Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Wysoka Tempetratura - Co Robić?


Laik123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od 3 lat piec uniwersalny 24kw i sterownik Ognik. Do tej pory paliłem miałem. Ustawiałem temperaturę 48-52 stopnie i było dobrze. Teraz kupiłem węgiel orzech i mam problem. Przy rozpaleniu węglem i ustawieniu tej samej temperatury (48 st.) na piecu zrobiło się 66 stopni. W domu jest ok. 30 stopni. Zmniejszyłem temperaturę na sterowniku do 40 a na piecu wciąż jest 61-66 st. Czyli regulacja przy węglu przestała działać (?). Dmuchawa nie chodzi, temperatura się utrzymuje - czasami spadnie o kilka stopni ale po chwili rośnie. Nie wiem co robić, czy kombinować z ustawieniami przedmuchu, czy może na przyszłość mieszać miał z węglem... Piec jest szczelny, do tej pory przy miale wszystko chodziło jak w zegarku. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotąd nie było problemów.

Pompa obiegowa dobrze pompuje? Może filtr przed pompą jest zanieczyszczony?

 

 

Do tej pory paliłem miałem. Teraz kupiłem węgiel orzech i mam problem.

Lepszy węgiel to większa moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem z temperaturą chyba rozwiązany ale pojawił się inny kłopot. W nocy temperatura wzrosła do 70 (zadana była 45). I mimo, że były ustawione krótkie przedmuchy postanowiłem je jeszcze zmniejszyć. Ustawiłem przedmuch na 5 sek co 15 min (minimalny). I o dziwo temperatura zaczęła spadać - na 65, po chwili na 62 i 60. Rano była temp. zadana czyli 45. Wygląda na to, że przedmuch był sprawcą wysokiej temperatury i szybkiego spalania węgla. Trochę mnie to dziwi, bo teoretycznie przedmuch służy odgazowaniu kotła a nie powinien wpływać na spalanie, przynajmniej nie w takim stopniu (z zadanych 50 st. wzrosło do 70 i szło dalej).

 

A teraz nowy problem - z komina bucha gęsty, siwy dym, smród na całą okolicę. Temperatura ustawiona jest na 47 stopni. Powinienem ją zwiększyć albo ustawić większy przedmuch?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

musisz podnieś temp na kociólku dać minim.dmuchawy i wyłączyc przedmuchy.Przy węglu nic nie będzie strzelać a przedmuchami dodajesz powietrza niepotrzebnie.

Jeżeli jest tak duży dym to dmuchawa daje nadmiar wiatry do paleniska.

Dzisiaj nowy rok weż piwo na reanimacje idż do kociołka i sie pobaw.

Wszystkiego dobrego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.