROZWIAZANI

 

OBNIZYLEM DEFLEKTOR NAD SAMA RYNNE TO PLOMIEN COFAL SIE DO TEJ WNEKI NAD RYNIENKA

 

WCZORAJ WIECZOREM DEFLEKTOR WROCIL NA SWOJE MIEJSCE A USTWIENIA ZROBILEM TAKIE

PODAWANIE 6 S

PRZERWA 35 S

WENTYLATOR 15 %

GROSZEK SIE DOPALA POPIOL WYGLADA NAWET LEPIEJ NIZ PRZY POPRZEDNICH USTAWIENIACH

ZOBACZYMY JAK BEDZIE WYMIENNIK W SOBOTE PO TYGODNIU WYGLADAL

JESZCE TYLKO ZATRZYMAC PLOMIENIE PRZED RURAMI ALE NIE MAM POMYSLU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Defro - dział techniczny powiedział że:

 

można wymienić palnik z rynnowego na retorte bo cały środek pieca jest identyczny jak model DUO . Wszystkie otwory i rozstaw pasują.

 

Dokupić trzeba palnik retortowy w cenie 1100 zł i ślimak bo jest dłuższy za 399 zł

 

Reszta gratów zostaje : rura podajnika , motoreduktor , wentylator i sterownik .

Klasyczne: Zamienił stryjek siekierkę na kijek

 

Ludzie, nie dajcie się nabijać w butelkę, zyska na tym tylko i wyłączne producent.

Rynna nie jest gorsza od retorty.

Być może jest wadliwie wykonana, to niech producent za darmo naprawia, jak jest bez wad to po co się cofać w rozwoju?

 

Pozdrawiam i trochę rozwagi życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałem .

 

To potwierdził to o czym wszyscy juz wiemy .

 

Powodem są ruszta wodne które schładzają temperature ognia i zaczyna sie dymić okapcając cały piec w środku.

 

Druga sprawa to że blokują ogień i nie może swobodnie przechodzić do góry.

 

Dlatego może warto ustawić temperaturę minimalną zalecaną przez Defro na 65C?

Ja taką mam ustawioną (teperatura kotła), na zaworze 4D narazie zasilenie C.O. mam ustawione na 35C z uwagi na to, że nie mieszkam a chcę dogrzewać dom.

Z tego co zauważyłem u mnie sadza obrasta boki kotła, gdzie temperatura jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da sie tak łatwo naprawić tego bubla.

Musiałbyś podnieść temperaturę wody powyżej 400C.

Tak, tyle powinien producent zalecić :lol:

 

Zauważasz ten nonsens?

Rozumiem, że chodzi Ci o temp. spalania sadzy?

 

Cytat z Wikipedii...

Sadza w istocie powstaje w wyniku nie tyle spalania ile pirolizy paliw, która towarzyszy procesowi spalania. W przypadku spalania z występowaniem płomienia sadza zaczyna formować się w najbardziej gorącej części płomienia (zwykle białej lub niebieskiej), gdzie występuje wysoka temperatura i deficyt tlenu. W takich warunkach paliwa organiczne ulegają rozkładowi do krótkich, prostych lub cyklicznych węglowodorów nienasyconych (np: acetylenu czy cyklobutadienu), odpowiednich karborodników oraz gazowego wodoru. Powstające karborodniki i nienasycone węglowodory rekombinują szybko z sobą na skutek czego powstają struktury quasipolimeryczne, które następnie zbijają się w struktury sferyczne, w których zaokludowany jest wodór.

W kolejnym etapie, po opuszczeniu najbardziej gorącej strefy płomienia, ze struktur sferycznych uwalnia się wodór na skutek procesu dyfuzji i jednocześnie świeżo utworzone struktury sferyczne zbijają się w stałe kłębki i łańcuchy. Proces ten ma miejsce w tej części płomienia, która ma barwę jasnożółtą. Typowa temperatura formowania się sadzy to ok. 1400 °C. Jeśli gorąca strefa płomienia jest wystarczająco duża i zawiera wystarczająco dużo tlenu to wówczas pierwotne struktury sferyczne zamiast ulec zbiciu w sadzę ulegają procesowi utleniania i płomień nie generuje sadzy[2].

 

Czyli jak by nie patrzeć, płomień tak czy siak będzie dotykał rusztu i sadza będzie się wytrącała.

 

EDIT:

Chyba żeby płomień wzbudzić ponad ruszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do znajomego który ma piec Defro Duo 15 kW z retortą i co sie okazało :

 

Po tygodniu juz jest sporo sadzy a po 2 tygodniach ruszta wodne sa tak zapchane że ogień sie przez nie nie przeciska.

 

Kupił go we wrześniu i nic nie wiedział o problemie sadzy :P po miesiącu palenia bez czyszczenia piec nie mógł mu osiagnąć więcej jak 45 stopni.

 

Wezwał serwis i jak otworzyli dzwiczki górne to sie przerazili że tyle tam tego syfu jest :huh:

 

Serwisant kazał mu wyczyścić wszystko i jak rozpalili kociołek od nowa to szybko dobił do zadanej .

 

Czyli co tydziń góra co dwa trza bawic się w zagrnianie sadzy i syfu ze ścianek i półek :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może z tym rusztem wodnym w DDU jest problem tylko z czyszczeniem, ale mimo tego jeśli to jest czyste to jednak skuteczność tego kotła dzięki właśnie rusztom wodnym jest wyższa - dobrze myslę? to jak często trzeba czysśći ten kocioł? z tego co widzę to czyszczenie chyba jest doscyć łątwe dobry dostęp, a np w defro eko uni już trzeba rozbierać...... nie myślałem że podjęcie decyzji o kupnie kotła jest tak trudne... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było wyciać rury od rusztu wodnego i zaspawać dziury po nich zostawione.

 

Zostawic jedną rurę po przeciwnej stronie rynny tak aby nie zakłucić przepływu wody wewnatrz wymiennika.

 

A deflektor na łańcuchu powiesić wtedy na dobranej wysokości i nad samym palnikiem.

 

Czytałem że jest to do zrobienia .

 

Po przeróbce był by to model Defro komfort eko z poziomymi półkami wymiennika gdzie raz na jakiś czas wystarczy zganąć pył z wyczystek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałem .

 

To potwierdził to o czym wszyscy juz wiemy .

 

Powodem są ruszta wodne które schładzają temperature ognia i zaczyna sie dymić okapcając cały piec w środku.

 

Druga sprawa to że blokują ogień i nie może swobodnie przechodzić do góry.

 

Czyli generalnie wszyscy zostaliśmy zrobieni w trąbe i to jeszcze nas sporo kosztowało, I oni nie liczą nic z tym robić tylko dalej te buble będą produkować. Oni sprzdali a my sie martwimy i skrobiemy sadzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyszczenie jest w miare proste.W zaleznosci od wegla u mnie raz w tygodniu musze czyscic kociol.Jesli ci to nie bedzie przeszkadzalo to reszta pieca jak najbardziej pracuje dobrze. A czy sprawnosc jest wieksza mysle ze tak.Plomienie bezposrednio obejmuja rurki w ktorych jest woda i dzieki temu raczej szybciej sie rozgrzewa ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś na duzy gra, no bo mój sąsiad ma Kociołek Defro Eko Duo, czyli palnik retortowy z rusztem wodnym, pali ekogroszkiem firmy nie znanej chyba jakiś ruski po ok 700 zł za tone, Ale dziwi mnie to ze jak zaglądam czasem u niego do kociołka to nie widze takiej sadzy jak u siebie, pytam sie jego czy mu zarasta mówi ze nie, ale czasem coś przeczyści, i faktycznie kociołek w srodku wygląda fajnie.

 

Czyli jak to sobie wytłumaczyć?? Retorta lepiej spala mniej dymi czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, jeśli to jest czyste to jednak skuteczność tego kotła dzięki właśnie rusztom wodnym jest wyższa - dobrze myslę?

 

Myślisz tak, jak przekazał Ci to producent w folderze reklamowym. Czyli według producenta myślisz prawidłowo.

 

ps.

Poczytaj http://zawijan.wordp...ny-tak-czy-nie/ i nie tylko tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie wszyscy zostaliśmy zrobieni w trąbe i to jeszcze nas sporo kosztowało, I oni nie liczą nic z tym robić tylko dalej te buble będą produkować. Oni sprzdali a my sie martwimy i skrobiemy sadzę

Tak to jest jak się kupiło skrzyżowanie taczek z betoniarką

 

Męczyć się dalej, psioczyć a następnie po n latach kupić inny kocioł.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor to według ciebie ktory kociołek jest naj naj naj bez żadnej wady, same tylko zalety???

Nie ma kotła naj, naj naj we wszystkich kryteriach taki kocioł nie istnieje ale są kotły które mają mniej wad i łatwiej jest te wady użytkownikowi przełknąć.

Wytwarzanie sadzy podczas spalania jest wadą nie do przełknięcia zagraża to pożarem sadzy oraz w wyniku niepełnego spalania ew produkcją tlenku węgla co grozi zatruciem użytkowników.

 

Mógłby sobie producent jeden czy drugi wejśc - nawet anonimowo - na te strony i poczytać co ludzi wkurza i następnego roku wypuścić model bez ruszt wodnych, z innym doprowadzeniem powietrza , z innym palnikiem itd.

 

A tak nić nie robią w tym temacie .

Zobaczcie kolega Przemek swoje kociołki ulepsza i ciągle zbiera inf na ich temat aby coś na lepsze zmienić, usprawnić a przecież to prod. jednostkowa prawie nie opłacalna, ale dobra i ciągle poprawiana.

mam nadzieję że Przemysław się nie zepsuje ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o temp. spalania sadzy?

 

Cytat z Wikipedii...

Jakby mi chodziło o temp. spalania sadzy, to bym napisał 1400.

Ale cieszy fakt, że włączyłeś myślenie w tej sprawie i sam zrozumiałeś jakim bezsensem jest podniesienie temp. do 65 w celu wyeliminowania sadzy.

Troszkę wikipedii i juz producent nas nie weźmie na plewy, brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak zyjesz?

 

 

Pytanko mam czy dmuchawa ustawiona na 35% Lub 30% nie jest za niska? Wydaje mi sie ze lepiej jak jest 35% gdyz opal podawany przez 15s z przerwa 52 sek nie spali sie tak szybko na poczatku rynny tylko bedzie go powoli pchalo do przodu i spali sie dopiero na koncu rynny i zapelni sie rynna w 3/4. Kurcze nie wiem jak ustawic klapke na wentylatorze mam 2cm otwarta teraz.

 

Napiszcie co do potrzymania i went w podttrzymaniu jak ustawic? Czy czesciej przedmuchiwac przez krotki czas?

 

Do kolegi wyzej kilka postow kod serwisowy 5162 nie dziala

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod serwisowy 5162 dziala pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.