Skocz do zawartości

bubu64

Stały forumowicz
  • Postów

    165
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez bubu64

  1. Nie wiem skąd macie takie info, ale np. Pieklorz Chałowicki jest uszlachetniany ekogroszkiem z Ziemowita właśnie ze wzglądu na zerową spiekalność. Dla niedowiarków i niedoinformowanych link: http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_pieklorz_chwalowice
  2. A po co mu 12kW? Wystarczy10kW. Oczywiście mówię o kotle porządnym, bez awaryjnego rusztu wodnego.
  3. Witam! U lokalnego dostawcy zakupiłem ekogroszek z kopalni Ziemowit po 750 pln za tonę. Lepszego ekogrochu nie miałem! Zerowa spiekalność, mało powietrza do spalania i pyłek na dnie kotła. Polecam wszystkim!
  4. To czy kociołek się męczy, to zależy od paru czynników. Defro daje instrukcję, a tam masz tabelę mocy palnika. U mnie dochodzi do temperatury zadanej bez problemu, a ponadto kocioł jest dosyc ekonomiczny. Sąsiad nie wierzył mi kiedy mu powiedziałem ile spaliłem zeszłej zimy.On ma jakiegoś żeliwniaka z awaryjnym rusztem wodnym, jak widzę że prawie ciągle z komina mu się kopci to Bogu dziękuję za Defro bez tego wynalazku. Jeśli chodzi o ten sygnał, to nie wiem o co chodzi bo u mnie takowego jeszcze nie było, a czujnik temperatury powinien być umieszczony w rurce na obudowie ślimaka. Pozdrawiam.
  5. Witam. Też jestem użytkownikiem kotła Defro Eko 19 i uważam, że jest to dobry kociołek. Moje ustawienia to podawanie 5 sek, a przerwa to od40 do 55 sek. Gdzieś czytałem , że lepiej jak czas podawania jest jak najkrótszy - mniejsze zaburzenia w palenisku. Pozdrawiam.
  6. A sorki. Opis pochodzi z 2009 roku. Możliwe, że to jeden z nielicznych producentów kotłów którzy poprawili konstrukcję wymiennika. Tak to jest jak się człek gdzieś spieszy, a w tym czasie chce pomóc bliźniemu. Jeśli ktoś poczuł się urażony moim wpisem to Sorki. Tutaj link:http://piece.bazarek.pl/opis/299530/kociol-skam-p-premium-17kw-ekoenergia-ruszt-wodnyrt09pid.html
  7. Opis sygnowany jest przez PPHU Sekom-Łucki. Dlatego napisałem koledze, żeby pomyślał, bo wcześniej deklarował zakup kotła z rusztem żeliwnym.
  8. Ze strony producenta "KOCIOŁ WYPOSAŻONY W STAŁY, WODNY RUSZT AWARYJNY". Lepiej się zastanów. Tutaj masz link do ciekawj strony:http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/
  9. Coś tak się uparł na kotły z rusztem wodnym?
  10. bubu64

    Retopal

    Witam. Czy pali ktoś Retopalem z kopalni Piast? Jeśli tak, to jaką ma opinię o tym ekogrochu?
  11. Zdaje się ,że od niedawna jest Ogniwo Eko 10 kW. Z mniejszym kotłem na ekogroch sie nie spotkałem.
  12. No właśnie. Z kotłami na ekogroch jest jeden problem, nie ma kociłoków o mocy np:6-7kW. No, ale lepiej kupić kocioł lekko przewymiarowany na ekogroch, niż męczyć się ze zwykłym węglakiem.
  13. 50 zł taniej? Biorąc pod uwagę kaloryczność paliwa, to chyba więcej płacisz za ciepło teraz niż przy ekgroszku.
  14. Co do wygody czyszczenia to wydaje mi się, że optymalnym rozwiązaniem jest pionowy wymiennik ciepła.
  15. Jesli Kolega chce kupić kocioł z awaryjnym rusztem wodnym, to proszę najpierw zerknąć na tę stronkę: http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/ Pozdrawiam.
  16. Ja bym ne kupił żadnego. Oba są z awaryjnym rusztem wodnym. Tutaj masz link do ciekawej stronki: http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/
  17. Wejdź na stronę kopalni, tam podają autoryzowanych sprzedawców. Zapodaję link do stronki http://www.khw.pl/?d=40
  18. Poszukaj w okolicy autoryzowanych dostawców węgla. Mniejsze prawdopodobieństwo, że kupisz byle co.
  19. Ekoret jest może i mniej kaloryczny, ale się nie spieka i dzięki temu można lepiej wysterować palnik. W efekcie będziesz na plus.
  20. A dlaczego taki silny nadmuch? Zbyt silny nadmuch powoduje stratę kominową, sporo energii ucieka w komin. Mam taki sam sterownik i siła nadmuchu to 12%, a wentylator przysłonięty w 2/3, czopuch przymknięty.
  21. No to kolega padł ofiarą marketingu. Kotły z awaryjnm rusztem wodnym to zwykła ściema obliczona na niewiedzę kupujących. Podaję link do stronki gdzie można coś mądrego o tym poczytać. http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/
  22. Witam. Defro duo to kocioł z awarjnym rusztem wodnym, a takowy w kotłach z palnikiem retortowym to nieporozumienie. Czysty marketing obliczony na niewiedzę klienta. Takie kotły, wbrew pozorom spalają o wiela więcej opału niż te bez rusztu, no chyba, że będziesz co drugi dzień czyścił wymiennik z sadzy. Co do kolegi Tumiela, to nie wiem jakie miał kłopoty z retotą obrotową-u mnie taki palnik pracuje elegancko i ładnie daje się wysterować. Pozdrawiam.
  23. No cóż. Jak się nie ma argumentów to najlepiej posłać inwektywę.
  24. "O ruszcie wodnym wiem.I jest to dobre rozwiązanie bo płomień nie uderza bezpośrednio na ścianki z blachy tak?jednak widzę,że producenci korzystają z tych samych blach P265GH (tzw. stali kotłowej) np SAS i inni." Kolego. Timon napisał o zaletach rusztu wodnego w cudzysłowiu! Poczytaj trochę o tym "cudownym"rozwiązaniu technicznym, to ci przejdzie zachwyt. Ruszt wodny w kotłach z palnikiem retortowym to zwykłe szachrajstwo i chamski marketing.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.