Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawor 4 Drozny


reniu12

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem z dogrzaniem powrotu ,kolega z tego forum Vlad24 dam mi do zrozumienia ze mam za mały przekrój rur pomiędzy piecem a zaworem 4d i powrotem są to rury 1cal ,poczytałem trochę na tym forum i nie którzy mieli taki sam problem zmienili z 1 cala na 1,5 cali i to im pomogło lecz czy mi pomorze mam stara instalacje https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=6759 tu jest zdjęcie mojej instalacji .

Czy będzie pewniej założyć pompkę na powrocie oczywiście w takim układzie ----------

 

zmiana rur na 1,5 cala no i oczywiście zawór 4d 1,5cal no i zawór BYPASS+ pompa czy wystarczy sam zawór BYPASS+ pompa na 1cal i to będzie ok

 

sam już nie wiem co mam zrobić jak BYPASS to jaka pompę wybrać

A możne przygotować bypass a jak nie za działa grawitacyjnie dokopię pompkę i kit tylko czy zawór różnicowy nie zwerzy przepływu wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to podłączenie wygląda ale co to za rura idąca pionowo w dół wraz z zaworem różnicowym ? obok tej od pompki ? A i jeszcze jedno może źle ustawiłeś ten grzybek w zaworze ? nie masz go przypadkiem obróconego o 180 stopni ?

 

Daj dodatkowe zdjęcie całego podłączenia pieca albo narysuj schemat to coś się wymyśli .

Ale w pierwszej kolejności potrzebował bym abyś zdemontował siłownik i zrobił fotkę dość wyraźną zaworu 4d a raczej jego gniazda tam gdzie wchodzi ten cycek od siłownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do pewnego sterownika - na dole strony.

Na stronie 12 instrukcji jest schemat z zaworem 4d i 2 pompami - CO i kiotłową - ja właśnie instalacje przerobiłem wg tego schematu i działa bez uwag.

 

http://www.kostrzewa.com.pl/regulator-syst...trol-mix07.html

 

Ostatnio na forum było o zamianie zaworu i obiegu kotłowego z 1 na 1,5 cala i przeróbka zakończyła się powodzeniem.

Tak więc masz 2 wyjścia : pompa lub 1,5 cala zawór i obieg kotłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jak mam podlaczone a zawur mam tak jak na rysunku nr3 zaworu

 

Witam !

Moja instalacja ma zawór tej samej firmy tylko troszkę większy 1 1/4 cala. Nie mam niestety siłownika, więc ustawiam go ręcznie. Działa bez problemu. Powrót ładnie podgrzewa.

Trudno ocenić z twojej fotki jak wysoko jest zamontowany, bo u mnie ok. 0.5 m nad kotłem. Nie piszesz też na jakiej cyferce siłownik go ustawił. Może być tak, że sterownik pokojowy otwiera go prawie max. i wtedy gorąca woda idzie przede wszystkim na grzejniki i powrót jest niedogrzany. Po osiągnięciu zadanej temp. na sterowniku pokojowym, zawór zostanie przymknięty i sytuacja powinna się poprawić.

Na razie nie myśl jeszcze o wymianie zaworu, lecz poobserwuj jego działanie i opisz dokładnie jego zachowanie.

Pompy c.o nie ma potrzeby wymieniać na większą. U mnie też jest 1 calowa i wystarcza, a układ mam rozległy 160 m.kw. w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moja instalacja ma zawór tej samej firmy tylko troszkę większy 1 1/4 cala. Nie mam niestety siłownika, więc ustawiam go ręcznie. Działa bez problemu. Powrót ładnie podgrzewa.

Trudno ocenić z twojej fotki jak wysoko jest zamontowany, bo u mnie ok. 0.5 m nad kotłem. Nie piszesz też na jakiej cyferce siłownik go ustawił. Może być tak, że sterownik pokojowy otwiera go prawie max. i wtedy gorąca woda idzie przede wszystkim na grzejniki i powrót jest niedogrzany. Po osiągnięciu zadanej temp. na sterowniku pokojowym, zawór zostanie przymknięty i sytuacja powinna się poprawić.

Na razie nie myśl jeszcze o wymianie zaworu, lecz poobserwuj jego działanie i opisz dokładnie jego zachowanie.

Pompy c.o nie ma potrzeby wymieniać na większą. U mnie też jest 1 calowa i wystarcza, a układ mam rozległy 160 m.kw. w poziomie.

zamontowany jest w tej samej wysokosci co wychodzi z kotła siłownik cały czas wisi na 30% bo tak mu zadałem ale nie dogrzewa ani powrotu ani zadanej temp. na mieszaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka abyś zdjął siłownik włóż to pokrętło co miałeś z siłownikiem lub coś czym dasz radę obrócić grzybek o 180 stopni i ponownie zamontuj siłownik . Jest to naj mniej czasochłonne i kaso chłonne :lol: i daj znać o efektach .

pozdrawiam

 

a i jeszcze :

post-17896-1290723707_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam jak na rysunku ,panowie owinąłem czujnik powrotu i CO pianka do rur i o dziwo ten podniosła się do min.45 c , przy takiej jak dzisiaj temp. na dworze -2 zadana na co. 50C w domu 24C na piecu 65C a na powrocie 55C po ociepleniu czujnika temp. min.podniosła się o 10 st .wiec zobaczę jak się będzie to wszystko spisywać w najgorszym układzie tylko zwiększę rury zasilanie i powrót ma 6,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam jak na rysunku ,panowie owinąłem czujnik powrotu i CO pianka do rur i o dziwo ten podniosła się do min.45 c , przy takiej jak dzisiaj temp. na dworze -2 zadana na co. 50C w domu 24C na piecu 65C a na powrocie 55C po ociepleniu czujnika temp. min.podniosła się o 10 st .wiec zobaczę jak się będzie to wszystko spisywać w najgorszym układzie tylko zwiększę rury zasilanie i powrót ma 6,4

Jak to owinąłeś?

To czujnik był wcześniej odsłonięty od strony zewnętrznej?

Nie wiem co powiedzieć.

Hm... Dobrze, że napisałeś dla przestrogi na przyszłość - na takie "niuanse" jest najtrudniej wpaść - może wystarczy jako grzeczny komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to owinąłeś?

To czujnik był wcześniej odsłonięty od strony zewnętrznej?

Nie wiem co powiedzieć.

Hm... Dobrze, że napisałeś dla przestrogi na przyszłość - na takie "niuanse" jest najtrudniej wpaść - może wystarczy jako grzeczny komentarz.

witam kolegów z forum fakt jest taki ze nie pomyślałem o zaizolowaniu czujnika otuliną TERMOIZOLACYJNĄ DO RUR nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale pomogło mi wpaść na pomysł żeby zaizolować czujnik z zewnątrz 1 wypowiedz forumowicza który opisał co pozmieniał i otulina ocieplił no i pomogło jak na razie jest ok dziękuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.