fabia Opublikowano 26 Listopada 2010 #1 Opublikowano 26 Listopada 2010 Witam forumowiczów.Odnosze się z zamiarem zakupu kotła z podajnikiem i mam mały problem,mianowicie który z wyżej wymienionych kotłów wybrać.Klimosz 15 kw Ogniwo również zbliżona moc.Wiem że ogniwo to nowy model i za wile osób nie posiada tego kociołka lecz czytajac opinie o starszym modelu są bardzo pochlebne. Cytuj
bubu64 Opublikowano 26 Listopada 2010 #2 Opublikowano 26 Listopada 2010 Witam . Jeśli mogę doradzić, to Ja wybrałbym Ogniwo-lepsza konstrukcja wymiennika. Kotły z rusztem wodnym, to chwyt marketingowy. POZDRAWIAM. :lol: Cytuj
alf Opublikowano 27 Listopada 2010 #3 Opublikowano 27 Listopada 2010 Oglądając kociołki Klimosza w Żorach, padło zdanie, że awaryjne palenisko obniża sprawność kotła. Coś za coś. Pytanie, do czego służy owe awaryjne palenisko ? Jak wyłączą prąd, to nie zapalisz, bo pompa nie pracuje i nici z grzania. Jedynie chyba do palenia gazet i śmieci. Ogniwo tańsze i podobno fajny sterownik. Cytuj
fabia Opublikowano 27 Listopada 2010 Autor #4 Opublikowano 27 Listopada 2010 Aż tak bardo nie zależy mi na palenisku awaryjnym paliwo to głównie groszek ewentualnie miał,ogniwo podobno nieżle sobie radzi z miałem i ogólnie ma wyższą sprawność od klimosza no i właśnie ten sterownik przy którym nie trzeba kombinować.Do zakupu jeszcze jest troche czasu więc może użytkownicy eko plus coś w tym temacie powiedzą.Póki co przewaga ogniwa Cytuj
0degree Opublikowano 27 Listopada 2010 #5 Opublikowano 27 Listopada 2010 Oglądając kociołki Klimosza w Żorach, padło zdanie, że awaryjne palenisko obniża sprawność kotła. Coś za coś. Pytanie, do czego służy owe awaryjne palenisko ? Jak wyłączą prąd, to nie zapalisz, bo pompa nie pracuje i nici z grzania. Jedynie chyba do palenia gazet i śmieci. Ogniwo tańsze i podobno fajny sterownik. Powinna być poprawka że awaryjne WODNE palenisko obniża sprawność, dodatkowo kocioł przy tego typy ruszcie produkuje więcej sadzy. Palenie na wodnym ruszcie też nie jest takie easy jak to sprzedawcy zachwalają, miedzy rurami jest duża odległość która nie pozwala na spalanie drobnego węgla, nie wspominając o spadaniu żaru. Jedynie duże kawałki drewna, deski , czy wegiel orzech. Co innego przy ruszcie sztabkowym - bez problemu można palić miałem po wcześniejszym rozpaleniu drewnem. Co do wyboru to również polecam nowe ogniwo eko plus. Cytuj
alf Opublikowano 27 Listopada 2010 #6 Opublikowano 27 Listopada 2010 Chodzi o to, że w kotle z awaryjnym paleniskiem jest już zmieniona konstrukcja wymiennika. Potrzebne jest dodatkowa komora spalania i jest to uzyskane kosztem sprawnosci. Zamiast półek lub przegrody jest puste miejsce. Cytuj
fabia Opublikowano 29 Listopada 2010 Autor #7 Opublikowano 29 Listopada 2010 Więc zdecydowanie nowe ogniwo eko plus ma dużą przewage nad lingiem duo nie tylko z tego względu że nie posiada rusztu wodnego ale i dlatego że ma lepiej skonstruowany wymiennik,co teoretycznie powinno przekładać się na mniejsze zużycie opału i lepsze spalanie.Dodatkowy atut to niższa cena zakupu no i wybór chyba oczywisty Cytuj
alf Opublikowano 29 Listopada 2010 #8 Opublikowano 29 Listopada 2010 Muszę zwrócić uwagę na istotną rzecz. Mianowicie mam kocioł niemal identyczny jak Ogniwo eko, i czyszczenie kociołka napewno jest trudniejsze niż w Ling. Sam kocioł ma ok 1,5 m wys. więc wycior też musi mieć ok 1,20 długości. Dlatego czyszczenie odbywa się z małej drabinki od góry, jest trochę gimnastyki. Nie polecam do niskich kotłowni. Naprawdę warto zobaczyć oba kotły w sklepie, bo to zakup na dłuższy cza. Trzeba pamiętać, że Ling Duo to najwyższa półka. Ja nie mam ani Ogniwo Eko, ani Ling Duo, wiec moja opinia jest czysto teoretyczna. Gdybym stał przed wyborem kotła, to też między tymi dwona. Decyduje ten, kto kupuje. Cytuj
fabia Opublikowano 30 Listopada 2010 Autor #9 Opublikowano 30 Listopada 2010 Myśle że czyszczenie i tak będzie mniej kłopotliwe niż w moim obecnym kociołku,obecnie od 5 lat męcze się z viadrusem u22 i palę miałem także czyszcenie to dla mnie chleb powszedni a ogniwo 16 kw nie ma więcej jak 120cm wysokości kotłownia to 200 cm wysokości także chyba nie powinno być problemu.Mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia czopucha z kominem,czy połączenie kolanem 90 stopni w poziomie nie będzie nieprawidłowe?Dodam że komin wysokości 9 metrów średnica 15:24 ciąg jest dobry Cytuj
alf Opublikowano 1 Grudnia 2010 #10 Opublikowano 1 Grudnia 2010 Mam swój kocioł podłączony kolanem 90 st. i żadnego problemu, a komin stary z słabym ciągiem. Cytuj
fabia Opublikowano 4 Stycznia 2011 Autor #11 Opublikowano 4 Stycznia 2011 Witam,chciałbym podziekować użytkownikom tego forum za porady odnośnie wyboru kociołka. Zdecydowałem się na eko plus który w przyszłym tygodniu zastąpi viadrusa u22. Mam nadzieje że dokonałem słusznego wyboru o czym poinformuje na tym forum Cytuj
Neo Opublikowano 4 Stycznia 2011 #12 Opublikowano 4 Stycznia 2011 Na pewno jest to interesujący wybór. Wprawdzie kocioł ten jest na rynku dopiero od dwóch miesięcy ale jego protoplaści (czytaj Ogniwo Eko) maja świetne opinie. Chętnie poczytam Twoje opinie z użytkowania Ogniwo Eko Plus. Cytuj
danpol1 Opublikowano 13 Stycznia 2011 #13 Opublikowano 13 Stycznia 2011 Witam forumowiczów.Odnosze się z zamiarem zakupu kotła z podajnikiem i mam mały problem,mianowicie który z wyżej wymienionych kotłów wybrać.Klimosz 15 kw Ogniwo również zbliżona moc.Wiem że ogniwo to nowy model i za wile osób nie posiada tego kociołka lecz czytajac opinie o starszym modelu są bardzo pochlebne. Witam Przy następnym zakupie o ile wcześniej nie będę miał gazu, zdecyduję się na zakup kotła w podanym linku: http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html Pozdrawiam Cytuj
fabia Opublikowano 16 Stycznia 2011 Autor #14 Opublikowano 16 Stycznia 2011 Żeby to stwierdzić musiałbyś przerobić wszystkie kotły na rynku :) Cytuj
grzechu1000 Opublikowano 16 Stycznia 2011 #15 Opublikowano 16 Stycznia 2011 Dokładnie,,,,, cudze chwalicie swego nie znacie,,,,, . Trzeba troszkę czasu poświęcić żeby wszystko hulało jak trzeba , najlepiej to składać na producenta że piec zły , a to źle spala itd itd . A tak naprawde z każdym piecem da się żyć tylko trzeba się troszke dołożyć . A jak komuś się nie chce to polecam piec gazowy . :) Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.