Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płaszczowy Zasobnik Cwu - Czemu Tylko W Układzie Otwartym ?


MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Zastanawia mnie czemu płaszczowy wymiennik CWU może być montowany tylko w układzie otwartym. Informację taką podaje np. producent wymienników CWU Kospel. W prospektach podają jednak ,iż dopuszczalne ciśnienie to 15 bar, a przy zasobniku z wężownicą dopuszczalne ciśnienie wynosi 6 bar.

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie. Zastanawia mnie czemu płaszczowy wymiennik CWU może być montowany tylko w układzie otwartym. Informację taką podaje np. producent wymienników CWU Kospel. W prospektach podają jednak ,iż dopuszczalne ciśnienie to 15 bar, a przy zasobniku z wężownicą dopuszczalne ciśnienie wynosi 6 bar.

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

 

Witam

W karcie katalogowej na str.3 dla wymienników WP jest podane ciśnienie znamionowe płaszcza grzewczego 0,15MPa czyli praktycznie do stosowania w układzie otwartym.

 

Trzeba dokładnie czytać DTR lub kartę katalogową a nie info handlowe. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie. Zastanawia mnie czemu płaszczowy wymiennik CWU może być montowany tylko w układzie otwartym. Informację taką podaje np. producent wymienników CWU Kospel. W prospektach podają jednak ,iż dopuszczalne ciśnienie to 15 bar, a przy zasobniku z wężownicą dopuszczalne ciśnienie wynosi 6 bar.

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

 

 

Ach te jednostki, chciało by się powiedzieć...... 0,15 MPa, to 1,5 bara nie 15 bar! 1 MPa to 10 Bar w dużym przybliżeniu. Posiadam wymiennik tej firmy, ale z podwójną wężownicą i problem otwartego systemu wynika z tego, ze zastosowane ceramiczne zabezpieczenie tego wymiennika ulegnie szybkiemu uszkodzeniu po przekroczeniu nominalnych ciśnień! Taką dostałem odpowiedź od sprzedawcy tego wymiennika, który na moją prośbę ten temat drążył.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te jednostki, chciało by się powiedzieć...... 0,15 MPa, to 1,5 bara nie 15 bar! 1 MPa to 10 Bar w dużym przybliżeniu. Posiadam wymiennik tej firmy, ale z podwójną wężownicą i problem otwartego systemu wynika z tego, ze zastosowane ceramiczne zabezpieczenie tego wymiennika ulegnie szybkiemu uszkodzeniu po przekroczeniu nominalnych ciśnień! Taką dostałem odpowiedź od sprzedawcy tego wymiennika, który na moją prośbę ten temat drążył.

 

Pozdrawiam.

 

Faktycznie mój błąd. Ale jeżeli nawet ma możliwość pracy w układzie 1,5 bara to ta instalacja zamknięta ma 0,7 bara a po podgrzaniu 1,1 bara, Zawór bezpieczeństwa jest na 1,5 bara. Czyli ciśnienie nie zostanie przekroczone. Wysłałem maila do producenta. Zobaczymy co odpowie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba raczej chodzi nie o przekroczenie ciśnienia lecz przekroczenie pewnej amplitudy WAHAŃ ciśnienia.

W układzie otwartym jest ona stosunkowo mała w porównaniu z układem zamkniętym.

 

 

Dokładnie tak. Przekroczenie wartości fabrycznych jest niedopuszczalne, a najbardziej kancerogenne są właśnie wahania ciśnienia, które powodują "pracę" powłok wymiennika i pękanie emalii ceramicznej........ Taka informacja spłynęła z ust Producenta.

I jeszcze ważna sprawa, podłączony zbiornik ciśnieniowy na zasilaniu wymiennika, który zabezpiecza przed wzrostem ciśnienia, ale też niweluje skutecznie wahnięcie ciśnienia w wymienniku.... Ja taki układ zbudowałem i jest zdecydowanie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem informację od producenta wymiennika.

Cytuję :

" Witam,

Zapewne chodzi panu o zapis w instrukcji. Oczywiście można zamontować zbiornik w układzie zamkniętym, należy go jednak zabezpieczyć zaworem o wartości 1,5 bar."

 

Czyli problem rozwiązany ale debata i tak rozwiązała pewne wątki które mnie ciekawiły. Więc dialog nie poszedł na marne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, chce się powiedzieć:rolleyes:. Po to właśnie forum jest, nauki nigdy dość ;-).

Ktoś , kiedyś powiedział, że jak coś nie istnieje w internecie, to próżno tego szukać w rzeczywistości, a internet, to kopalnia wiedzy, a dobrzy ludzie z wiedzą, to już skarb!!!!

 

P.s. Roztopy zalały mi piwnicę i kociołek do wysokości 20 cm, woda nie chce być paliwem! To tak na marginesie. Akcja pompowania trwa!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.