Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Podtrzymania


tom44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum. Mam problem z ustawieniem podtrzymania w kotle z podajnikiem. Mianowicie sterownik przy kotle mam podłączony do regulatora pokojowego, gdy kocioł pracuje w trybie podtrzymania ( na ustawieniach fabrycznych, czas przedmuchu 10s, przerwa w podtrzymaniu 5min, krotność w podtrzymaniu 3, czas podawania 20s, prędkość wentylatora 1, w skali od 1 – 12 ) to po jakimś czasie wygasa. Kocił który posiadam to SKP Krzaczek zakupiony w 2007r., a regulator pokojowy Euroster 2006, zamontowany w zeszłym roku. Dodam jeszcze, że dzieje się tak odkąd podłączyłem sterownik pokojowy. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu za która z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Zależy jaki masz sterownik (podejrzewam ze u Ciebie pokojówka steruje pośrednio poprzez sterownik pieca pompą CO)- niektóre sterowniki tak mają - po załączeniu pokojówki sterownik nie trzyma na piecu temperatury tylko wpada w stan pernamentnego podtrzymania i w końcu piec gaśnie. Można temu zapobiec ustawiając częstsze przedmuchy z podawaniem węgla - skrócenie czasu pomiędzy nimi. W Twoim przypadku należałoby pewnie zmienić krotność podawania tak by dawał więcej węgla. Trochę dziwne że piec wygasa - ja mam ustawione podtrzymanie na 40 minut i nigdy mi nie wygasło... ale to pewnie zależy od typu kotła, ciągu itp. Poczytaj wątki z pokojówką w tytule- tam jest dużo dyskusji na ten temat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki z pomoc, wyłączyłem przedmuch w podtrzymaniu i trochę zwiększyłem dopływ powietrza na wentylatorze i jak na razie piec nie wygasa. Gdyby to nie pomogło skorzystam z porady.

witam

właśnie o to chodzi krotność 3 oznacza że dopiero po trzecim załączeniu wentylatora podajnik poda świeża dawkę paliwa, jeśli chodzi o podtrzymanie ja zalecam wyłączenie nadmuchu

należy pamiętać że palimy gazami z węgla jeśli ustawiamy za wysoko wentylator gazy czasem zostają "przewietrzone" z paleniska zamiast spalone

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.