Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

No ten kod co podal BALZAK u mnie tez dziala.Ale nic co moglo by pomoc w pracy kotla tam nie znalazlem.A Cykl pompy co jest ustawieniach instalatora.Wlaczylem ten cykl ale nie zauwazylem zeby wlaczalo pompy wedlug ustawionych czasow.

 

Ale zapowiadaja ochlodzenie to zobaczymy jak to przy mrozach wszystko dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten kod co podal BALZAK u mnie tez dziala.Ale nic co moglo by pomoc w pracy kotla tam nie znalazlem.A Cykl pompy co jest ustawieniach instalatora.Wlaczylem ten cykl ale nie zauwazylem zeby wlaczalo pompy wedlug ustawionych czasow.

 

Ale zapowiadaja ochlodzenie to zobaczymy jak to przy mrozach wszystko dziala

To musi działać.chyba,że cos nie tak powłączałeś.Jak będe miał chwile czasu to dokładnie zobacze gdzie i jak mam to ustawione.U mnie w łazience też szału nie ma bo akurat jest na "winklu budynku" i ma dość sporawe okno,grzeje podłogówka i drabinka.Podmieszanie te czyli ten cykl pracy powoduje,że podłoga jest letniawa i przyjemnie gołą stopa po niej stąpać ale nie powiem,że w łazience cieplej niż gdzie indziej.Taki urok podłogówki na jednym obiegu z wpiętym regulatorem pokojowym :) Kod który podał balzak pasuje chyba wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by bylo jak by udalo sie puszczac ta wode co jakis czas.Umnie jak sie podlogowka na parterze rano nagrzeje to pompy sa rozlaczone do konca dniaI i dop nastepnego dnia rano znowu sie nagrzewa bo temp na pokojowce spadnie przez noc .Na dzien dzisiejszy na gorze jest ok,Tylko jak beda duze mrozy ciekawe,Podlogowka wiadomo ze stygnie dlugo.A grzejniki na gorze szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to różne, szukaj oznaczeń na wentylatorze, u mnie była naklejka z modelem WPA 120

Właśnie szukałem na wentylatorze ale nie mam żadnego oznaczenia i zastanawiam sie jak to można sprawdzić (ładnie pomalowany i to wszystko:P tyle moge powiedzieć o wentylatorze)? i co sie stanie jak ustawie inny wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeden zawor 4 drogowy Z niego jest wyjscie na grzejniki i podlogowke.A sterowanie to regulator pokojowy salus.Jak sie nagrzeje podloga pokojowka odlacza pompy zamyka silownik na zaworze 4 d i cieplo juz wogole na dom nie idzie.Dlatego interesuje mnie ta opcja podmieszamia W menu na piecu jest taka opcja obnizenie pokojowki.Jak ustawie na niej -10 stopni to silownik puszcza na grzejniki ciepla wode.Jej temperature moge ustawic.Ciepla woda wtedy grawitacyjnie rozchodzi sie po grzejnikach u gory Sa lekko cieple ale niestety bez pompki drabinka wlazience sie nie nagrzeje Pytanie jak zagonic do pracy pompe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by bylo jak by udalo sie puszczac ta wode co jakis czas.Umnie jak sie podlogowka na parterze rano nagrzeje to pompy sa rozlaczone do konca dniaI i dop nastepnego dnia rano znowu sie nagrzewa bo temp na pokojowce spadnie przez noc .Na dzien dzisiejszy na gorze jest ok,Tylko jak beda duze mrozy ciekawe,Podlogowka wiadomo ze stygnie dlugo.A grzejniki na gorze szybciej

Z tymi ustawieniami to masz rację.Znajduja się one w menu instalatora ,dalej-> regulator pokojowy -> cykl pompy i czas przerwy. Sprawdzałes tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik od podlogowki jest salonie na dole.Caly dol jest podlogowce wiec z parterem nie ma problemu.

 

A LUCK

 

no ustawialem wlasnie w tym menu instalotora jak napisales ten czas pracy i przerwy pompy ale pracowac to sie jej nie chce heehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi....żeby działał "cykl pompy CO" należy w menu serwisowym wyłączyć (albo włączyć) pokojówkę CO. Też z tym walczyłem.

 

Musi ruszyć...........

 

 

Panowie a co z zaślepieniem otworów pod rogi powietrza wtórnego? Robił to już ktoś czy wszyscy porozchylali?

Męczy mnie ten temat;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec DDU z sierpnia tego roku i też mam krótkie przyciete rogi. Dzwonilem do Defro jak tylko dostałem piec z pytaniem: dlaczego te rogi sa przyciete ? Jak rok wczesniejsze modele miał dlugie rogi wchodzace do rynny.

 

Dostałem odpowiedź: ze zmienili konstrukcje pieca i teraz takie sa krotkie zeby lepiej wegiel sie dopalał.

 

Teraz na stronie defro jak przyjrzycie sie przekrojom piecow z rynna ro zauwarzycie ze teraz rogi sa uciete zaraz za pierwszym ich kolankiem zgieciem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem na wentylatorze ale nie mam żadnego oznaczenia i zastanawiam sie jak to można sprawdzić (ładnie pomalowany i to wszystko:P tyle moge powiedzieć o wentylatorze)? i co sie stanie jak ustawie inny wentylator?

te wentylatory roznia sie moca, co za tym idzie wydatkiem powietrza, prawdopodobnie sterownik inaczej nimi steruje, z tego co mi sie wydaje to wpa117 jest w piecu 15kw, a wpa120 w 25 kw

 

tak napisal kolega z forum w innym poscie

Witam.

 

Miałem podobny problem z piecem defro duo i po kilkukrotnych telefonach do defro i wizycie serwisanta okazało się ze sterownik pieca miał ustawiony inny wentylator niż ten zamontowany na piecu ( ustawiony był WPA 120 a na piecu jest zainstalowany WPA 117) - opcja dostępna z menu serwisowego po wpisaniu magicznego kodu.

Jak sprawdzić ? U mnie wentylator podnosił klapkę nadmuchu dopiero przy ustawieniu 60% - teraz podnosi klapke przy 30% . ( taka klapka przy wentylatorze z dwoma nakrętkami - sprawdzałem na ustawienich recznych krecąc mocą wentylatora). Tak wiec wentylator nie miał niskich obrotów.

Teraz działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Dzwonilem do Defro jak tylko dostałem piec z pytaniem: dlaczego te rogi sa przyciete ? Jak rok wczesniejsze modele miał dlugie rogi wchodzace do rynny.

Dostałem odpowiedź: ze zmienili konstrukcje pieca i teraz takie sa krotkie zeby lepiej wegiel sie dopalał. ,,,,

 

To poczekajcie jeszcze rok, a okaże się, że ROGI są zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku powitam wszystkich.

Narazie anonimowo obserwowałem forum, zwłaszcza ten temat - nosiłem się z zamiarem kupna kotła. Nabyliśmy dom i z zamiarem modernizacji kotłowni (jak i kawałka przestrzeni życiowej) szukałem czegoś. Wybór padł na Defro Duo Uni (powierzchnia około 150m2 do tego bedą 2 podłogówki i cwu stąd wybór padł na 25kW a nie 15kW - po prostu myślę, że mógłby nie wyrabiać).

Trochę musiałem poczekać na kocioł, w końcu jakiś czas temu dotarł, okazało się jednak że nie ma w nim rogów. Napisałem do Defro. Dostałem odpowiedź, że rogi zostaną dosłane.

Kiedy przyszła paczka, otworzyłem ją i co zobaczyłem? Dwa krótkie rogi - wyglądają tak jakby jeden duży przecięli na pół.

Wysłałem ponownie zapytanie ale narazie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi,Ja mam dom nowy o powierzchni 168 m2 uzytkowej a po podłodze obliczane mam 179m2. W tym 3 podłogówki, 11 grzejników oraz bojler 210 litrów bez podwójnego płaszcza.Mój kocioł to DEFRO DUO UNI 15 kW i gdybym mógł zamienić ten który mam na taki który ma jakies 12-13 kW to zrobił bym to dzis,albo wczoraj. Jak kocioł jeszcze nie został podłączony to przemyśl i poczytaj wszystko co tylko można a najlepiej temat kol.TIMONA pt.JAK WYBIERAC KOCIOŁ NA EKOGROSZEK i i wymień ten kocioł na 15 kW. Ja się upierałem na 25kw ale poddałem sie po dużej kłótni z kolega,dystrybutorem i instalatorem kotłow.Teraz mi głupio i przyznałem mu racje.Nie wpakuj się w problemy i w niepotrzebny wydatek.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15O metrow mysle ze 15 kw spokojnie by wystarczyl.Ja u siebie mam dokladnie po podlogach z tego co posadzkarze wyliczyli 135 m Wedlug projektu powierzchnia calkowita 150 m2 Dodatkowo kociol ogrzewa CWU i powiem ci ze spokojnie sobie daje rade.Oni ta maksymalna powierznie obliczaja o ze potrzebne jest 100 w na metr kwadratowy.A jesli dom jest dobrze izolowany napewno tyle nie bedzie potrzeba Zreszta nawet na stronie defro jakis czas temu bylo ze piec DDU 15KW ma maksymalna powierzchnie do ogrzania 200 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kocioł już jest, zainstalowany i niebawem będzie rozpoczęty sezon po raz pierwszy.

A co do domu to on nie jest nowy. Z tego co kojarze jest pełnoletni :)

Jestem architektem, trochę sobie to wszystko przemyślałem, trochę poczytałem.

To co kiedyś pisali na stronie Defro niestety nie jest mi znane. Przed wyborem wyczytałem, że 15kW do 150m2.

W tej chwili jest około 150m2 i jest jeszcze strych nie użytkowany, nie wiem czy nie będę go chciał adaptować. Stąd nie zdecydowałem się na 15kW. Niestety pomiędzy 15kW a 25kW nic nie ma.

Kocioł zakupiony i podłączony - teraz nie będę się zastanawiał czy czasem nie wystarczyłby 15kW. Sam wybór zajął mi duzo czasu, dużo nad tym wszystkim myślałem. Może wymyśliłem źle, okaże się w praniu.

Poprzedni kocioł miał 17,5kW i grzał tylko grzejniki. Teraz dodaję do tego podłogówkę i cwu (150l - Biawar Quattro OWE-150-7A) - to też przemawiało za 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myslicie czy beda roznice w spalaniu eko groszku jesli na piecu podniose temp zadana C.O. ?

 

Zakładając ze na zaworze 3 lub 4 drogowym ustawimy tą samą temp na grzejniki.

 

Przykladowo :

 

55 stopni na piecyku a na grzejniki 45

 

65 stopni na piecyku a na grzejniki 45

 

Wiadomo ze piec bedzie dobijal po ochlodzeniu kilku stopni (u mnie podczas dobijania spada do 8-10 stopni )

 

Ale czy nie wiecej czasu mu zajmie dobicie do 65 niz do 55 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak moje 15 KW w Akm UNI poradzi sobie z powierzchnią 207 m2 po podłogach +_150 l CWU.

 

Do tego poddasze nie do końca docieplone . :-)

 

W razie "W" jest klima z funkcją grzania!

Jestem pewien,że da sobie śmiało radę.Jak patrze na tabele mocy palnika i to w jak szybki i prostu sposób można te moc modulowac to mysle,że kocioł 15kW poradzi sobie z 300m2 średnio docieplonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucke wszystkie wyliczenia wskazują że ten piec to i kamienice ogrzeje ale wertując forum i podpatrując znajomych jakie piece montują to wszyscy

wychodzą z założenia że lepiej dać więcej. Co niektórzy to jadą po bandzie ostro bo jak twierdzĄ lubią mieć ciepełko. Jeden znajomek na dom

podobnych gabarytów (ciut mniejszy) ocieplony kosmicznie ładuje kocioł 30 KW! fachura doradził więc wziął - po kilku miesiącach grzania zonk!

Ja za późno zacząłem się interesować "tymi" sprawami i tak się zastanawiam czy byłaby możliwość wrzucić do mojej konstrukcji retorte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie da,czy też nie,pytanie należało by skierować do speców z defra...

Podobna historia z przewymiarowanym kotłem u brata mojego.Nowy domek,porządnie zaizolowany o powierzchni 90m2 !! i pan FachÓra kazał kupic kocioł 25kW ale,że nie było to wziął brat 24kW :) Dowiedziałem się przy okazji w sumie bo na kotle napisane nie ma.Pogratulowałem wyboru z usmiechem na buzi.Ale widze po jego minie,że nie jest za dobrze,raz,że do kotła trzeba swoje włożyc a dwa,że w chałupie jest aż za gorąco...Zakłąda głowice ale wtedy zacznie się jego latanie do kotłowni i obserwacja kotła,co by za bardzo sie nie rozbujał czasem bo to akurat zasypowiec jakiś taki dziwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.