Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Nie Grzeje


misiek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeszukałem juz chyba całe forum i wciąż nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z podłogówką, chociaż wydaje sie ze wielu uzytkownikow miało podobny problem

 

 

Posiadam rozdzielacz podlogowy kan- therm 77a widoczny na zdjeciu, probowalismy juz chyba wszystkich kombinacji z ustawieniami. Dzisiaj zauwazylem ze jesli zakrecam powrot, na rurce na dole, to ogrzewanie przestaje grzac, jesli odkrece powrot to dolna listwa staje sie w momencie goraca i po paru godzinach podloga jest ciepla, przy czym grzejniki wtedy przestaja grzac.

Piec to immergas victrix superior 24 kw,

4 grzejniki w piwnicy,

5 na parterze

6 na poddaszu.

 

na 3 grzejnikach zalozone termostaty odkrecone na maxa

z gory dziekuje za pomoc

post-21580-1294780898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Na szybko, która rurka jest zasilającą? Górna czy dolna. (Chodzi mi o to która zasilająca idzie od pieca)

Jeżeli górna jest zasilaniem to wg mnie jest wszystko dobrze. Zawór na powrocie nie może być zamknięty bo wtedy pompa pcha w kolo podłogówki nie zaciągając ciepłej wody z zasilania. Dolna rozdzielka pełni w tej chwili rolę zasilającej i prawidłowo ma być ciepła.

Co jest dokładnym problemem bo nie do końca wiem? Czy podłogówka nie grzeje czy grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie gorna jest zasilajaca ta z glowica termostatyczna, ale niczego nie mozna byc pewnym.

 

Problem jest taki ze jesli otworze zawor na dolnej rurce, czyli teoretycznie na powrocie, na prawie maksa podlogowka grzeje. Temp na dolnej listwie ok 45 stopnii, przy temp na piecu 59. a temperatura grzejnikow spada, czesc jest zimna calkowicie, czesc ciepla tylko u gory. Natomiast jesli przyblokuje powrot prawie na maxa grzejniki sa letnie( nie tak ja przy wylaczonej podlogowce) i podlogowka na zasilaniu ma temp tylko ok 25, temp na piecu ciagle 59.

 

Co moze byc przyczyna. Pompa w piecu wymieniona na nowa, pompka w mieszaczu tez zalozona inna dla sprawdzenia.

 

z gory dziekuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a co się dzieje jak zamkniesz zawór na powrocie do połowy , jeszcze jedno ten zawór nad tą srebną rurką zakręć narazie na maxa , potem sobie go ustawisz jak wszystko ruszy bo teraz to może zakłócać pracę mieszacza ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.